Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 1,5-2 hét alatt 2 cm-t rövidül...

1,5-2 hét alatt 2 cm-t rövidült a méhnyak. Tényleg van ilyen vagy benézte az orvos? (Csak kézi vizsgálat volt -kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Sajnos picit elbizonytalanodtam ma. 22 hetes kismama vagyok. Ma terhesgondozáson azt mondta a doki, hogy 2000 a cg-m (nem volt hüvelyi UH, sem semmilyen UH ma, csak kézzel vizsgált), de nem értem az egészet, mert 1,5 hete UH-n a szonográfus 39 mm méhnyak hosszt mért és eddig is mindig 3000-es értékem volt.


Előfordulhat ilyen, hogy 39 mm-ről 1,5 hét alatt ennyire lerövidül a méhnyak? Nekem ez nagyon fura, vagy inkább ultrahangon nézessem meg? Sajnos nem problémamentes a terhességem és nem szeretnék még ezen is aggódni. Mai terhesgondozás sztkban volt és ez az orvos sem vizsgált még soha előtte...kis fiatal doktornő volt, nem akartam megsérteni azzal, hogy megkérdőjelezem amit mond, de nagyon nem tudom elhinni, hogy kézzel ilyet megállapít, hogy csak 2000 és már nem 4 cm a hossz főleg, hogy zárt a méhszáj.


Mit gondoltok? Volt már valaki így? Előre is köszönöm a válaszaitok!



2023. jún. 26. 18:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előfordulhat. Sőt az is, hogy teljesen kinyílsz egyik napról a másikra.

A 2000-es érték egyébként nem probléma! Fizikai munkát ne végezz. Pihenj többet. Ennyi az egész.

Nekem is 2000-es a méhszaj.

23 hetes vagyok.

2023. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze van ilyen. Egyik nap nekem is 3000 volt, a 3. nap meg már 2100. Ha jobban belegondolsz egy éjszaka alatt képesek vagyunk kitágulni.

Viszont én a vége fele voltam így. Ne emelj, és pihengess.

További boldog babavárást💕

2023. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem tudok hinni már az ottani orvosoknak, mert eddig is hülyeségeket hordtak össze sorra. Amiket más kórházban természetesen megcáfoltak, mert akkor se hagyott nyugodni a dolog amit mondtak. Csak sajnos ide kell járnom terhesgondozásra, de sztem ez volt az utolsó. Inkább elmegyek magánba ultrahangra és megnézetem az a biztos.
2023. jún. 26. 19:52
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, én magánba voltam, ezzel nem volt gondom. Illetve amikor elköltöztünk, akkor kórházba voltam, de kifejezetten jó doki volt ott.

Szomorú hogy vannak ilyen szituációk, amikor az ember kénytelen magán úton elmenni...

2023. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A manualis vizsgálat tök szubjektív, az UH a mérvadó.
2023. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Hogyne lehetne.Én reggel 3000-es értékkel voltam ctg-n,este még megszültem 3 óra hossza alatt.Mondjuk ez már a 39.héten volt.
2023. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6-os...22 hetesen kicsit más kérdesek merülnek fel így..nem összehasonlítható a 39 hetes dologgal...
2023. jún. 26. 21:59
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem 17hetesen 2110volt már.

39+2re szültem. Úgy, hogs akkor volt 2 éves a nagyobb, akivel reggeltől estig egyedül voltam, pihenni esélyem nem volt.

2023. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem a mèhnyakaddal van gond, hanem avval, hogy a doki benned turkàl. Felesleges. Káros. Màskor szerintem ne engedd, ha lehet keress jobb dokit.
2023. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

22 hetesen pihenj sokat, kíméld magad de van, akinek az elejétől ennyi és nem okoz problémát. Sokan még nyílt méhszájjal is hónapokig húzzák. Nekem is 1 hónapot minimum kellett, 37 hetes kortól már nem is kíméltem magam és 40 hetes korig simán húztam. 31 hetesen volt a méhszáj c2111, meg ki tudja mettől, előtte 24 hetesen voltam UH-n..


Amúgy méhnyak hosszát max tippelni lehet kézi vizsgálattal.

2023. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!