Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az új jogszabályok szerint a...

Az új jogszabályok szerint a munkáltató köteles elengedni a terhesgondozás során szükséges vizsgálatokra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem kell lecsúsztatni , hanem ha nekem reggel 8-ra jelenésem van a védőnőnél vagy az SZTK-ban, akkor elmehetek? Igazolás kell róla? Azért kérdezem, mert nálunk ha elmegyek fél órával korábban bármi miatt, akkor azt le kell csúsztatni, nincs ilyen hogy csak úgy elengednek jófejségből (holott a túlórát meg bőven követelik).
2014. nov. 19. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A régi jogszabályok szerint is el kellett, ebben nincs változás.
2014. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Csak a 4 kötelező uh számít bele.
2014. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Köteles elengedni, de ugye terhesség válogatja, mennyiszer kell menni és ha nagyon barátságtalanok, valamit kérhetnek, hogy mutassál, nem eredményt, csak hogy ott jártál. Vizsgálatról papírt valalmit.


Nekem több laborom volt, mint egy klaszikus terhesgondozásnál és azok reggel voltak, aztán az ultrahangok, azok délelőttös programok, és a végén a ctg-k, akkor egész napra elengedtek, nem kellett már visszamennem. (Mondjuk mivel bármikor elengedtek, hétvégén is még dolgoztam, hétfőn reggel szültem. )

2014. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!