Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire bíztok a kombinált...

Mennyire bíztok a kombinált szűrésben? Ilyen eredménnyel a biztonság kedvéért csináltatnátok Nipt tesztet?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, hogy jók lettek az eredményeim.

Pontosan még nem tudom a hormon értékeket, de a UH+a kombinalt teszt előzetes telefonos értesítés alapján az eredményem:

Downra 1:9000-hez

Pataura és Edwardsra pedig 1:20000-hez lett.

Az ultrahangot ma csináltattam, Istenhegyen, Dr Hajdu Krisztinánál. Azt mondta pontosan, hogy “ő jól jött ki a vizsgálatból, rendben van”. Annyi, hogy ma vagyok 12 hetes 2 napos, de ő méretei alapján pontosan 12 hetesnek látta. Kérdeztem, nem mentem-e korán, de mondta hogy nem.

Orrcsont látható, NT: 1,8mm, CRL: 55mm. Minden más is arányos, megfelelő volt, ugyhogy azt nem részletezném.

Mielőtt leszúrtok tudom, hogy ezek jó eredmények és alapvetően ez alapján nincs mitőla aggódni.

De van már egy gyermekem, és vele nagyon rosszul sikerült anno a 13 hetes genetika. Igaz már régen volt, mert már ő 4 éves is elmúlt. De nála 12 hetes uh-on 2,6 mm tarkóredőt mértek, és teljesen beparáztattak, (nagyon durva és tapintatlan volt a doki, sajnos sztk-ba mentem még akkor) úgy kezelt mint akinél biztosan gond van.

a kockázat is rosszabb lett,

igaz csak downra, ott nála valami 1:1000-hez vagy picivel jobb. Mi akkor, mivel a doki nagyon megijesztett kétségbeestem, megcsináltattuk a Prenat, ami negativ lett. Csodás, okos, tökéletesen fiam van, nem bántam meg, és örülök hogy megnyugodhattam :)


Most is úgy indultunk, hogy csináltatunk valamit oluszban, de úgy gondoljuk, ha nem indokolt, akkor nem feltétlen, hiszen valahol azok is (bár jóval jobb arányban) kockázatbecslések. (Biologustól tudom, aki pont az Istenhegyin dolgozik)

De közben meg a kombináltat sokan teljesen feleslegesnek tartják mert nem feltétlen megbízható az eredmény.

Valószínűleg ha a kisfiammal nem járunk úgy, ahogy, most sem gondolkoznék, de kiváncsi vagyok ki mit gondol. Alapból a kombináltról, és egyéb tesztekről, vagy akar ezek vonzatában egy plusz vizsgálatról.

Az mondjuk biztos, hogy a következő uh-ra is Hajdu doktornőhöz megyek, ez már engem megnyugtat.. de ettől még irjatok ha van véleményetek! :)


2023. ápr. 27. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

4 éves fiammal kijött down-ra 1:24hez. Megcsináltattuk a prena-t, plusz egy másik vizsgálatot (az tb alapon ment, nem tudom már a nevét). Makk egészséges a gyerekem


Unokatesómnak down-ra kijött 1-20.000hez. Orrcsont pont határ közeli volt, de még jó volt. Nem emlékszem mennyi volt pontosan, 8éve volt.

Down-al született a lánya.


Lányomnál eszembe nem jutott a kombináltat megcsináltatni.

2023. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bízok a kombináltban nem csináltatom meg…

Bocs, de ennek mi értelme volt akkor? Ha nem bízol benne, minek fizettél érte, miért nem egyből NIPT-re mentél?

2023. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

A kombinált semmit nem ér sajnos. Nem konkrétan a te babádat nézik,hogy egészséges e. Hanem azt írják le, hogy a hozzád hasonló paraméterekkel rendelkező anyukáknak milyen mértékben született down, Edwards, patau szindrómàs gyereke.

Szóval ez egy valószínűségszámításon alapuló szarság.

Az ultrahangon pedig a down szindrómát csak 70%-os valószínűséggel tudják kiszűrni. Sajnos a down egy nagyon sunyi betegség, nem mindig veszik észre. Nekem ezt a doki mondta. :/

Én trisomy-t csináltattam ezek miatt.

2023. ápr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk 1:10000 jött ki a downra (a tied egy icipicit rosszabb), én nem éreztem úgy, hogy tovább kéne menni. 0,01% az esélye, hogy beteg a baba, az nagyon pici. Azt a pénzt ennél nagyobb kockázatú dolgokra költöttem inkább. Ha 1:500 jön ki, akkor csináltattunk volna további vizsgálatot.


