Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki második trimeszterben...

Volt aki második trimeszterben szedett deadalont hányásra/hányingerre? Akkor mennyire lehet biztonságosan alkalmazni?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 11.hét végén. Eddig egész jó volt a helyzet, émelyegtem, és tudtam kezelni meg maximum 3-4x hánytam összesen, enni is tudtam. De most pár napja nem az igazi. Volt már egy terhességem..na az durva volt. Ott az elejétől folyamatosan hánytam a 20.hétig, félek hogy most is eldurvul. A munkát viszont csak végszükségben szeretném abbahagyni, plusz van egy 4 éves fiam is. A masodik trimeszterben milyen mértékben és mennyire szedhető biztonsággal?

Nyilván orvost is kérdezek majd, de most tapasztalatok érdekelnek.


2023. ápr. 22. 08:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez egyáltalán nem terheseknek való gyógyszer, másrészt meg nem gyógyszerrel kellene kezelni a folyamatos hányingert, hanem az orvos tanácsára hallgatni.
2023. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

“Hát” ez egyáltalán nem válasz a kérdésre. Egyrészt. Másrészt se az első se a második terhességemnél nem használtam eddig. De ha te úgy gondolod, hogy másképp kellene kezelni a hányingert akkor vagy nem voltál még terhes, vagy nem voltál terhesség alatt rosszul.

Ezek a tünetek nem enyhíthetőek homeopátiával vagy ital/étellel. Legalábbis nálam nem. Ellenben rettenetesen kellemetlen és zavaró. Mivel több helyen is olvastam hogy 2.trimeszterben használták, ezért tettem fel a kérdést, hátha kapok tapasztalttól véleményt.

Egyébként meg nyilván nem fogom bevenni, ha nem szükséges.

2023. ápr. 22. 08:39
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Antihisztaminok, mint a daedalon már az első trimeszterben is biztonságosak.
2023. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A napi 3-4 hányásra szerintem fölösleges a daedalon. Én ébredéstől elalvasig émelyegtem hánytam még volt, hogy délután is este is többször bármit ettem kijött heteken keresztül. 12. Hétre lett jobb. Én nem szedtem semmit...sokat feküdtem, próbáltam piciket enni ropit, háztartási kekszet + ami sokat segített az a hideg gyömbér (szénsavas). De én végigszenvedtem inkább, nem akartam semmit bevenni. Magne b6-ot szedtem/szedek.


Amúgy ez van a betegtájékoztatón:


Termékenység, terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.


Terhesség

Terhesség alatt csak az előny/kockázat gondos mérlegelésével és csak akkor alkalmazható, ha a terhességi hányás már nagyfokú elektrolitveszteséghez vezetett.


Szoptatás

A dimenhidrinát kis mennyiségben átjut az anyatejbe, ezért szoptatás ideje alatt a készítményt nem szabad alkalmazni.

2023. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Utolsó, félreértettél. Összesen hánytam eddig 3-4x a közel 8-12 hét között. Én is tudom hogy ez nem vészes. De a folyamatos émelygés, hányinger is épp elég, ha közbe dolog van, és menni kell. Viszont én nem tehetem meg, hogy itthon pihengessek. Egyrészt már van egy 4 éves gyerekem, akit el kell látni minden körülmények között, mert a férjem dolgozik és minimális segétségem van. Emellett olyan a munkám, ahonnan hiányozni nem nagyon tudok, és se hányni se enni, se egyéb miatt nem járkálhatok ki túl gyakran. És mivel elég jól keresek szeretnék legalább a 2.trimeszter végéig dolgozni is, de nyilván ha szarul vagyok/leszek akkor ez nehezebb ügy lesz, bármennyire is igyekszem tartani magam. Mert egész napos émelygéssel is épp elég dolgozni járni, utazni, stb.

Én is bízom benne, hogy a 12. de legkésöbb a 13-14.hétre jobb lesz. Csak mivel az elsővel tényleg sokat szenvedtem (akkor 5 éve mindennap hánytam, többször is és félidőig eltartott) most az jutott eszembe hogy ha a második trimesztertől biztonságos a szedése és ne adj’ Isten most fog elfajulni a hányás, akkor tapasztalatok alapján mennyire biztonsàgosan alkalmazhatom, esetleg alkalmanként, ha szükséges lenne. Nem rendszeresen, csak ha nagyon nehezen tudnám összeszedni magam pl.

