Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahangon a gép számolja a...

Ultrahangon a gép számolja a terhesség korát, vagy a szonográfus írja rá az uh képre?

Figyelt kérdés
Mármint a méretek alapján a gép számol és az az adat jelenik meg a gépen, vagy a szonográfus ráírja az utolsó mensi időpontját és ez alapján írja ki, hogy hány hetes és napos a terhesség? Azért érdekel, mert 3 petezsákot láttak nálam (lombik), amik korukhoz képest kicsik voltak. (Bár az uh-s azt mondta, még belefér.) Viszont otthon láttam a kapott képen, hogy GA (terhességi kornak) pont annyi volt írva az uh képen, amennyi a lombik szerint lenni kellene.
2019. dec. 25. 14:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémeken két adat van. Egy “hivatalos” a menzesz alapján és egy becsült a méret alapján. De gondolom lombiknal a beültetést nézik, nem?
2019. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Illetve meg annyi, hogy a terhességi heteknek van sztenderd méretük. A gép beméri az adott babát, és nyilván bele vannak táplálva a rangek, hogy az hány hetes babának felel meg.
2019. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
És azt megkérdezhetem, hogy a
2019. dec. 25. 15:54
 4/26 A kérdező kommentje:
Bocsi, elküldte a telefonom. Szóval azt megkérdezhetem, hogy a hivatalos és a becsült adat előtt milyen elnevezés, vagy rövidítés van?
2019. dec. 25. 15:55
 5/26 A kérdező kommentje:
Lombiknál a leszívás napja számít, ami a megtermékenyítés napja is, de nekem az pont egybeesett az utolsó mensitől számított 14. nappal.
2019. dec. 25. 15:58
 6/26 A kérdező kommentje:
Ja, és nálam baba még nincs, csak petezsákból három. Ha becsült adat van rajta, akkor mondjuk a legnagyobb petezsák alapján számolt? De az is túl kicsi volt szerintem.
2019. dec. 25. 16:01
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Hat úgy van feltüntetve a menzesztol számított kor, hogy terhességi hét: és a mellette levő oszlopnak meg az van, hogy méret alapján: általában nekem méret alapján 3 nappal kisebb.
2019. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Mivel nekem csak egy petezsak volt, nem tudom, hogy nézik a többet. De biztos lesznek ikresek. Azt tudom, hogy megkülönböztetnek A és B babát pl. De gondolom azt már később. Illetve nyilván ikrekkel más a méret határ is.
2019. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nálunk külön írták a 3 babánál. Tehát A petezsak mérete, becsült kor, B petezsák mérete, becsült kor stb.

Nálunk inszem volt, de abszolút nem stimmeltek a 4-6 het között a méretek, össze-visszanőttek, nem is tudták rendesen lemérni (régi uh van abban a reprodukciós intézetben). 6 hetesen is teljesen mas méreteket mértek szivhang nélkül. Meguntam, megkértem a mezei nőgyógyászomat, hogy nézzen meg minket. Aznap délután csinált uh-t, 1-1 mm eltérés volt a babák között és volt mindháromnak szívhangja.

2019. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
De én ráadásul egy elég drága magánklinikára mentem megnézni, hogy mi újság. (Addig azt sem tudtam, hogy mind a 3 megtapadt.) Azt hittem, hogy itt majd jó alaposan lemér egy doktor úr mindent és majd kérdezhetek is tőle, de ehhez képest nem orvos vizsgált, hanem egy szonográfus, aki kb. 1 perc alatt végzett velem, majd kiszaladt telefonálni és vissza sem jött. Az asszisztens a kezembe nyomta a papírt és ennyi. Mért petezsákot és petefészek nagyságot, ennyi. Sem uterus, sem nyálkahártya vastagságot. A kis méretektől szinte sokkot kaptam, így csak annyit kérdeztem, hogy az milyen. Azt mondta, hogy hát még beleférhet. Majd eltűnt. A lombik intézetbe csak jövő hét végén megyek.
2019. dec. 25. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!