Egyébként hiába van matematikai végzettségem, nekem is lelkileg nehéz volt azt mondani, hogy egy 0,01%-os kockázatot elfogadok. De valójában az ember nap mint nap elfogad ennél nagyobb kockázatokat is, csak nem tudatosan. 100%-os biztonság nincs, igyekszünk a nagyobb veszélyeket kiszűrni. De mindent nem lehet, arra a világ összes pénze sem lenne elegendő.

2023. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, meg sem csináltattam. Egyből prenara mentem. 11 hetesen már biztosra tudtam hogy minden rendben van.

Te tudod mennyire aggódsz, ha van egy olyan érzésed hogy valami nem oké, akkor csináltasd meg.

2023. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Niftyt csináltattam amellé egy kombinált is "járt" csomagban. Nem csak a down szindróma létezik, sajnos tapasztalatból tudjuk ezért mindenképp szerettünk volna egy szélesebb körű vizsgálatot. Nyilván nem az összest tudja szűrni ami létezik a világon de a kombináltnál ezerszer jobb és a sötétben tapogatózásnál is sokkal eredményesebb. Nem bántam meg hogy megcsináltattuk és bónuszként a neme is bizonyosságot nyert.
2023. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

~n nem csináltattam kombit, korom miatt úgy sem lett volna jó, verifit csináltattam 2x 1 fiú aki egészséges és sajnos egy down baba lett volna.

Az uhm majdnem tökéletes volt redő 1,6,orr a helyén csak áraml@snál volt jele

2023. ápr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem már 5 éves múlt. És ezek szerint 6 éve sokkal menőbb volt a kombinált teszt, mint most, vagy legalábbis akkor csak azzal húztak le, ma már azért többet kell kicsengetni. Én nem csináltam meg mást a kombinált mellett, de egyébként ilyen jó eredmény mellett nekem azt mondták, hogy ne is csinaltassam meg, mert felesleges.
2023. ápr. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Most le leszek pontozva, de újabban nagyon divat mindenkit kiterjesztett panelekre küldeni, mert milyen biztos és megnyugtató. Igen, arra a három betegségre, másik 20 ezerre meg egyáltalán nem. Mindig leírom az ilyen kérdéseknél, hogy sajnos láttam rossz kombiteszt és jó nifty után kromoszóma hibás gyereket... Szerencsére ritka, de biztosíték semmire nincs, az egész orvostudomány kockázatbecsléseken alapul, bizonyos hibaszázalék mellett.


Egyébként értő kézben (tehát aki tudja értelmezni külön és egyben is az uht és a labort) a kombinált egy kifejezetten jó szűrési módszer, ami nagyrészt megbízható. Egy jó kombinált teszt után, 35 alatt nem mennék niptre, mert feleslegesnek tartom. Van benne veszély? Igen, lehet téved a teszt, de kicsi az esély rá. Ha valakinek ez nagy kockázat még, akkor megy tovább.

2023. ápr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából én nem írtam, hogy nem bízok a kombinált tesztben. Nem tudom, hogy mennyire bízok benne. De egyébként pontosan erre, tehát véleményekre voltam kiváncsi. Egyáltalán nem érzem, hogy baj lenne. A kisfiamnál 2,6 tarkóredővel, ott nagyon paráztam, és bár pl a prena tesztje negativ lett, de a biológus lány akivel egyutt szültünk pl azt mondta (hogy az alap prena, amit akkor csináltattunk sajnos alapból is csak 1 kis százalékkal jobb, mint a sima kombinált). Ö mondta el anno azt is, hogy a Nipt teszt is egy valószínseg csak ott sokkal nagyobb arányszámokra jönnek ki bizonyos betegségek (mert ha pl 1:250000-hez az esélye ennek vagy annak, akkor színtén megtörténhet, csak épp ott azt már teljes negatívnak veszik, pedig nem az).

Benne vagyok a kisfiam kapcsán (akinek semmi baja amugy) olyan fb csoportban, ahol a sajnos sok negativ nipt teszt utan valami baj mégis lett (de nem a 3 vagy 5-6 leggyakoribb betegség, hanem valami tök más, amit semmi nem szűr). Én azt olvastam, hogy kb 500e ft egy olyan teszt ami valóban olyan eredményt ad, ami megbízható. Én sajnos ezek miatt pont egy kicsit a nipt tesztekben bizom kevesbe (nem a kombináltnál, hanem arányaiban, mert az egy millio betegségből csak párat szűr..és igazából ha baj van a 18-19.héten ugy is küldenek tovább.) nekem anno a fiammal Dr. Hajdu Krisztina még a kisujj perceit is megszámolta a 2.genetikai uh-on és biztosra mondta hogy semmi baja. Én is úgy gondolom, hogy egy jó uh orvos azért sok mindent kell hogy lasson, de még átgondoljuk a nipt-et. Jövőhét utáni kedden töltöm a 14.hetet, addig megcsináltatjuk, ha meggondoljuk magunkat. :)

2023. ápr. 28. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!