Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ütemben építsem le a...

Milyen ütemben építsem le a progeszteron pótlást? 11 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
6. heti pecsételés és barnázás miatt napi 2 x 2db progeszteron hüvelykapszulát használok. Az orvos, aki felírta a termékenységi klinika orvosa, ahova korábban jártam. Végül a baba spontán sikerült, de amikor barnázni kezdtem nem tudtam más orvoshoz fordulni, mert az ügyeleten nem láttak el (külföld) és hozzá sikerült egyáltalán időpontot szereznem hirtelen. Nem mondott akkor semmit, hogy meddig kell használnom és hogy építsem le. Azóta lett orvosom, aki követi a terhességet, de ő azt mondta azt az orvost kérdezzem, aki felírta. Felhívtam hát azt az orvost, de nem tudtam vele beszélni, így az asszisztense hívott vissza, hogy azt mondta máé abbahagyhatom, ha a másik orvos is így gondolja. De a másik orvos nem gondol semmit.. Tudom, elég kacifántos de sajnos ez a helyzet. Most tanácstalan vagyok. Arra gondoltam, hogy elkezdem leépíteni, először a 2x2 helyett 3x1-re. Majd pár nap múlva 2x1, végül este lefekvéshez 1x1 és a 13. hét körülre abbahagyom. Ez így jó lehet? Tudom, nem itt kéne ezt, de egyszerűen fogalmam sincs nit tegyek. 11 hetes 2 napos vagyok és 1 hét múlva lesz a genetikai vizsgálat.

2022. márc. 23. 01:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jó, ahogy leírtad. De ilyenkor már a lepény átvette a sárgatest szerepét, akkor se fog semmi történni, ha csak abbahagyod. De építsd le ahogy írtad, akkor biztos nem lesz baj.
2022. márc. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sokat olvastam a témában és ez tűnik a legjobb megoldásnak. Remélem minden rendben lesz.
2022. márc. 23. 02:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem így kellett. Napi 6 szemet szedtem és 6 nap alatt le lehetett állni róla, mindig 1-gyel csökkentve. Viszont a 13. hétig teljes dózisban szedtem.
2022. márc. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a 13. hét betöltése után kellett leépíteni, a dokim azt mondta, fokozatosan csökkentve egy hét alatt. Szerintem jó, ahogy írtad, csak a 14. hét betöltésére hagyd abba.
2022. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
14.hétig kell abba hagynod, de jó ahogy leírtad.
2022. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. márc. 23. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!