Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen 21. napi progeszteron...

Milyen 21. napi progeszteron értékre kellett hormon pótlást kapnod?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:

25 nmol/l-re kaptam.

Pozitív terhességi teszttel 36 nmol/l-re szintén kaptam (nem maradt meg így sem, de nem a progeszteron szint miatt)


15 nmol/l-re már azt mondta a nőgyógyászom, hogy nincs ovulációm, csak a cisztám okozza a progeszteron szint emelkedést a ciklus második felében.

2022. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt tudod esetleg, hogy mi az az érték, ami ideális, amire minden esetben azt mondják, hogy ez rendben van?

(Nekem hasonló a tiedhez és bár a labor referencia szerint ez "normál",vannak panaszaim, úgyhogy igazán örülnék, ha kezdenének majd vele valamit. )

2022. máj. 8. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a referencia tartományon belül van akkor valamiféle ovuláció van, csak vacak a minősége, valami nem stimmel vele.

Ovuláció után 7 nappal 30 nmol/l felett jó ahhoz, hogy baba tudjon lenni, de ennek pozitív terhességi teszt után emelkednie kell (vagy legalábbis magasabbak kell lennie, de hogy mennyivel azt nem tudom).


Egyébként csodák léteznek, láttam már olyan leletet, akinek többszázas hcg mellett 13 nmol/l volt a progeszteronja, szóval semmi nem jelent semmit. :D

2022. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál, végül nem kaptam pótlást.

Ezek szerint pont határeset az eredményem, 28 nmol/L körüli.

Bár az orvos úgy kommunikálta felém, hogy ez teljesen rendben van.

2022. máj. 18. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!