Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire fog leszúrni a...

Mennyire fog leszúrni a védőnő, ha kimaradt az első trimeszteri vérvétel?

Figyelt kérdés

3 hétig beteg voltam, a háziorvost is egy hét volt mire sikerült elérni. Most vagyok 13+4 hetes kismama. Ma lett volna az utolsó lehetőségem vérvételre menni, ami csak csütörtökönként 7-8-ig van, de 7.50-kor még 20 kismama állt előttem, nekem pedig indulnom kellett, mert a férjem addig tudott vigyázni a nagyobb gyerekre.

Tudom, tudom, kifogásnak hangzik, de baromira idegesít, hogy mennyit kell küzdeni, hogy el lehessen intézni valamit az egészségügyben. Félek, mit fog szólni a védőnő, hogy nem mentem el.


2023. márc. 9. 13:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Mi az hogy ma lett volna az utolsó lehetőségem? Mihez képest? Ezek fontos vizsgálatok, nem úgy van,hogy te gondolsz egyet és kihagyod. Ez felelőtlenség! Elég sok vizsgálat vár még rád, hogy akarod megoldani? Ha a férjed nem ér rá, más segítség nincs a közelben akkor keresni kell bebiszittert. Biztosan nem fog megdícsérni a védőnő, az orvos meg még inkább sem. Több ezer kismama oldja meg ezt, ez csak valóban kifogás.
2023. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérj hához vérvételt. Szerintem minden városban van aki vállal ilyet(talán a házi orvos tud segíteni telefonszámmal).

Kijön leveszi a vért a beutalóval elviszi és kész. Persze ennek van díja de megéri.

2023. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%

Hat max csunyan nez, de istenem, nem jutottal el, ez van. Buntetest nem fogsz kapni.

Egyebkent egyik vizsgalat se kotelezo, csak erosen ajanlott.


Viszont nyugodtan megcsinaltathatod most is a vervetelt, nem artana tudni, hogy mi a helyzet. En maganban csinaltattam ezt is, gyereket vittem magammal, mert nem tudtam hova rakni. Viszont direkt ezert mentem maganba, 1 percet se kellett varnom az idopontomra, a fiam konkretan az olemben ult, mikozben levettek a vert, ezt is hagytak.

2023. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy jövő héten már nem leszek az első trimeszterben, és csak csütörtökönként vesznek kismamáktól vért.

Végigcsináltam egy terhesgondozást már, tudom, hogy mi vár rám, ez most nem jött össze. Teherbeesés előtt csináltattam egy teljes kivizsgálást, valószínűleg ezalatt a 3 hónap alatt olyan drasztikus romlás nem történt, hogy veszélyben legyen a babám. És a többit magánban szeretném megoldani, mert agglomerációban az egészségügyi szolgáltatás egy hulladék. Nem szeretném babysitterre bízni a gyerekem, a férjem pedig nem tud ennyi szabit kivenni, ahány terhesgondozási vizsgálat van.

2023. márc. 9. 13:13
 5/24 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nincs semmi, ha mondjuk csak a 14. héten csinálják meg? Mert van magánorvosom, aki a genetikai uh-ot csinálta, az a klinika vállal vérvételt is. Ott voltam teherbeesés előtt is, ott túlzás nélkül belépéstől kilépésig 10 perc alatt kész voltam.
2023. márc. 9. 13:16
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Jövő héten is simán elmehetsz, még az is jobb, mintha nem csináltatnád meg. A lényeg, hogy meglegyen.
2023. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is csúsztam jó pár hetet, nem nézett senki csúnyán, sem a doki sem a védőnő. :)
2023. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%
Ez csak egy labor vérvétel, 1-es, azért ne csináljunk már drámát belőle, nem genetikai ultrahangot hagyott ki.
2023. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%

Ezaz...😂

Azert ennyire nem kell tultolni.

2023. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon örülök! :) Akkor kérek időpontot jövő hétre, az én lelkem is így a legnyugodtabb.
2023. márc. 9. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!