Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 8hetes terhes vagyok és...

8hetes terhes vagyok és elvesztem kicsit az ajánlott genetikai vizsgálatokban.Genetikai uh vagy kombinált teszt?Van lényegi különbség?Van különbség,hogy hol csináltatom?

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen két különböző dolog. Genetikai uh ÉS valamilyen szűrés. Genetikai uh van minden trimeszterben, a szűrés milyenségét te választod meg. Lehet kombinált, vagy valamilyen nipt, Prena és társai. Ez nem kötelező, de ha nem tartanád meg a babát, ha kiderül, hogy a szűrt genetikai problémák valamelyikét hordozza, akkor ajánlott.
2022. dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Hát tényleg eléggé elvesztél...


A genetikai UH a terhesgondozás része. A kombinált teszt egy plusz vérvizsgálat, amit a genetikai UH eredményével együtt értékelnek és kapsz egy kockázatbecslést arról, hogy a három leggyakoribb kromoszómatrendellenességre mekkora a kockázat.

Van még a NIPT, ami anyai vérből történő szűrés, viszont elég drága, és ez is csak szűrőteszt, hiába nagy a hatékonysága. Ha pozitív, akkor abortuszt csak akkor lehet csináltatni, ha invazív teszttel ellenőrzik (pl. magzatvíz mintavétellel).


Az UH kb a Down-os magzatok 80%-át szűri ki. A kombinált teszt kb. 90-95%-ot. A NIPT meg 99,5%-ot.

2022. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Pont erre voltam kìváncsi,hogy milyen eredménnyel szűrnek a különböző tesztek.Érdemes vagy nem érdemes?! Olvastam olyat is,akit hiába szűrtek Down-kóros lett a babája
2022. dec. 26. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Énis sok olyat olvastam h szűrés után is beteg lett a baba..de azért látod az olcsóbb tesutből is hogy mennyi a valószínűsége ...

Nem.mind1 hogy 1:10 vagy 1:250

2022. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jövő hónapban megyek a kombi tesztre.
2022. dec. 30. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!