Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés

Erős görccsel ébredtem tegnap reggel, és pikkpakk minden terhességi tünetem elmúlt.


Bementem az sztk-s rendelésre, hogy nem bírtam felkelni az ágyból, a halálomon voltam, nagyon görcsöltem, most is vannak enyhe görcseim, és vizsgáljanak meg.

Erre annyit vágott hozzám a szakorvos, hogy ennyi miatt nem fog megvizsgálni, nincs erre idejük (a váró üres volt), úgyhogy menjek haza, és jöjjek vissza a 12. hetin.


Este nem hagyott nyugodni, elmentem a sürgősségire, ott azt mondtam, hogy 1 órája kezdődtek az erős görcsök, és szivárog egy kis vér (rajtam kívül 2 ember volt), hát most teljesen le van terhelve a nőgyógyászati ambulancia, szülésre várnak, stb, nem fér bele az időbe.



Most ez tényleg komoly? Ezt megtehetik? Szerdán rendel a magánnőgyógyászom, miért kell várnom addig?


11+2 hkm


2022. szept. 27. 07:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
44%

Nyugodj meg, nincsen semmi bajod.


Most ha egyszer nincs elegendő ember, mit tegyenek? Nem mintha egyetértenék vele, de anyósom is szülész-nőgyógyászaton dolgozik (nem orvos mondjuk, adminisztráció), és ő is mondja, hogy egyszerűen nincs annyi dolgozó, aki el tudja látni ezt a sok beteget.



Ha téged vizsgálnak, mást nem tudnak. Nyilván azt veszik előre, akinek komoly gondja van, pl. szül.

2022. szept. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de igazából semmi bajod sincs.

A görcsöltél, elmúlt magától - van ilyen.

Az meg biztos, hogy a "tüneteid" nem pikk-pakk múltak el, ilyen nincs, legfeljebb most tűnt fel. Még gond esetén is napokba telik, mire kiürül a hcg és megszűnnek a kellemetlen velejárók.

A sürgősségis hazugságodra meg no comment.


Nézd, a szerda teljesen rendben van. Ha gond van, segíteni kb. akkor sem tudnak.

A legjobbakat kívánom.

2022. szept. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
65%
Egyes ez egy f.sag már bocsi, és ha tényleg van valami bajod akkor mi van? Ki kell várni még a mentő visz be ájulással vagy mi? Utálom a kórházakat és egyszer én is bementem azzal, hogy már 3 napja hányok és nem marad meg bennem semmi, természetesen haza küldtek szenvedni, aztán a mentő vitt el kiszáradással. Kész vicc, ami itt folyik ebben az országban.
2022. szept. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
65%

Oké, 3-as de ha nincs elegendő ember? Érted?


Nincs hely, ahol megvizsgáljanak és nincs, aki megvizsgáljon, mert mást vizsgálnak.


Mondom, nem értek egyet vele, de sajnos ez a magyar valóság. Vannak, akiknek a folyosón kell vajúdni, mert nincs szabad ágy.

2022. szept. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%

elmentem a sürgősségire, ott azt mondtam, hogy 1 órája kezdődtek az erős görcsök


Gondolom, látták rajtad, hogy semmi bajod és csak kamuzol, hogy a sürgi ellásson. Azért az erős görcs, ami ellátást igényel látszik az emberen.

2022. szept. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
72%

Pont az ilyenek miatt nem kerül sorra, akinek baja van, mert odamegy és hazudik.

Nem tudtál felkelni, halálodon voltál? Ágyastól mentél be???

2022. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
64%
Hát nagyon szomorú, hogy az emberek szerint ez rendben van. Nem, nincs rendben. De latod, megtehetik. És amíg az emberek a beteget hibáztatják ilyenkor, meg elintézik azzal, hogy "ez van", addig meg is fogják tenni.
2022. szept. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
65%
Nálam annó kémiai terhesség volt (akkor még nem tudtam), pozitív teszt után egy héttel vérezni kezdtem. Ügyeletre mentem be, az orvos húzta a száját, de megvizsgált. Utána fel volt háborodva, hogy dehát nem is vagyok terhes. De eszembe nem jutott volna görcs miatt bemenni. Amíg nincs vérzés, nem sürgős. És ha annyira rosszul lettél volna, mentőt hívtál volna. Ilyen az egészségügyi ellátás, nagyon indokolt esetben vizsgálnak.
2022. szept. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
56%

Igen, megtehetik amint látod.


Az sztk nem azért van, hogy boldog, boldogtalan berohangásszon. Oda csak az időpontos betegek menetnek, nem véletlen.


Elmondta a doki, mi a teendő.


Erre te bemész még1x, hazodozol... hat csak gratulálni tudok.


Megsúgom, a terhesség ezzel jár... hol itt fáj, hol ott.

Rajtad kívül több ezer terhes van az orszagban. Ha mindenki egy kis górcsel berohangászna (mert nem volt több, ha valóban a halálodon lettél volna, nem bemész, hanem mentőt hívsz), szerinted mi lenne?!


Azt akarod hogy körberajongjon valaki, magándoki...


És csak egy költői kérdés. Szerinted ha valami lett is volna, a doki kit tud veled kezdeni?! Ha egy vetélés beindul pl, azt egy ügyelet sem állítja meg.

2022. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%
Igen, ez komoly. Sajnos semmit nem tudnak tenni, ha valami van. Gondolom, voltál már korábban ultrahangon, tudod, hogy méhen belül van, tehát nem arról van szó, hogy esetleg méhenkívüli, és az életedet veszélyezteti. Elhiszem, hogy szeretnéd tudni, hogy mi van, de még nagyon sok ilyen lehet. Nekem baromi korán, 12 hetesen kezdődtek a jóslók a második gyerekkel, elsővel 17 hetesen. Elsővel görcsöltem sokat az első hetekben, odatelefonáltam az orvosomhoz, és ő mondta, hogy melyik esetben menjek be. Megspróolhatsz legközelebb egy utat, ha előbb telefonon hívod őket, elmondod a panaszaid, és megmondják, hogy be kell-e menni ezzel, vagy sem. Van olyan is, hogy igen, de a terhességed jelen szakaszában tényleg szó szerint semmit nem tudnak tenni. Annyi talán vígasztalhat, hogyha eddig minden rendben volt, volt szívhang, akkor mostanra az a sokkal valószínűbb, hogy nincs semmi gond. A terhességi tünetek pont a 12. hét körül szoktak alábbhagyni. Mikor voltál utoljára ultrahangon?
2022. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!