Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Anyasági támogatáshoz szüksége...

Anyasági támogatáshoz szükséges pecsétet kitől fogadnak el? A védőnő szerint, csak a helyileg illetékes nőgyógyászokét. Ezen megy már egy ideje a vita. Egerhez tartozom, de Debrecenbe jártam végig a terhesgondozásra. Mivel a védőnő ezt mondta...

Figyelt kérdés
így nem is pecsételtettem a dokival. Egerből kettő pecsétem van, ma mentem a 3-ert, de 36 hetes terhesen ott sz@pattak reggel 8tol du 3ig, majd beközölték, hogy a doki már hazament, nincs pecsét, menjek vissza máskor. Na én ezt még egyszer nem csinálom végig az biztos. Ha a debreceni leleteimet csatolom az anyasági támogatás igénylésekor és beleírom, hogy jártam rendszeresen terhesgondozásra a 9 hónap alatt, bizonyíthatóan legalább 12 alkalommal, csak nem pecsételtek nekem bele a könyvbe, akkor úgy elfogadják az anyasági támogatáshoz? Én ide még egyszer nem megyek és már csak NST-k vannak, vizsgálat nincsen. Esetleg tudja valaki, hogy pontosan mely jogszabály írja le, az anyasági támogatáshoz szükséges pecsétekkel kapcsolatos körülményeket?
2023. júl. 7. 18:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Én a szülés után kapok a védőnőtôl egy igazolást
2023. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő, fogorvos , uh-t vègző orvos is pecsételhet, ha jól tudom.
2023. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő adott igazolást.
2023. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Cst vhr, 2021 óta nem kell védőnő, várandósgondozási kiskönyv kell.


A vér szerinti anya az adatlap kitöltésekor a várandósgondozási könyv bemutatásával igazolja, hogy a Cst. 29. § (1) bekezdés a) pontja szerinti alkalommal várandósgondozáson vett részt. (amúgy 223/1198 korm. rendelet)

2023. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő adott igazolást. Ő pecsételt, meg a magán orvosom. Csak ők 2en. Terülerileg illetékes dokinál nem is jártam.
2023. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
A kiskönyvet kellett befotóznim és elküldeni a munkahelyemnek,akik az igénylést intézték.
2023. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
#6 az anyasági támogatást biztosan nem a munkahelyed intézte...nem kevered össze a csed/gyed igénnyel?
2023. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
100%
Anyasági támogatást szülés után te intézed.Védőnő,vagy a kórházban szülés után a nőgyógyász ad igazolást (aki kiállítja a záród).Esetleg az a nőgyógyász aki a várandós gondozást végezte.
2023. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
a védőnő se százas, az biztos. én végig! magánrendelésre jártam terhesgondozásra, plusz a védőnőhöz szintén terhesgondozásra. tehát ő is pecsételt a kiskönyvbe, az övé is számít. 4db pecsét kellett összesen a terhesgondozás alatt. egyébként szüléskor a kórházban adtak egy igazolást, miszerint a terhesgondozáson legalább 4x megjelentem. de ha nem adtak volna, a védőnő állította volna ki ezt az igazolást. neten intéztem, fel kellett tölteni az igazolást amit adtak a terhesgondozásról.
2023. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
#6, akkor nem tudom, valamiért elkérték, és szerintem a pénzt is megkaptam. Küldtek egy rakás papírt, hogy ezeket kell intézni szülés után. Szerintem közte volt. De lehet, hogy azt nekem kellett külön beküldeni, és másra kellett nekik a kiskönyv.
2023. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!