Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan okoz a magas cukor...

Hogyan okoz a magas cukor koraszulest?

Figyelt kérdés
Illetve mik azok az értékek, amik már okozhatnak koraszulest/magzatelhalast?
2023. ápr. 23. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A placenta vérellatását, oxigénnel való ellátottságát rontja.
2023. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A legkevesebb, amit okoz a koraszülés..


[link]

2023. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem magam miatt kérdezem, hanem a barátnőm miatt. GDM-es, 10,1 lett a 120 perces, de a doki csak heti 3x kér tőle vc mérést. Nekem úgy rémlik minden nap kell mérni, azt is tudom, hogy 1 órára. Viszont a dokija szerint 7-8 közötti érték még nem gaz. De, sehol egyetlen cikkben sem látom, hogy mennyire magas cukor okoz ne adj Isten ilyen jellegű gondokat, mint pl a fent linkelt cikkben is. Ezek miért nincsenek alá támasztva úgymond konkrét elrettentő példákkal?
2023. ápr. 23. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincsenek példák, mert egyéni. Van aki még 9es cukorral vígan kihordja mondjuk 38 hétig (de szülés után a baba cukra a békapopó alatt lesz, ami káros rá), más meg 8as cukorral koraszül. Nyilván minél magasabb a cukor, annál rosszabb
2023. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon él a barátnőd? Külföldön nem veszik olyan komolyan a GDM-et, mármint nem követik olyan szorosan a kismamákat. Az étkezés utáni limit is 7.8, nem pedig 7, mint nálunk. Én próbáltam utánajárni, hogy mennyire hatásos a GDM szokásos terápiája, és azt írták egy cikkben, hogy enyhe esetekben nem mutatható ki hatás, csak súlyosakban (de ez USA cikk volt, ahol pedig még sokkal lazább a terápia, semmi szénhidrátszámolgatás, csak olyanokat javasolnak, hogy ne igyál cukros üdítőket, ha jól emlékszem a cikkben írtakra).


Mindenesetre ha a saját terhességemről lenne szó, akkor biztosan folyamatosan mérnék, tehát legalább minden főétkezés után. De attól is függ, hogy mennyire látom azt, hogy sikerül kordában tartani. Ha mondjuk szinte mindig bőven 6 alatt vannak a mért eredmények, meg se közelítik a 7-et, akkor fölösleges mindig méricskélni.

2023. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Németországban él, de benne van itthoni gdm csoportokban. Oda is én hívtam meg, mert nekem alapból van IR, de nekem is GDM van és volt is első terhességem alatt is.

Haaaat azért előfordul magas érték, mondjuk 8-9, de ez nálam is így volt, csak én kaptam inzulint.

2023. ápr. 23. 23:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Néha 8-9 az nem akkora tragédia.. de a terhesség előrehaladtával a gdm, ahogy te is tudod rosszabb lesz.



Koraszülést egyèbként a lepény gyorsabb örrgedése okoz.


A nagyobb baj, hogy kezeletlen gdm-nèl ha nem durva, akkor a szervi változások stb még nem lesznek, de bizony cukros lesz a kisbaba.

Szülésnutàn mem tud adaptàlódno, inkubàtorba kerül stb.

Anyukának is meatadhat cukorbetegségként, még kezelés mellett is akàr..

2023. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*megmaradhat
2023. ápr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!