Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Várandósgondozás 2022-ben?

Várandósgondozás 2022-ben?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik egy várandós gondozás? A terhességet végig követheti a választott nőgyógyász? (Tudom, hogy nem lehet nála szülni)

Járhatok ultrahangra ugyan úgy a nőgyógyászhoz magánba?

Milyen gyakran kell járni ultrahangra?


Nem kaptunk normális tájékoztatást sajnos..



2022. nov. 27. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Vagy eljársz a területi terhesgondozásra ingyen, vagy választasz egy magándokit és hozzá jársz pénzért.

A területi terhesgondozásnál helyenként változó, hogy tudsz-e mindig ugyanahhoz menni, vagy ott van aki éppen ott van.


A várandósság során 4 kötelező UH vizsgálat van.

1. terhességmegállapító, ún. 0. UH

2. I. trimeszteri szűrés (11-13 hét 6 nap között)

3. II. trimeszteri szűrés (18-22 hét között)

4. 30-32 hét közütti UH

Emellett bár a kötelező gondozásba már nincs benne, a legtöbb helyen 36. héten is van UH (nálunk a sima területi gondozás során is).


Magándokik általában 4-6 hetente hívnak, legtöbbször csinálnak UH-t is, mert valamiért el kell kérni a pénzt:D


Labor alapvetően 3 alkalommal van, minden trimeszterben egyszer.

CTG-re elvileg 38. héttől kell járni, de van, ahol korábban kezdik (nálunk pl. mindenkinek a 36. héten, akinek valami problémája van, annak korábban is akár).

2022. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem nagyjából olvasható.

Annyi hogy kell (nekem azt mondták hogy kell) APC rezisztencia szűrés, (trombózisra való hajlam) illetve a vércsoport meghatározás, ha a te vércsoportod negatív, (enyém 0-) akkor az ellenanyag miatt a vizsgálatot x idő múlva ismételni kell(nekem 28. Héten kell)

Ezek mellett persze vannak fizetős (nem kötelező csak kérhető) vizsgálatok!:)

Illetve nekem a védőnőhöz 4 hetente kell járnom.

Remélem sikerült segítenem valamit 🤷🏻‍♀️☺️

22 hkm

2022. nov. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2# vagyok annyi hogy azt kihagytam, hogy az apc rezisztencia szűrésre kell kérni beutalót, nőgyógyásztól!* érdemes kikérni időben és az első vérképpel levetetni, hogy ne kelljen fölöslegesen szaladgálni.

Nekem a nőgyógyász nem tartotta fontosnak a vizsgálatot… de a védőnő mondta hogy kötelezően végeztessem el, így másik nőgyógyász írta a beutalót.

Nem tudom mennyire fontos, de én úgy vagyok vele hogy inkább legyen meg, minthogy később probléma legyen.

2022. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sajnos most vesztettük el a babánkat, 8 hetes voltam. Picit soknak éreztem a 7. hét és a 12. hét közti időszakot UH nélkül..
2022. nov. 27. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát APC rezisztencia vizsgálat

1) nem kötelező vizsgálat a terhesgondozás során

2) nincs éertelme a terhesség alatt nézni, mert a terhesség önmagában befolyásolja az eredményt...

2022. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

Örülök neki 5#

Akkor a kórházi dolgozok, illetve a védőnő is hülye volt. 😃

2022. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* Plussz nem azt mondtam hogy kötelező, hanem a védőnő mondta hogy “kötelezően” csináljam meg, azaz mindenképp végeztessem el.
2022. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Az egyes jól leírta.

Én államiban csináltam végig, itt a kötelező uh-kon kívül a 10. hét környékén csináltak egy megerősítő ultrahangot, hogy megvan-e még, utána a kötelezőkön kívül semmit. De amúgy a legtöbb ismerősömnek volt havonta egyszer ultrahang államiban is, szóval ez kórházfüggő. És szerintem ha elmondod a dokinak, hogy volt már egy veszteség, akkor ha nem totálisan érzéketlen bunkó, akkor azért hajlandó ránézni ultrahanggal a kötelezőkön kívül is, akkor is ha amúgy nem lenne szándékában. Biztos az enyém is megnézett volna többször ha kértem volna (végig ugyanahoz jártam).

Nekem pozitív tapasztalataim vannak az államival, szerintem érdemes egy próbát tenni vele, pláne ha tudsz végig ugyanahoz az orvoshoz járni (nálunk mikor időpontot foglaltam mindig ki tudtam választani kihez mennék). Nem voltak bunkók, időpontra hívtak, pontosak voltak. Tény, nem zsongtak körbe, a lelkemet nem ápolgatták, de rengeteg pénzt spóroltam.

De persze vannak nagyon rossz helyek is, ahol jobban megéri a magán. Ki kell tapasztalni.

2022. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sztkba járok, havonta egyszer, mert ők adják ki a táppénz javaslatos papírt. Mindig úgy adnak időpontot, hogy ahhoz a dokihoz kerüljek akinél először voltam.


Uh volt a megállapításon, 8 hetesen, aztán 12 hetesen, majd 18 hetesen nagy UH ahol amit tudtak lemértek, 23 hetesen visszarendeltek, mert az előzőn takarta az arcát a baba és sem az orra, sem a szája nem látszódott.

A következő mérős UH 30 hetesen lesz.


S minden gondozás előtt csináltatnom kell egy vizelet vizsgálatot, amire ők adják a beutalót meg a vizeletes fiólát.


Én első alkalommal kaptam egy részletes tájékoztató papírt ami jó kapaszkodó volt ebben az új élethelyzetben, illetve minden gondozáson elmondják, hogy mire számithatok a következőn, ha várható valami új vizsgálat, vagy bármi, akkor azok is mivel jàrnak majd.

2022. nov. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!