Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 5 hetes terhesség allatt...

5 hetes terhesség allatt lehet hellt inni? Vagy abuszult meg kell vonni minden ilyen koffeint tartalmu italokat ? (Első terhesség😊)

Figyelt kérdés
2022. jan. 6. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Még a dobozán is rajta van, hogy ellenjavalt.

Reggel egy gyegébb kávé, max ha húzós napod van kettő, bőven fedezi a meghaladható koffein bevitel mennyiséget terhesség alatt.

2022. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hellt mondjuk nem feltétlen a koffein miatt nem innék terhesen. Elég egészségtelen ital, akkor már inkább a kávé.

Én mikor terhes voltam napi 2 kávét ittam, úgy tudom ennyit lehet.

2022. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1-2 kávé megengedett. De az energiaital nem javasolt.
2022. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha az íze hiányzik, akkor olvass utána a Tutti juice-nak. Abban semmi káros nincs, vitaminok vannak benne, gyerekeknek készült, de az íze hasonló.
2022. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írják az oldalon:

“A Tutti Juice az egyetlen olyan ital amely ötvözi a zseniálisan finom tutti-frutti ízt és a cool megjelenést, életérzést amit egy energiaital ad, de koffein és más egészségromboló anyagok nélkül, valamint minden korosztálynak megfelelő!

Tutti-frutti ízű, koffeinmentes, enyhén szénsavas, alkoholmentes ital steviával, cukorral és vitaminokkal.


Rengeteg teszt után született meg a “tuti tutti-frutti” amely nem túl édes, de nem is savanyú és főleg nem keserű, pontosan olyan amilyennek lennie kell.“

2022. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy tudom, hogy az energiaital rosszabb, mint a kávé.
2022. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Jól hangzik ez a Tutti Juice, de én még finomat semmiből nem ettem / ittam amiben stevia volt, undorító íze van. Ebből kifolyólag én hanyagoltam az energiaitalt terhesen, néha egy felet ittam a férjemmel mert segített a brutál alacsony vérnyomásból fakadó fejfájásomon és a kávét nem kifejezetten szeretem. Egyébként számolgasd ki hogy mennyi van egy dobozban, naponta 200 mg koffeint lehet bevinni. Egy doboz 250 ml-es Classic Hellben 80 mg van… A rohadt sok cukron kívül pedig messze sem tragikusak az összetevői, még vitaminok is vannak benne, de nem rosszabb legalábbis mint egy zacskó chips, de tudom, itt a gyakori mintavilágában szó szerint a pokolból való ez is, meg az is aki issza.
2022. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

En terhesseg elött energiaital függő voltam. Ahogy pozitív lett a teszt, letettem. De nem végleg. Azert havi 1-1 lecsuszott. Dokival beszeltem róla, ennyitől semmi gond nem lehet. Helyette napi 2 kv-t ittam.

Most a második gyerekkel már annyira nem hianyzott (a 2 közt szoptattam, nem tértem rá vissza) de akkor is volt, hogy ittam. Illetve most a kicsit szoptatom, 3 hónapja, azalatt egy vagy 2 lecsúszott már.

Mindenki él, senkinek semmi baja.

2022. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Én nem terhesen sem innám. 😅 Bár kávézni sem kávézom. Alapjában véve amiatt, mert nem egészséges. De ha fogyasztanék, terhesség alatt pláne nem.
2022. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Alapvetően az a baj vele, hogy iszonyatosan sok cukor van egy dobozban. Ez adja az energiát. A koffein csak gyorsítja a felszívódást.

Terhesség alatt, ez a hirtelen cukorbevitel nem túl jó, pláne, ha a terhesség miatt gond van a cukroddal.

2022. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!