Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a menete az 1. nőgyógyászat...

Mi a menete az 1. nőgyógyászati vizsgálatnak, ha valószínűleg terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy h.lye kérdésnek tűnik, de eddig csak rákszűrésen voltam évente, ahol mindig megkérdezték, van-e valami probléma, mondtam nincs, felpattantam a székre és kész.


Most azonban csináltam tesztelt, pozitív lesz, viszont volt egy enyhe rózsaszín, barnás folyásom, ami hormonhiányra utal, ezért talán kicit idő előtt megyek dokihoz. Ilyenkor hogy néz ki, kérdezi, hogy mikor menstruáltam utoljára, melyik napokon szexeltünk, vagy ez utóbbi nem érdekli?


2022. márc. 24. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Csak az utolsó menstruáció érdekli, meg a tüneteid, hogy pozitív a teszted és vérezgetsz. Lesz egy sima vizsgálat, mint rákszürés elött, meg egy ultrahang (valószínűleg hüvelyi) és ennyi. Ha kell gyógyszer felírja utána.
2022. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan ugy vesznek rákszűrésre mintát, ha esedékes. Megvizsgál kézzel és uh-val (sosem volt nekem pl hüvelyi uh-m, pedig 3 terhessegem volt).

Tesz fel pár kérdést a doki (pl uccso mensi, megakarod-e tartani, ilyesmik) kapsz pár papirt és ennyi.

2022. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Kenetvétel,ultrahang.
2022. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Csak az érdekli mikor volt az utolsó rendes menstruációd. Volt-e már korábbi terhességed, vetélésed. Volt-e egyéb panaszod mióta pozitív lett a teszted (mondjuk vérzés). Kézzel megvizsgál, majd hasi ultrahanggal, megállapítja, hogy élő-e a terhesség vagy sem. Ha igen, akkor mehetsz a védőnőhöz, aki további instrukciókat ad, ha még nincs szívhang akkor valószínű visszahívnak egy hét múlvára újabb ultrahangra. Nagyjából ennyi, nálam így volt.
2022. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2022. márc. 25. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!