2023. ápr. 22. 10:01
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
4-es vagyok. Én sem érek ám rá pihengetni :) dolgozom én is és ugyanígy vagyok, mivel jól keresek szeretnék viszonylag sokáig dolgozni. Nekem annyi a szerencsém, hogy itthonról dolgozom és tudok pihenni sokszor + nem kell emberek közé mennem. A non stop rosszullétek ellenére én is elláttam itthon mindent + veszélyeztetett vagyok több dolog miatt is, de gyógyszerhez nem nyúltam. Erőtt vettem magamon és csináltam ennyi. Szar nagyon, de ez van. Sajnálom, hogy a munkahelyeden se eszegetni nem tudsz se így néha pihenni. Szerintem mindenképp kérdezd meg az orvosod, mert azért a napi szintű daedalon nem biztos, hogy jót tenne a babának.
2023. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Na nem napi szintű, hanem alkalmankénti. De a doki tuti fog tudni mondani valami jó megoldást.
2023. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
De most nem értem. Főleg az első után, nem számítottál rá, hogy lehetsz rosszul terhesen? Vagy mi ez, hogy nem érsz rá rosszul lenni? Ezzel jár, ha úgy alakul. Kezdd el szerintem feldolgozni.
2023. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Biztosan nem szednem be émelygésre az alapján, hogy a gyakori kérdéseken pár vadidegen, nevét/arcát nem vállaló ember (lehet nem is nő..) azt írja, hogy "igen jaj persze, szedd be, nem lesz bajod, nekem sem volt".


Gondolom van orvosod, nem?


Azzal kellene megvitatni, de egyébként ez egy általános tünet a terhes nőknél, ezt tudhatnád ha már szultél..


Nem kell attól hasra esni, hogy valakinek van egy gyereke már és mellette dolgozik és émelyeg, igyál gyömbéres vizet és tarts magadnal egy zacskót és csókolom.


Én vegighánytam 2 terhességet. Az elsőt úgy hogy minden trimeszterben kb 8 hetet.. aztán a másodiknál meg gyakorlatilag majdnem minden nap mégsem picsogtam, hogy jaj hát nekem van mar egy 2 évesem akit el kell látni, meg dolgozom. Én vállaltam, sejtettem ez lesz.


Volt nálam zacskó, hánytam aztán haladtam tovább.. ha meg amúgy annyira hánysz, hogy nem bírsz tőle dolgozni, akkor irasd ki magad táppénzre. Benne van a pakliban hogy az ember valamilyen okból kifolyólag táppénzre kényszerül terhesen és talán tervezésnél kell belekalkulálni, hogy anyagilag meg tudod-e majd úgy oldani, nem azon kell okoskodni, hogy minden szart bevegyél szegény gyereked kárára egy csóri emelygesre, hogy neked anyagilag jó legyen.


Lehet lepontozni de ez a szomorú igazság.

2023. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Jesszus! Na köszi a hasznos válaszokat!


Egyrészt, de nyilván számítottam rá. De eddig nem volt gond igazábol, nem szedtem be émelygésre semmit, de koràbban se most. Lévén fellépéseim vannak, nem tudok hányni a zacskóba, stb. Benne van a pakliban a táppénz, de nem szeretnék elmenni, különben sincs aki egyenlőre pótolni tudna.

Nekem ez hétvégén is munka sokszor, a 4 évesem meg minden nap. Igyekszem, ô is, mindenki, de félek hogy elfajul. Ennyi.

Másik, igen számít a vadidegen tanácsa, mert ha igazat ír (miért hazudna, egyáltalán miért valaszolna akinek fingja sincs) vszeg több a tapasztalata mint egy kezelő orvosnak, amennyiben egészseges babája született.

Mivel szültem már, valamennyire átlátom a rendszert és a terhesgondozáson (bár anno és most is magánba járok) max az orvos véleményét kaphatod meg, és hogy mit javasol. Vszeg nem kiséri nyomon a megszületett babákat, olyan mértékben hogy pont 995.babánál lett-e a valami a 2 szem daedalontól. Plusz nem is látom napi szinten, hogy ilyenekkel zaklassam, én pl legközelebb május első napjaiban megyek. És az még odebb van.

Másrészt tudom hogy vészes hanyásnál felírják, sőt valaki kúp formályában folyamatosan alkalmazza, és ilyesmikre lettem volna kiváncsi, de már bánom hogy feltettem a kérdést. Nem a saját jobb létem érdekel, a babám hátrányára nyilván.. és azt sem mondtam hogy idegenek tapasztalatai alapján rohanok beszerezni a gyógyszertárba.🤦🏻‍♀️

De nem is az okoskodásra lettem volna kiváncsi.

2023. ápr. 22. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!