Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 1111-es értékű nyitott méhszáj...

1111-es értékű nyitott méhszáj esetén mennyi az esélye, hogy 1 hét alatt tovább nyílik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 34 hetes (betöltött 33 hetes) kismama vagyok. A héten hétfőn voltam vizsgálaton, ami már amúgyis kontroll volt, mivel elkezdett nyílni a méhszájam. 1100-as értékkel kezdtem, 2 hét alatt 1111 lett. A doktor azt mondta, 1 hét múlva ha ez 2-esre vált, akkor be kell feküdni, viszont jó hír, hogy fokozatosan nyílt az elmúlt 2 hétben. Most 1 hét kontrollt kért, Magnerotot és 2* fél szem Seduxent írt fel, hogy pihenjek, aludjak, feküdjek. Van egy 19 hónapos kisfiam is, aki mellett egész nap feküdni sajnos nem tudok, de próbálok. A család is próbált munka mellett besegíteni, de sokat nem tudtak. Bár tudom, a kisebbik gyermekem miatt jobban kell most aggódnom, hogy még egy kis időt pocakban töltsön, mégis ideges vagyok, hogy esetleg kórházba kell mennem több időre. A kérdésem az lenne, hogy esetleg, aki volt már így, mennyi az esélye, hogy 1 hét alatt tovább nyílt a méhszáj, esetleg tud ez az érték még több hétig így maradni? És ez is fokozatában nyílik, így 1211-1221-1222? Erről nem találtam semmi érdemlegeset interneten. Tudom minden terhesség más, ahogy nekem az első is, hiszen a kisfiammal semmi ilyen probléma nem volt, de mégis próbálom magam kicsit nyugtatni, hogy nem lesz baj. Illetve az is érdekelne, hogy mennyi ideig kellett így a kórházban lenni, 1-2 hét, 36-37. hétig?

Köszönöm a válaszaitokat!



#Cervix index 1111 #CG 1111 #Ci. 1111 #Betöltött 33. hét
2022. okt. 1. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A 32. héten nyílt ki 1 ujjnyira a méhszáj, 41+4-nél indították a szülést. De a helyedben nagyon igyekeznék betartani a pihenést.
2022. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen, próbálom is, csak az az igazság, hogy nem is nagyon tudom, hogyan csináljam! Mármint, hogy így időben mennyit is pihenjek. Minél többet persze, csak azért vannak itthoni teendők, amiket muszáj megcsinálnom. Sajnos mindenki több műszakban dolgozik, hétvégén is, a szabadság idejét pedig már a kórházba befekvés esetére, a szülés idejére és az utána következő pár hétre tartogatja, hogy a kisfiút is tudjuk felváltva rendezni. Sok bejegyzést olvastam másoktól, hogy kórház nélkül is jó pár hétig így maradt ez az érték, mégis azért persze tudja az ember, hogy ettől függetlenül nem garancia, hogy ez velem is így lesz. Mégis kicsit megnyugtató ezeket olvasni! Reménykedek.
2022. okt. 1. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Az kimaradt, hogy ez úgy, hogy a 36-37. hétig csak a fürdőszobába mentem ki, enni is fekve ettem.

Most második gyerkőccel vagyok várandós, sajnos hasonló probléma fellépett most is (vérzés, görcs, méhnyak rövidülés, de méhszáj zárt). Az első terhességnél olyan trauma volt a majdnem koraszülés, és a kórházi egy hét, hogy akármilyen kemény, de most is megoldom a fekvést, amég muszáj, az is lebeg a szemem előtt, hogy még ez is jobb, mint kórházba kerülni, és napogig nem látni a nagylányt, erre a szülés 3 napja is pont elég lesz...

Szóval apuka, nagyszülők besegítenek, nem főzök, és nincs patent rend itthon. Nagylánnyal rajzolunk, mesélek, gyurmázuk, bármit amit lehet fekve, játszótér apás móka.

2022. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hétig kibírta a méhszáj pedig mozogtam rendesen, mivel 36 hetesen derült ki és orvos azt mondta ilyenkor ez már rendben van, bő 1 ujjnyi volt.
2022. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat! Holnap megyek vissza már kontrollra, remélem maradunk még így, nem kell befeküdnöm!
2022. okt. 2. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi lett végül?
2022. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hétfőn voltam kontrollon, az érték még 1111! Maradhattam még itthon hála Istennek! A baba is jól érzi magát, a méhlepény is éretlen még, reméljük a legjobbakat. Kaptam aznap 3 ampulla tüdőérlelőt farba, amin a védőnőm meglepődött, hogy egyszerre beadták, de gondolom jó okkal. Írt fel a főorvos még amoxicillint, a fertőzés megelőzése miatt, illetve előbb levette a GBS mintát is. Kedden kell majd visszamenni kontrollra újra, akkor töltöm be a 35. hetet, tényleg minden napnak külön örül a családban mindenki. A kisfiam mellett sajnos még így is keveset tudok pihenni. A legutóbb annyit mondott a főorvos, hogy amikor 30 hetesen 1100 volt az érték, fokozatosan nyílt a méhszáj 2 hét alatt 1111-re, így ha most még mindig annyi maradt, esélyes, hogy így marad vagy még most kezd kicsit tovább nyílni majd. De már 35 hetesen egyre jobbak a kilátások, hogy kihúzom időre vagy akár végig. A kisfiam 3000 volt végig, szülés meginduláskor volt 2 ujjnyi a méhszáj, 39 hétre született. Hátha még 2-3 hetet kibír a picur és a szervezetem/testem is a szülésig. Bár furcsán érzem magam, éppen most is éjszaka, rémálmok, aggódás, "itt is - ott is fáj" érzések, félelem, hogy bírjam a fájdalmat szülés közben és maradjon energiám, nehogy a picinek baja essen... Aztán ilyenkor már aggódok, hogy nehogy beinduljon pont most a szülés. A savam is borzasztó sok, a napokban éjszaka falási rohamaim is vannak, a hasam is egyre nehezebb, alig bírom magam. Tényleg jól mondják, hogy ugyanazon szerveten belül is más és más egy várandósság. Sok már nincs hátra, ennyi viszont tényleg biztos. Köszönöm, hogy érdeklődtél, igazán jól esik! :)
2022. okt. 7. 02:17
 8/8 anonim ***** válasza:
37.héten 1111 volt az értékem, 40+0 napra szültem, 1111-es értékkel kerültem a szülőszobára is ( mert a magzatvizem folyt el).
2022. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!