Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő megkerdezte első...

A védőnő megkerdezte első találkozásunknal hogy vam e kutya es régóta - e? Mondtam, hogy egy honapja hoztuk el. Kérte, hogy akkor nézzünk toxoplazmozist is. En azt hittem a macskák artalmasak csak ez ügyben. (ahogy olvasom is.) tévedtem eddig?

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 12:40
 1/10 Derjaderja ***** válasza:
2021. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Úgy tudom, hogy a kutyák nem terjesztik.

Ott a cérnagiliszta inkább.

A macskák terjesztik de a mosatlan gyümölcsön, zöldségen stb. is rajta lehet. Nekem ezt mondta az orvosom amikor. Hiába nem volt macskánk akkor is megcsináltatta.

2021. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazmózist nagyon sokan még mindig rosszul gondolják. Igen, terjesztheti macska is, de ő is csak egyszer kaphatja el, és kb 2 hétig fertőz, utána ennyi volt. Átesett rajta, nem fog többet fertőzni. Kutyáról még nem is hallottam. Egyébként előbb lehet elkapni máshonnan mint macskától.
2021. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Jajj istenem... Imádom ezt a tudatlanságot (ez nem neked szól, hanem a védőnődnek). Az első által linkelt videó nagyon jó, de lehet még kb. 10-et találni magyar nyelven, ami tök köznyelven elmagyarázza mi okozhat gondot és mi nem.

Gyakorlatilag egy benti cica is teljesen ártalmatlan. Ettől függetlenül én még a tervezési fázisban leszűrettem magam, sosem találkoztam még a toxoval, ami fura, mert családi házban nőttem fel kinti-benti kutyákkal-macskákkal, takarítottam almot, kishíján egymás szájából ettünk olykor gyerekkoromban az állatainkkal és mégsem. Amikor valaki jön azzal, hogy reméli a cicánkat elpateroljuk otthonról most, hogy érkezik a baba, akkor meglehetősen ferdén szoktam nézni... Két dolgon változtattam. Az egyik az, hogy az almot lehetőség szerint sosem én takarítom (ez még kényelmes is), a másik meg az, hogy max a fejbúbját puszilgatom, azt is csak ha már nagyon nem bírok magammal, mert tudom, hogy azt nem tudja mosni. :D Ha valahonnan elkapom a toxot, az nem a kanapéhuszár macskánktól lesz. Neked pedig 99,9 %, hogy nem a kutyádtól!

2021. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Aztán egy mosatlan zöldségtől meg gyümölcstől is benyalhatod..

Amúgy az emberek 3/4 gyerekkorban már átesik rajta.

2021. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
59%

Szerintem az első labornál mindenképpen szűrnek erre (is). Védőnőnek megmutatnám az 1. válaszoló által linkelt videót!


4-es: Én is meglepődtem, hogy még nem kaptam el, pedig én is falusi vagyok. Gyümölcsöt gyerekként mosatlanul ettem, ahogy leszedtem..

Én se bírom ki, hogy ne pusziljam meg a cicám fejét :D (ő is benti cicus)

2021. dec. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6# Igen tényleg, ez ki is maradt. :D Az udvarban azt ettünk össze mosatlanul, amit éppen megkívántunk. Hol sóskát, hol borsót, hol epret, málnát, körtét, barackot, vagy mindig ami éppen érett és kéznél volt. Gyakran a kutyákkal, macskákkal együtt... És mégsem találkoztam toxoval 30 év alatt.

Most úgy mosom a zöldségeket, gyümölcsöket, mint a kisangyal. Sokkal jobban félek ezektől, mint a macskánktól.

2021. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kutyától ezt nem lehet elkapni, macskától és ahogy írták az is csak egyszer fertőz egy-két hétig.Plusz mosatlan,rosszul megmosott zöldség,gyümölcs stb lehet még összeszedni.

Ezt a szűrést önköltségesen csinálják csak meg.Nem tartozik a rutinlaborhoz.

Én koszos kézzel ettem gyerekként a gyümölcsöt,zöldséget,mosatlanul meg minden, voltak állataink is.Valamikor át is estem rajta úgyhogy én ennek kifejezetten örültem terhesen, mármint hogy nem kell miatta parázni.

Állatorvos ismerősöm hasonló gyerekkorral+ menhelyes önkénteskedéssel nem kapta el, minden trimeszterbe nézette magát.

2021. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kaptam beutalót haziorvostol rá, nem önköltséges. :)

Köszi a válaszokat

2021. dec. 15. 22:21
 10/10 anonim ***** válasza:
komolyan mondom, ellenségként gondolnak a védőnők a kisállatokra. Egy tisztán tartott, rendszeresen oltott, féreghajtott kutya nem árt a kismamának. Sőt, a kutyák megérzik, már hamarabb is mint a kismama, hogy terhes a gazdi, és még jobban őrzik. Nekem tisztább a kutyám, és jobb a szájszaga (illetve nincs neki), tisztábbak a fogai, mint rengeteg embernek.
2021. dec. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!