Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, anyukák, akik sokat...

Kismamák, anyukák, akik sokat voltak kórházban terhességük végén. Hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

Ez a második hetem, és valószínűleg szülésig kell maradnom, ami még 4 hét.

Egyszerűen azt érzem, ha innen megyek szülni nem fog menni. Ilyen lelkiállapottal nem tudom természetesen világra hozni a kisbabám.

Ráadásul aggódom is, kisebb a babám súlya mint kellene. Egyik héten szépen nől, 240 grammot, utána hét csak 80-at. Pedig minden értékem jó..

És akkor még jön a gyerekágyas időszak, amitől szintén kicsit tartok, de várom is mert végre együtt lesz a kis családunk.

Aki volt ilyen helyzetben, hogy viselte? Van esetleg itt sorstárs? Megszületett a baba maga mögött tudta hagyni ezt a nyomasztó hangulatot?



#kórház #kismama
2023. szept. 12. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miert kell bent lenned ?
2023. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Miért kell bent lenned?

Ez valóban jó kérdés, mert nem minden esetben indokolt ám... feküdni otthon is lehet.

Ha csak nem lennék mondjuk infúzióra kötve biztos nem feküdnék bent még 4 hétig, mondjuk nekem van itthon már egy gyerek, nehezen bírnám ennyi ideig nélküle.

2023. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A súly miatt kár aggódni, ezek becslések csak.
2023. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Iszonyat kevés olyan szülészeti kórkép van, ami mindenképp intézeti bentfekvést igényel. Ha csak kicsi a magzat, akkor is (nemzetközi protokollok alapján is) heti 2x-i CTG, flowmetria elég lenne. A heti súlybecslésnek meg értelme sincs, mivel nagyobb a mérési hiba, mint amennyit egy hét alatt gyarapodik. Mindenhol 2 hetente javasolják a súlybecslést. Ha pedig rossz a magzati keringés, és gyakoribb kontroll indokolt, akkor meg nem lehet 4 hétig húzni.

Nyilván nem ismerem a pontos esetet, téged sem, az egyéb betegségeid sem, de pusztán a kisebb magzati méretek miatt az ambuláns kontroll teljesen oké lenne.

2023. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért vagy bent, de biztos nyomós oka lehet.

Éppen ezért arra gondolj, hogy sokkal jobb helyen vagy ott, mint otthon. Biztonságban van a babád és ez mindennél többet ér!

Próbáld magad lefoglalni odabent: olvass, nézz filmet, babagondozási videókat (ha első baba), keress rá a fogzásra, öltöztetésre (hàny fokban mit érdemes ráadni), horgolj vagy gobelinezz, fejts keresztrejtvényt. Nézegesd a gyerek játékokat, rucikat a neten. Nézz utána az óvodának/iskolának, hogy melyik körzethez fogtok majd tartozni. Tervezd meg a jövőévi nyaralást, nézegesd a szállásokat.

Csomó mindenre rá lehet keresni és ilyenkor csak úgy repül az idő.

A szülés akkor is nehéz lesz, ha otthon töltöd az utolsó heteket,meg akkor is, ha a kórházban. Felkészülni erre nem lehet és nem is érdemes ezen agyalni vagy bármit előrevetíteni, mert nem tudjuk a te esetedben pontosan milyen lesz. A császár egyébként még rosszabb, mert szülés után lesz nagyon fájdalmas, nem bírsz felkelni és ellátni a babàdat. Tehát lelkileg még megterhelőbb egy friss anyukának, mint a hüvelyi szülés. Szóval nehogy erre hajts, hogy bedepizel és mentális végkimerülésre hivatkozva császárt kérsz, mert nem fogsz jobban jàrni!

Kitartás!!

Nekem még 5 hét van...

Második babával vagyok várandós, nagyon fáj mindenem és rohangálok a 3 évesem után, mint a mérgezett egér. Szeretnék én egy kicsit kórházban lenni és rápihenni a szülésre. Tudom hülyén hangzik, de hidd el, az én verzióm sem könnyebb semmivel.

2023. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors a válaszokat. Tulajdonképpen igen, azért fektettek be mert kisebbnek mérték a babát. 36 hetesen mértek most 1994 grammot, ami sajnos valóban nem sok. Bár gondolom van benne genetika mert mindketten kisebbek vagyunk férjemmel, plusz ő 2030 grammal született pontosan a 36 hétre.

Minden nap van NST, kapok vérhigítót és vérnyomáscsökkentőt.(Itt a kórházban kezdett magasabb lenni, most gyógyszerrel kordában tartják.) Az áramlást nézik két naponta szerencsére teljesen rendben van. Most már elfogadtam hogy maradnom kell, főleg ha ez a babám érdeke, csak nehéz megélni a kórházi napokat. Plusz elég feszült is mert nem egy kismama hagyta el mellőlem így úgy a kórházi ágyat. NST itt naponta van, rendben szokott lenni az is, meg érzem is rendesen mozogni a babót. Szóval igen, mondhatom hogy azért vagyok bent mert kisebb a babónk. Nehezen élem meg mert a lakóhelyem sem itt van és messzebb van a család, de ebben a kórházban van PIC.

2023. szept. 12. 11:49
 7/19 A kérdező kommentje:

Most úgy érzem magam a napokban mint a szolgálólány meséjében ha valaki látta, tehát kb hogy be vagyok zárva, vonulunk NST-re, enni, vizsgálatokra aztán vissza szoba estig. 😅

Ami kicsit segít hogy egyébként mindenki kedves, nővérek, orvosok, szobatársak..

Nem is inkabb a szülésre, inkább a vajúdásra gondoltam, hogy azért sok erő és kitartás kell hozzá, ami jelenleg bennem nem sok van 😅 véletlenül sem a császáros szülést "degradáltam", pontosan olyan kihívás, csak azt utána szenvedi meg az ember 😅

2023. szept. 12. 11:58
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha valóban 2 kg alatt van 36 hetesen, akkor meg minden protokoll szerint 37. héten meg kell indítani a szülést.
2023. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A szobatársak nem segítenek?

Amikor bent feküdtem bőven elég volt nekem az, hogy vannak ott mások (sőt jobban örültem volna, ha nincsenek). Velük elég volt kibeszélni akkor is ha más volt a gondjuk (az elég közös pont volt, hogy mind kaptunk tüdőérlelőt).

2023. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8/9 akkor is ha az áramlás jó és mindig fejlődik a baba?

Nem tudom hol maradt el, esetleg kezeletlen vérnyomás probléma lehetett.. meglátjuk a következő ultrahangon mit mondanak.

Szobatársak valamelyest segítenek, de ők sincsenek jó passzban, felváltva sírunk 😃😃 Szarul hangzik de tényleg nem egyszerű én azthittem jobban fogom bírni. De közben 2 év után elkészült a házunk, pakolásznám a babó holmijait, erre tehetetlenül itt fekszem és bízom benne hogy a kisbabám is jól van

2023. szept. 12. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!