Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Progeszteron pótlást fogok kapni?

Progeszteron pótlást fogok kapni?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, majd az orvosom megmondja (jövő héten kedden fogad). 1 vetélés után sikerült ismét teherbe esnem, de rettegek. Nincs most vérzés (az előzőnél végig véreztem, hiába kaptam progi pótlást), egyelőre rendben vagyunk, túl az ötödik héten. Viszont nem tudom, hogy az előzményre való tekintettel most is fogok gyógyszert kapni? Nem mintha zavarna, inkább megnyugtatna egyébként. Aki vetélés után újra terhes lett, az általában kap pótlást?

2023. júl. 6. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem indokolja hogy volt egy vetélésed. Kb minden 3ik nőnek volt, ettől még nem kell feleslegesen progeszteront szedni, és veszélyeztetett se leszel.
2023. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha az orvos indokoltnak látja, biztosan kér egy progeszteron szintet, ha az alacsony, valószínűleg felírja a tablettát, vagy a kúpot.

Nekem két vetélésem volt, az elsőnél nagyon hosszan véreztem, de nem kaptam semmit. A másodiknál szintén elkezdtem barnázni és az előzmények miatt kaptam szájon át szedhető progeszteront, de nem állította meg és végül műszeres befejezés lett.

Ezután kivizsgáltak, sok minden problémára fény derült (IR, pajzsmirigy, pcos és alacsony progeszteronszint), most pedig 3x2 hüvelytablettát kell alkalmaznom, már a pozitív teszt óta.


Ennek ellenére én is nagyon félek, 5 nap múlva lesz a következő ultrahang és nagyon bizonytalan vagyok.


Megértem a stresszt, amit érzel, de ha nincs vérzés és még csak 1 vetélésed volt (ne is legyen több!!!), próbálj valamennyire megnyugodni, a többit pedig úgyis részletesen átbeszélitek majd az orvosoddal.


Minden jót!

2023. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lettem még újra terhes a vetélés óta. De akkor megkérdeztem és azt mondtàk nem adnak alapból progit a következő terhességnèl. Főleg, hogy ezek szerint nálad és nálam sem az okozta a vetélést.
2023. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Én ügyeleten kaptam progit, ugyanúgy nem segített semmit, mint neked(nem az volt a baj.) Meg egyébként mérettem is progi szintet még az első vérzés előtt, meg is mondtam az ügyeleten, normál érték volt, bár nem túl magas, közelebb a tartomány alsó részéhez, mint a felsőhöz, de így is adtak.

Az orvosommal már csak közvetlenül a vetélés után találkoztam, meg a vetélés utáni kontrollon. Ő azt mondta, "ilyen időseknek"(40+ vagyok), ő alapból szokott adni, pozitív tesztnél hívjam fel és ír.

Bár, kétlem, hogy az esetemben segíteni fog, de így fogok tenni. Ha sikerül, rögtön elkezdem, ami a vetélés után maradt és hívom a dokit. Csak én meg attól félek, hogy elkezdem szedni és mire elfogy, mégse ír a doki. Na, mindegy, paragépeknek mindig van min parázni🤣Ja, és természetesen, gyógyszer mellett is méretek majd egyszer, nem bízom a véletlenre 😂

A lényeg, hogy ne izgulj, ha nem segített, nem az volt a gond, most se kell feltétlenül kapnod, de az se árt, ha szeded. Én a helyedben addig is nézetnék egy progi szintet megnyugtatásomra, és akkor tudnám, mindent megtettem, nem azon múlt.

2023. júl. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért szoktak helyileg alkalmazható készítményt adni, mert nem mindig informatív a vérből mért progeszteron, van hogy ott a szintje normális, helyileg mégsem elegendő.
2023. szept. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!