Sztk vagy magán?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni, hogy hol kezdjem a terhesgondozást.


Sztk: ingyenes ellátás, de sokan vannak és nem elérhető 0-24-ben a doki, ha bármi történne. Uh képeket nem adnak és vegyeseket olvasok a dokik stílusáról.


Magán: 30 ezer/rendelés és elérhető a doki probléma esetén. 4-6 hetente kellene járni kontrollra. Uh képet adnak. A szülés idejére kb 300 ezer lenne a magánrendelés ára+a magán vizsgálatok ára= kb 500 ezer lenne a végösszeg.


Az eü törvények miatt nagy valószínűséggel ügyeletben fogok szülni az Uzsokiban.


Mit gondoltok? Második gyerek érkezik. Ahhoz járnék magánrendeldsre, akinél az első gyerkőc született ügyeletben.



2022. márc. 9. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Én személyesen érdeklődnék környékbeli kismamáktól, hogy milyen az SZTK-s ellátás. Ugyanis van, ahol nagyon jó a közellátás, mint ahogy magánorvossal is mellé lehet lőni.

Ha tényleg ilyenek mint leírtad, inkább a magánorvost választanám.

2022. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Van, ahol marha jó az sztk-s terhesgondozás, még ha esetleg néha várni is kell, valahol meg katasztrófa. Viszont a magán sem garancia semmire, én néha olyan leleteket látok magánrendelésekről, hogy a fülem kettéáll...

Az pedig, hogy 0-24 órában elérhető az orvos, az egyáltalán nem életszerű. Ha bajod van, annyit fog mondani telefonon, hogy menjél be a kórházba és kész. Tapasztalom, állandóan ez van ügyeletben:D "Magánorvoshoz járok, felhívtam, de azt mondta, hogy jöjjek be"... Ha kisebb gondod van, akkor meg bármelyik kórház szülőszobáját vagy terhesgondozóját felhívod, ott is segítenek...

2022. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Én kezdetektől fogva magánba jártam, a 12. heti genetikai UH-ra küldött vmiért az sztk-ba (ott is rendel). Őszintén szólva nekem az sztk-s rendeléssel az volt a bajom, hogy nagyon sokat várakoztattak, viszont dolgoztam még, nem tehettem meg, hogy fél napokat ücsörögjek a váróban. Plusz őszintén szólva elég tahók is voltak, holott orvoskollégaként ismertek. Váltottam orvost is (mindegy mi miatt), rajta keresztül minden vizsgálatot el tudtunk intézni magánúton, így utána nem volt gondom. De ez személyes tapasztalat, más helyeken sokan pl kifejezetten dicsérik az sztk-t.
2022. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Azért a magándokira az az összeg nekem erős

Én is magánhoz járok de 20e/alkalom ,ez havonta

És ezen felül tudtommal semmi nincs

Persze tudom hogy ahány orvis annyi ár, de én 30 ért drágállnám kicsit

2022. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
A 30 nekem is sok lenne. Sztk-ba nek mennek, csak ha sok infom van az orvosrol, aki hasi uh-t csinal az elso trimeszterben is, huvelyit csak akkor, ha problema van. Szoval velem a legtobb Sztk-ban orditananak.
2022. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Én is Uzsokis leszek, májusban szülök. Uzsokis doki terhesgondozása magánban minimum 25 ezer,plusz kenetvétel meg egyéb költségek. Jómúltkor, ahogy voltam, szépen összeadódott, 50 körül kellett fizetnem. Nekem nem fér bele havonta, pedig jó doki, reméltem, hogy bent is lesz a kórházban éppen, de erre sincs garancia, úgyhogy maradtam az sztknál.

Engem 4 hetente hív vissza az sztk-s doki (rákos úti), bár időpontot az esetek harmadában tudtam eddig csak foglalni, így valóban sok a várakozás a rendelésre. De most pl inkább 3 hétre hívott vissza, mert nagyobbnak mérte a gyereket az uh-n, és figyelni szeretné, ez mérési pontatlanság, vagy esetleg elszámolták a heteket. Nem minden alkalommal volt uh a gondozás alatt, de amikor volt, mindig kaptam képet nyomtatva.

Nem minden sztk ugyanolyan, és a dokik is különbözőek. Nem maximálisan, de többnyire elégedett vagyok az sztkval.

2022. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Magánban sem "kell" 4-6 hetente menni, ez egyszerűen lehúzás egy problémamentes terhesség esetén...Én négyszer voltam magándokinál: megállapítás, 12., 20. illetve 30. hét körül. Ennyi. Ezen kívül minden mást intéztem TB alapon, aztán ügyeletben szültem. Nem költöttem el feleslegesen egy vagyont és még UH képeim is lettek :))
2022. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
30.000 Ft 4-6 hetente elég soknak hangzik. Nálunk pl magánban sem kaptunk képet az első vizsgálat kivételével, de a két genetikairól van videófelvételünk. Ha amúgy nincs baj az sztk-s gondozással (nem keringenek rémhírek az orvosokról, ellátásról, stb), akkor semmivel sem kevesebb, mint a magán vizsgálat. Persze ha rossz a híre, akkor érthető, hogy máshova mennél. Én azért vagyok magánban, mert az 1. Gyereket nála akartam szülni abban a kórházban, ahova amúgy nem tartoztam helyileg, és most a 2. Babával már maradtam nála. De ő 6-8 hetente vizsgált, függően attól, hogy volt-e köztes UH valahol vagy sem, és egy alkalom 20e Ft. Igazából, ha nálunk nem lenne borzalmas az sztk-s nőgyógyászat, akkor most már oda is mennék, mert úgyse szülhetek a gondozó orvosnál.
2022. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék, ha gond van, úgyis a kórházi ügyeletre megy általában az ember, mert a magánellátás nem mindig elérhető. Így ebből a szempontból is mindegy.
2022. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztk-ban jàrtam, nálunk teljesen jól működik, a doki is normális, ráadásul online tudtam mindig ugyanahhoz foglalni. UH képet is kaptam, ha kértem. A 3 "nagy" ultrahangra mentem csak magánba, plusz egy alap Prena volt amire költöttem önszorgalomból. Nekem ez így teljesen megfelelt. Aztán pedig ügyeletben szültem a Péterfyben. Arra sem volt panaszom. A második gyerekkel is így tervezem majd.
2022. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!