Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Probléma lehet-e a hamarabbi...

Probléma lehet-e a hamarabbi vérvétel a 3. trimeszterben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye van a 3. nagy labor, amit ha jól emlékszem a 36-38. hét környékén kell megcsináltatni. Viszont nekem elfelejtették anno levenni az ellenanyag illetve a HBsAg-szűréshez a vért.

A konkrét kérdésem az lenne, hogy gond lenne, ha a 35. héten vetetném le? Mert azt hallottam, hogy ezeknek a speciális és fontos szűréseknek az eredményére több hetet kell várni, mint egy általános labor eredményre.

Valóban nagyon sokat kell várni az eredményre? Sztk-ba mennék laborra, de ha téányleg heteket kellene várni, akkor inkább magán úton intézném, ha ott hamarabb elkészül.


Köszönöm a segítségeteket!

Szép napot!



2022. márc. 25. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A HBsAg valóban hosszabb idő, kb. 1 hét. Az ellenanygszűrés sokszor aznapra megvan, de max 1-2 nap. Viszont annak a szüléskor 4 héten belülinek kell lennie (legalábbis abban a kórházban, ahol én szültem, ez volt az elvárás), ugyanígy a sima labor.
2022. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi az a hbsag?? Most voltam 3.trimeszter laboron de nekem ilyet senki nem kért csak sima, vércsoport +ellenanyag mint első trimeszterben. Kész volt mind másnapra.
2022. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hbsag az ellenanyag.
2022. márc. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oh, na, akkor van olyanom de azon mi tart hetekig? 2 munkanap
2022. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A HBsAg a hepatitis szűrés, azt nézik, hogy van-e antigén (kórokozó) a véredben. Ez nem ellenanyagszintet néz, hanem a vírust "keresi".

Az ellenanyagot a vércsoport ellenanyagszűrésre szokták mondani, alap esetben az 1. és 3. trimeszteri laborokkal együtt szokták csinálni, de van, ahol a 2. trimeszterben is leveszik. Akinek pozitív lesz az ellenanyag szűrés, annak szülés előtt küldenek be az OVSZ-hez vért speciális meghatározásra, hogy pontosan milyen vért kaphat egy esetleges transzfúzió esetén, mert pozitív ea. esetén a sima csoportazonos nem megfelelő. Ilyenkor rendelnek is be rögtön a speciális vérből, hogy ha kell, azonnal kaphassa.

2022. márc. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!