Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kicsit rossz CTG miatt kellene...

Kicsit rossz CTG miatt kellene aggódni?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt voltam CTG-n, 20 percet mértek. Ebből kb 10 percig minden normális volt, de a második felében nem érzékelt mozgást a gép. Visszahívtak péntekre és most eléggé ideges vagyok, azóta is csak néha érzem, hogy mocorog a baba. 38+5-nél járunk és 3,5 kilóra becsülték a múlt héten. Lehet, hogy nincs elég helye? Vannak jóslóim, főleg éjszaka, akkor szoktam érezni, hogy mozog. Nappal többet alszik szerintem. Aggódjak? Sztk-ban voltam, de gondolkodom, hogy be kellene-e mennem ezzel a kórházba holnap.

2023. ápr. 12. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha rossz lett volna a CTG, nem engednek haza. Túlaggódod.
2023. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nincs hogy kicsit rossz. Vagy rendben van és mehetsz haza, vagy nincs rendben és szülni mész. Persze hogy visszahívtak, most már rendszeresen kell 2-3 naponta járnod.
2023. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem. A ctg elég pontatlan, nem a legmegbízhatóbb vizsgálat (az orvosom szerint).
2023. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es ez sajnos nem minden esetben igaz.

Nekem is elég passzív volt a babám ctg-n, de nyugodt szívvel hazaküldtek.

Anyai megérzésemnek köszönhetően vasárnap reggel bementem a kórházba, hogy vizsgáljanak meg, mert aggódok. Akkor màr olyan görbék voltak az ctg-n, hogy majdnem leszaladt a papírról. Nagyon gyenge volt a baba szívhangja. Az utolsó pillanatban lett indítva a szülés. A kisfiam fogyatékos.

Sajnos sokszor túl lazán kezelik a dolgokat az orvosok.

Szóval ha a kismama aggódik, inkább menjen be a kórházba és kérjen vizsgálatot. Itt mindenki csak a saját példáját tudja elmondani, de az övébe egyikünk sem lát bele.

2023. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos hivatalosan csak 1 hét múlva kellene mennem, a mai eredmény miatt hívtak vissza péntekre.
2023. ápr. 12. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam 3 héten keresztül szinte minden CTG-n, minden alkalommal hazaküldtek, pedig 1 órákat feküdtem az ágyon. Az utolsó CTG-n, kerek 40 hetesen sürgősségi császár lett, annyira leesett a szívhangja. Hálistennek minden rendben a babámmal. Ha úgy érzed, gond van, menj be és nézesd meg.
2023. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
4. Őszintén sajnalom. :( konkrétan mitől lett fogyatékos a kisfiad? oxigénhiányos lett?
2023. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy én mit szenvedtem mindig CTG-n... Soha nem volt elég aktív a baba, literszám ittam a kólát, vizet, csokit ettem, lépcsőztem, maszíroztam a hasam. Mindig több órás program volt, volt hogy már sírtam a folyosón hogy nem hiszem el hogy nem engednek haza a fenébe. Ráadásul kétnaponta jártam, mert azt is kitalálták hogy túl kicsi a babám, és ezért a 36. héten veszélyeztetett terhes lettem. Mondjuk én azért gondoltam hogy nincs baj, mert délután, este mindig éreztem a mozgásokat, csak délelőtt aludt a gyerek, a CTG meg délelőtt volt csak. És teljesen orvostól függött hogy mit fogadtak el. Volt, hogy a rezidens már elengedett volna, de pont arra keveredett a főorvos, az teljesen kiakadt, hogy ilyen görbével IUGR babával én nem megyek sehova, és ő azonnal befektet engem. Mondtam hogy oké. Aztán valahogy mégsem fektettek, gondolom nem volt elég ágy vagy én nem tudom. Csak vissza kellett mennem még hétvégén is. Fasza volt. Végül teljesen egészséges 3 kiló feletti gyerekem született.

De tényleg az van, hogy mindenki csak saját példát tud mondani. A vizsgálat macerás, nem is a legjobb, de sajnos ez van. Még mindig jobb feleslegesen eljárni rá, mint hogy baj legyen. Viszont aggódni ne aggódj. A vége felé kevesebbet mozognak, pont azért mert nincs helyük már. Biztos minden rendben van. A CTG meg egy szükséges rossz.

2023. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!