Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire gyakori hogy tünetek...

Mennyire gyakori hogy tünetek nélkül kezd nyílni a méhszáj?

Figyelt kérdés
Most 32 hetes vagyok és egy ideje ezen parázom. Eddig minden rendben volt, de olvastam hogy a méhszáj úgy is elkezdhet kinyílni, hogy nincs észrevehető jele, csak az orvos veszi észre a vizsgálatkor. És nyitott méhszájjal egy csomó minden tilos. Most akkor szaladgálhatok naponta orvoshoz ha biztosra akarok menni?
2021. dec. 8. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Most akkor szaladgálhatok naponta orvoshoz ha biztosra akarok menni?"

Szaladgálhatsz, legfeljebb szerzel egy beutalót magadnak a pszichiátriára.

Szerintem ülj le és beszélj a pároddal, hogy vigyen el valahová egy hosszú hétvégére kikapcsolódni, olyan helyre, ahol nincs internet. Mert ez már beteges.

2021. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvasgass a neten. Az a biztos.
2021. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

32 hetesen már annyira nem kell ezen aggódni :)

En 31 hetesen voltam dokinal akkor 3110volt a mehszaj. Mondta is hogy biztos hamarabb jön, és agygyugalom stb. 38 hetes vagyok, a világon semmi jele hogy ki akarna jönni, és egyébként ő a 3.babam :D

Feleslegesen izgulsz

2021. dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy idekerdezek de első baba és nem tudom ezt, mikortól néznek mehszaj értéket? En nem izgulok ezen csak kíváncsi vagyok, meg csak holnap lépek a 22.hetbe
2021. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én élek, akkor néznek méhszájat, mikor épp vajúdok. Fölösleges vizsgálat. Uh-n is meg tudnák nézni, ami fontos.

Tényleg nem kell túl sokat olvasgatni ezekről, pont erre jó csak, hogy fölöslegesen parázol olyan dolgon, ami lehet meg sem történik, csak a legvégén

2021. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyílik is a méhszáj, azért az nem úgy van, hogy kedden még tök zárt, majd péntekre tünetmentesen kitágul és hirtelen megszülsz. Ha netán el is kezd rövidülni és/vagy nyílni, az lassan fokozatosan fog történni, hogy legtöbbször simán kihúzza vele az ember a terminusig. Ha nagyon félsz, kérd meg az orvosodat, hogy nézzen rá, de panaszmentes esetben ezt ilyen korán a félidő körül még nem nézik.
2021. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, elnéztem a kort. Igazából mindegy is, eddig nyilván azért nem nézte a dokid, mert nem volt panaszod.
2021. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem a koraszülés aggaszt, hanem hogy nyitott méhszájjal sokkal több a korlátozás. Többet kell feküdni, nem lehet szexelni úszni. Ha nem lehetek biztos a zártságban, honnan tudjam hogy ezeket meddig csinálhatom?
2021. dec. 8. 17:46
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha már a nyitott méhszáj miatt paráznék, igenis jobban félnék a koraszüléstől mint attól, hogy nem dughatok, már ne is haragudj.
2021. dec. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

H milyen gyakori nem tudom.

Én az elsőt babával a 36.heten kezdtem nyílni, szülés napjára lett 2 ujjnyira nyitva a méhszáj.


Második gyermeknél a 30.hettol nyílt, szülés napjára bő 3 ujjnyira... Mindketten kerek 39 hetesen születtek.


Mi a kb a 30. Héttől nem voltunk együtt mert nem volt komfortos nekem, úgyhogy emiatt nem aggódtam, fürdeni nem fürödtem amúgy sem csak zuhany.


Egyedül a második terhességnél mondták h ne emeljem az első gyereket.


32 hetes vagy, ha ettől annyira parázol én azt gondolom nélkülözhető dolgokat soroltál fel... Abszolút ki lehet bírni szex és úszás nélkül a gyermekágyi időszak végéig

2021. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!