Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A szonográfussal CSAK az...

A szonográfussal CSAK az ultrahangon találkozok?

Figyelt kérdés

Most voltam eloszor korhazba ( 20 h)

Eddig maganba jartam, de azt mondtam ahol szulni fogok korhaz ott is illik megjelenni. Igy elmentem.

A szonografus no nagyon lekezelo volt, eddig hol jartam, huzgalta a szemet stb stb

Raadasul nem jol fekudt a baba, farosan es a hasamba verdesett szo szerint….

Ezzel a novel csak ultrahangon talalkozhatok vagy a szules mas teruleten is???



2022. febr. 25. 13:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Mondtak*
2022. febr. 25. 13:17
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Csak ultrahangon találkozhatsz vele. Sajnos nagyon sok rosszat hallok otthonról, hogy mi megy a kórházakban már a terhesgondozáson. Szóval nem is lepődök meg ezen...
2022. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Igen, a kórhazban csak a 3 genetikait csinalja a szonográfus.


Te rosszat fogtál ki, de ezert felesleges köpködni a többire. Nekem mind a 2 terhessegemnél irtojofej dokik voltak.

2022. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem kopkodtem csak erre az egyre , mert en meg masikkal nem talalkoztam.

Doki egyaltalan nem volt bent.

2022. febr. 25. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Doki nem is kell ilyenkor...
2022. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Ez a köpködés a 2esnek szólt :)

3#

2022. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
#2 mesélj, mi megy itthon a terhesgondozásokon? Én tavaly jártam, és normális terhesgondozáson kívül mást nem tapasztaltam.
2022. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
#7 Jelenleg a rokonságból kilencen járnak terhesgondozásra vagy most szültek pár hete/1-2 hónapja. Ketten fogtak ki jó nőgyógyászt, orvost, szülésznőt, csecsemőst. A terhesgondozáson a védőnő általában normális volt. A nőgyógyászok kevésbé. Ott sokan parasztok voltak. Problémáztak sokszor. Nem voltak segítőkészek. Ha feltettek egy kérdést, akkor általában nem kaptak választ. Unokatesómmal elkezdett a dokija ordítani, hogy minek megy be plusz vizsgálatra 2 nappal előbb, ha ömlik belőle a vér (éjszakai betét nem volt neki elég) és erősen görcsölt 16 hetesen... Megvárhatta volna azt a pár napot igazán szerinte. A legtöbbjük szülésnél sajnos lekezelő volt. Anyukák jogait sokszor semmibevették. Semennyire se segítettek, ordibáltak a frissenszült anyukákkal, mert nem tudtak szoptatni, de segíteni senki sem akart. A pár órás csecsemőt 3 órára elvitték, de semmi tájékoztatást nem kaptak, hogy hova, miért, mikor hozzák vissza. Majd kiderült, hogy megfürdették közben még a babát, amit kértek, hogy ne tegyék meg, mert ők szeretnék az első fürdetést. A szülést majdnem mindenkinél sürgették ok nélkül. Voltak kivételek, de kevés. Azokon a helyeken viszont tényleg nagyon kedves volt mindenki. Szóval nagyrészt rossz tapasztalatokat hallok. Elgondolkodtunk, hogy hazaköltözünk, de mivel ott csak magánba szülnék maximum, így nem vállalom be. Inkább kint élünk tovább. I
2022. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó...


Aki annyira nem képes, hogy kiálljon magáért egy ilyen helyzetben arra nem tudok mit mondani.

Lehet hogy egy kiszolgáltatott helyzet a szülés, de az hogy a doki kibaljon egy vérző 16 hetes kismamával mert bement az ügyeletre (gondolom ha vérzett oda ment) elképzelhetetlennek tartom.


A szoptatás a másik.. Két gyermekem van már, harmadikkal vagyok várandós, és az első kettő gyermeket nem tudtam szoptatni... Nem tudom van-e gyermeked, így nem tudom tudod-e, de az első pár napban nagyon ritkán indul be a tejtermelés, illetve az újszülöttek gyomra igen kicsike még, minimális is elegendő számukra, így kizártnak tartom azt, hogy kismamákkal kiabaljon bárki is.. Van a sztoriban egy kis Andersen azért...


Nem mondom hogy nincsenek olyan alkalmazottak akik nem a legkedvesebbek, de könyörgöm ha valaki elkezdene kiabálni velem biztos elküldeném az anyjaba h így ne beszéljen velem. Hozzáteszem nem történt a három terhességem alatt ilyen. "Pár órás csecsemőt elvitték, semmilyen tájékoztatást nem adtak"... Akkor el kell battyogni csecsemőosztalyra es elhozni a gyermeket pont. Ha azt mondják vizsgálat van, köszönöd, megvárnád itt...

Basszus ne legyünk már szerencsétlenek...


Kérdező. A szonografus lehet hogy nem volt kedves, nem mind ilyen. Van az a helyzet amikor nem jól helyezkedik a baba ezért érdemes előtte valamilyen édességet enni, kólát inni, hogy a baba aktív legyen, és meg tudjon rajta nézni mindent. Ha nem mozog úgy a baba, vagy Nem jól helyezkedik megmozgatjàk a hasat, hiszen neki meg kell néznie hogy minden rendben van-e, ha fájdalmat okoz neked ez, van szád, megmondod h ne haragudjon de ez kellemetlen érzés neked. Inkább felállnál egy kicsit megmozgatnád magad hátha úgy helyezkedik hogy lássa amit kell...

2022. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!