Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Amikor valaki szülni megy...

Amikor valaki szülni megy hogyan van a táppénz?

Figyelt kérdés
Eddig minden hónapban kapok de nem tudom ha szülni megyek akkor is kapok e vagy hogy működik ez.Aki tudja írjon.
2022. ápr. 18. 21:43
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Én nem megyek gyesre mert az apa fogja nevelni a gyereke,külön élünk én megyek vissza dolgozni utána egy hónap után.
2022. ápr. 18. 21:46
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha szülni mész, azon a napon megszűnik a tappénz ,amikor meglesz a baba, mert attól a naptól csed-en ,vagy gyesen leszel, attól függőben mire vagy jogosult. Ha előbb befektetnek, akkor vissza kell mondani a tappenzt ,mert onnantól kórházi táppenz jár.
2022. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
#1 vagyok, ez esetben, kórházi táppénz míg bent vagy, utána nem tudom, gondolom háziorvos tud felvenni a gyermekágy idejére újra táppénzre. Viszont több időt adnék magamnak, főleg ha császár lesz, nagyon kevés az 1 hónap.
2022. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
6 het a gyerekagy,hova mesz vissza 1 honap utan? Sokan meg csoszognak,foleg ha csaszar lesz (benne van).
2022. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Köteles vagy a 6 hetet otthon tölteni... Sőt a csedet is.. Kivéve ha a baba meghal, de akkor is 6 hét a kötelezo.
2022. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
6 hétnél előbb nem fognak visszaengedni.
2022. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#5, olvastad mit írt? Hogy nem ő neveli a babát, gondolom lemond róla, apuka neveli. Ez esetben miért lenne kötelező a csed ?

Egyébként védőnő minden kérdésedre fog tudni válaszolni.

2022. ápr. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Na, akkor a valosag: semmit se kell lemondani. A tappenzt mindig utólag kapja az ember, és azt az orvostól kapott igazolassal igazolja. Abban a pillanatban, hogy felvesznek a kórházba, a kórház fogja a tappenzes papírt kiallitani. Azon szerepelni fog, hogy kórházi ellátás.
2022. ápr. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A védőnővel beszéld meg,mert ez egy speciális helyzet, ha igaz...
2022. ápr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Táppénzen voltam az utolsó hetekben, kéthetente adta a háziorvos a papírt. El is mondta az asszisztens minden alkalommal, hogy mikor bekerülök a kórházba, hívjam fel őket, hogy lezárják a táppénzt. Csütörtök hajnalban indult a szülés, reggelre meglett a baba. Aznap/másnap hívtam a háziorvost, az utolsó táppénzes papíron az utolsó nap szerda volt, és a kórházban a zárójelentéssel együtt adtak egy táppénzes papírt is csütörtöktől (a hazamenetel napjáig).
2022. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!