Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan tudok megszabadulni a...

Hogyan tudok megszabadulni a védőnőtől?

Figyelt kérdés
Abszolút semmi szükségem a "segítségére", normális körülmények között élünk, átlag feletti jövedelemmel, normálisan járnak oviba a nagyobbak. Mégis heti szinten jelenik meg a semmiből, pedig még meg sem szültem, engem zavar, mert úgy érzem,hogy ellenőrizget. Próbáltam vele megbeszélni, hogy nincs szükségem rá, de egyik fülén be, a másikon ki. Én úgy értelmezem a jogszabályt, hogy nem vagyok köteles élni a látogatások lehetőségével, csak a kötelező statuszokra kell elvinnem a gyereket, de nem vagyok jogász. Kihez tudok fordulni, ha a védőnővel nem tudom személyesen ezt megbeszélni?
2023. jún. 13. 14:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%

Feletteséhez. Vagy a körzeti védőnőhöz, hogy heti szinten zaklat, vagy a polgármesterhez.

Illetve meg sem született a baba nem vagy köteles beengedni addig, mond, hogy munkád van, megbeszélésed stb.

2023. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Ha csenget, nézz ki óvatosan az ablakon, és ne engedd be, ha látod. Mondd, hogy nem voltál otthon és kész.
2023. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 babyboom567 ***** válasza:
25%

Minél ellenségesebb vagy, annál jobban rád fog szállni.Attól mert"tudsz" mindent, képesnek kell lenned,hetente-kéthetente-havonta 10 -20 percig bólogatni, aztán ha elmegy úgy csinálni ahogy neked jó.És mivel a védőnő kötelező, nem te döntöd el, hogy van a rá szükséged.És igen, ellenőrizget,de nem azért ert rosszul csinálod,hanem mert ez a munkája.Ő elmondja amit akar, te meg úgy csinálod ahogy akarod.Rosszul tudod a "jogszabályt", neki fixen kötelezően ki kell mennie x időközönként.

ÉS nem megbeszélni kell vele,meg meggyőzni az igazadról(nem fogod tudni), hanem pár percig meghallgatni ,bólogatni, aztán csinálni ahogy tudod/akarod.

2023. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%

"És mivel a védőnő kötelező, nem te döntöd el, hogy van a rá szükséged.És igen, ellenőrizget,de nem azért ert rosszul csinálod,hanem mert ez a munkája"


Egyáltalán nincs igazad. A védőnőnek jogszabály szerint 4 alkalommal kell kimennie összesen, nem heti 2-szer. Nehogy már még a kérdezőnek kelljen megjátszania magát heti szinten, mert a nyakára jár a védőnő, tök jogtalanul.

2023. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%

Ja, és a kérdező valóban nem köteles beengedni a védőnőt, legrosszabb esetben persze behisztizik a banya, kiküldi a gyámügyet környezettanulmányra, de ha rendesek a körülmények, azok csak egyszer mennek ki, ennyi.


Az2rr, mert te ilyen szolgalelkű vagy, meg félsz a védőnőtől, ne biztass már másokat is erre...

2023. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Neem, hetente én sem engedném be, kezdjen vele amit akar. Nonszensz azért, várandósan ne járjon már az ember nyakára. Amúgy is jön a ctg-s időszam, meg a vizsgálatok a végén, nekem sem lenne már cérnám hetente a védőnőhöz.
2023. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
98%

A mi buzgómócsingunk is elkezdte ezt.

Először jeleztem neki szépen, hogy ne jöjjön, minek?

Ugyan úgy jött. Szoltam ismét, erélyesebben. Nem hatotta meg.


Végül 3x eljátszottuk, hogy jött, megbeszélés nélkül, én meg bunkó voltam, nem engedtem be...

Érdekes mód, utána nem jött többször házhoz 😅

2023. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%
Elvileg csak akkor jöhet, ha előre egyezteti veled. Én tuti egyszer sem engedném be, ha hívatlanul ideállítana. Nem azért, mert rejtegetek valamit, hanem mert taplóság ilyet csinálni bárkivel. Az anyámhoz nem megyek hívatlanul látogatóba.
2023. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a feletteséhez,biztos van valaki ott. 8# Engem mindenki riogatott,hogy na majd meglátom,beállít majd random. Soha nem jött egyeztetés nélkül,sőt ha késett 10 percet ide telefonált,hogy ne haragudjak,késve jön,nem gond-e.
2023. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Amíg a nagyobbakhoz mászkált ide, addig én sem engedtem be, mert hideg volt, rosszabb idő volt,, általában bent voltunk, de most itt a jó idő, szinte állandó jeleggel az udvaron vagyunk, oda meg belátni az utcáról, én meg kb. "szorongok" a saját udvarunkon, hogy mikor kezd el az utcáról karogni a védőnő, hogy jött látogatni. :D :(

Így is sokszor lepattintom, hogy nem alkalmas most, és egyszerűen nem engedem már be, de a múltkor is azt mondta, hogy akkor nem jön be, beszélgessünk a kapuban, amíg el nem indulunk itthonról, utána nem zavar. Erre a férjem odanyögte, hogy jobb lenne, ha most sem zavarna, de nem zavartatta magát... ah, nagyon frusztrál már.

Köszönöm a válaszokat, már lassan azon a ponton vagyunk, hogy jöjjön a gyamugy. Azt nem értem, hogy más anyuka hogy bírja ezt, bár a háta mögött sokan morognak rá, de szóvá valahogy senki sem teszi.

2023. jún. 13. 15:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!