Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 1,5-2 hét alatt 2 cm-t rövidül...

1,5-2 hét alatt 2 cm-t rövidült a méhnyak. Tényleg van ilyen vagy benézte az orvos? (Csak kézi vizsgálat volt -kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Sajnos picit elbizonytalanodtam ma. 22 hetes kismama vagyok. Ma terhesgondozáson azt mondta a doki, hogy 2000 a cg-m (nem volt hüvelyi UH, sem semmilyen UH ma, csak kézzel vizsgált), de nem értem az egészet, mert 1,5 hete UH-n a szonográfus 39 mm méhnyak hosszt mért és eddig is mindig 3000-es értékem volt.


Előfordulhat ilyen, hogy 39 mm-ről 1,5 hét alatt ennyire lerövidül a méhnyak? Nekem ez nagyon fura, vagy inkább ultrahangon nézessem meg? Sajnos nem problémamentes a terhességem és nem szeretnék még ezen is aggódni. Mai terhesgondozás sztkban volt és ez az orvos sem vizsgált még soha előtte...kis fiatal doktornő volt, nem akartam megsérteni azzal, hogy megkérdőjelezem amit mond, de nagyon nem tudom elhinni, hogy kézzel ilyet megállapít, hogy csak 2000 és már nem 4 cm a hossz főleg, hogy zárt a méhszáj.


Mit gondoltok? Volt már valaki így? Előre is köszönöm a válaszaitok!



2023. jún. 26. 18:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Az mennyire normális, hogy ma "bennem turkáltak", elég kellemetlen is volt és picit fájt is és most van egy kis barnázás? Első terhességem, többször voltam már rózsaszínezéssel ügyeleten, de hetek óta nem volt semmi probléma csak most ez ma...
2023. jún. 27. 00:23
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt soha nem nézték,nem turkaltak, így nem is volt lehetőség a parára, nem értem neked miért nézik ennyit (vagy egyáltalán).
2023. jún. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom itt ilyen kutyautők vannak, állandóan ez van, de többet nem engedem az biztos.
2023. jún. 27. 08:49
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer néztek így, régimódi volt a doki. Utána a saját dokihoz mentem elmondta hogy ez veszélyes.

Ő uh-val nézett meg, mert volnak panaszaim.

De ha ennyire analfabéták vannak ott akkor tényleg jobb lenne elmenned magánba. Mondjuk ez szulesnel lesz rossz, mert kénytelen vagy ott szülni.

2023. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szülést azt szerencsére sikerült megoldani, hogy máshol szüljek csak ott nincs terhesgondozás. De akkor tényleg váltok magánra. Itt a 22 hét alatt már vagy 6x turkáltak bennem. Kezdek besokalni. Én pedig nem tudtam, hogy erre mondhatok nemet. :(
2023. jún. 27. 09:58
 16/19 anonim ***** válasza:
Koraszülésre alacsony rizikó esetén (nem volt korábbi koraszülés, méhnyakon végzett műtét) elégséges 20 hetesen uh-val cervixet mérni, és ha az nem rövidült (25 mm feletti), akkor indokolatlan a további vizsgálat.
2023. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ùristen, belèm 1x sem nyùltak terhessèg alatt. Első kèzi vizsgàlat akkor volt, mikor elfolyt magzatvìzzel kòrhàzba mentem. Menj inkàbb magànba, ahogy irtad, ha ilyen vacak az ellàtàs.
2023. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak nekem nem normális ez az állandó turkálás stb. 20-21. Héten amikor voltam UH-n akkor 39 mm volt a méhnyak, nem volt tölcsérképződés + teljesen zárt volt. Elengedem ezeket a kreténeket akkor és nem is idegesítem magam tovább. A barnázás meg remélem elmúlik 1-2 nap alatt.
2023. jún. 27. 14:09
 19/19 A kérdező kommentje:
Voltam ma UH-n, persze, hogy hülyeséget mondott a 2000-el az orvos...3000 a CG és 3,5 cm a méhnyak hossz teljesen zárt, semmi tölcséresedés. Erről ennyit. Többet nem hagyom, hogy bennem turkáljanak csak ha nagyon indokolt, de reméljük ilyen nem lesz.
2023. jún. 28. 12:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!