Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27. hét, C2000 és 1. fokban...

27. hét, C2000 és 1. fokban érett méhlepény. Nagyon rossz érték? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
Viszonylag sokat görcsölök, magnéziumot írt fel, és szextilalmat :/ Ez a méhszájérték nagyon rossz? Nektek mennyi volt ilyenkor? És az nem baj, hogy már eső fokban érett a méhlepény?
2016. máj. 20. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen zárt méhszáj, 2 ujjnyi méhnyak. Nem vészes. Nekem 25 hetesen még C3000 volt, 31 hetesen már C2000, 35 hetesen C2111, itt már pihentetett az orvos, 39+5 hetesen szültem pedig amint betöltöttem a 37 hetet nem kellett már pihennem és nem is tettem.

Egyébként van akinek alapból ennyi a méhnyak már az elejétől. Nem sokat jelent.

1-es fokban érett lepény az jó csak sokat nem jelent, lehet végig ennyi lesz, lehet öregedni fog még. Nekem először 31 hetesen mondta az orvosom, hogy 1-es, 38 hetesen is annyi volt.

2016. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van akinek alapból c2000 az érték.
2016. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondta a doki, hogy tilos a szex?
2016. máj. 20. 16:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen maga a 2000-es értékkel nincs semmi baj. Nekem mindkét terhesség alapból így kezdődött. Most a harmadikkal kezdtem 3000-el és még mindig ott tartok (28. hét). Az 1-es érettségi fokkal sincs semmi baj, mert 25. hét után már ez is normális. Hogy miért rendelt szextilalmat tőle kellene megkérdezni, talán látott, érzett valamit csak nem írta be a kiskönyvedbe vagy nem mondta. Én így látatlanban a görcs miatt mondanám. Nekem is néha befeszül a hasam, de ugye nem görcsöl. Én magnéziumot a vádligörcsöm miatt szedek.
2016. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Azért van a szextilalom, mert sokat görcsölsz, és lehet, hogy az előző vizsgálaton még c3000 volt a méhnyakad. Tehát egyértelműen rövidült. Szóval ha egyszer ezt javasolta a dokid, akkor tartsd be. Azért nem a világvége a helyzeted, a méhlepény még simán kibírhatja végig, a méhnyak is lehet, hogy simán kibírja, még akkor is, ha tovább rövidül. Akkor van para, ha rövidül és nyílik is, azért tartsd be az orvos utasításait, hogy ezt megelőzd, mert ha így lesz, akkor pár hónapot kórházban fogsz dekkolni. Szerencsésebb esetben még terhesként, szerencsétlenebben a koraszülött-osztályon. Érdekes különben, nekem nem volt szextilalom kimondottan hasonló szituban. Sőt, még említésre se nagyon méltatta a doki, azt se tudtam, mi az a C2000 a kiskönyvemben, első terhességemnél. Utólag jöttem rá, hogy már korábban se volt minden rendben, mikor már C1000 lett és fenyegetett a kórházba fektetés veszélye. Szóval örülj neki, hogy az orvosod odafigyel rád :)
2016. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!