Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik túlsúllyal kezdték a...

Akik túlsúllyal kezdték a második terhességüket, el tudták kerülni a nagy fokú hízâst?

Figyelt kérdés
168cm,75kg-val lettem most terhes. Nem rég kezdtem a második trimesztert. Mivel a rosszullétek ismét elkerültek ezért +4kg-al többet mutat a mérleg. Néztem egy átlag napi kalória bevitelt. Az 2000 körül van. 4 napja beállítottam egy appon 1700/nap és figyelem hogy ne lépjem túl. Mivel nem dolgozok ezért minimális a mozgás, napi 10 perc séta kb. Így, hogy túlsúllyal kezdtem, elvileg nem játszik az a 2-300 kalória többlet nálam. A cél nem a fogyás, hanem az a maximum 12 kg a végére. (Elsővel 30-at híztam 🤦‍♀️) Aki ért hozzá, leírná, hogy terhesen ez az elképzelés a kalóriák számolásával tartható e? Meg fogom kérdezni a védőnőt is természetesen. Egyébként ez a mennyiség húsokból és tejtermékekből áll össze leginkább. Ha belefér egy csoki vagy fagyi, nem vetem meg azt sem 😬 Köszönöm, ha válaszoltok.
2023. jún. 22. 07:58
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Még annyit kiegészítés képpen, hogy a cukrom rendben, pajzsmiriggyel sincs probléma. Ez a szemét genetika 😅 Még a pohár víz is hízlal.
2023. jún. 22. 08:01
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

177 cm és 82 kg-val kezdtem, (előtte 2 héttel 80 voltam, szerintem visszatartotta már a vizet addigra a szervezetem🤷🏽‍♀️) most vagyok 95, nem tudom hol lesz a vége…😅 Jelenleg 35. hétben vagyunk, de méretek alapján 38.-ban🫣

Nekem viszont van IR, ami átment GDM-be, meg alulműködik a pajzsmirigyem, de minden értékem tökéletes. 😁

Engem egyedül az nyugtat, hogy 2021 decemberébe még 105 kg voltam😅😅 Úgyhogy ezt még mindig jobban viselem, hogy most babával is 10 kg-val kevesebb vagyok.

2023. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés a napi 10 perc séta mozgásnak. Próbálj meg beiktatni valamit, több, hosszabb séta, online kismama tornák végtelen mennyiségben elérhetőek az interneten. Illetve igen, tessék odafigyelni az étkezésre, persze koplalás meg ilyesmi kizárva, szükség esetén én egy dietetikust is felkeresnék.
2023. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Több séta, az az alap.

Amivel én szinten tartok, az nem a kalória számlálás, hanem a 160 grammos szénhidrát diéta. Túlsúllyal kezdtem, én is hízok sajnos a levegőtől is, de az bevált. Összesen híztam 6 kilót a terhesség alatt, abból ugye a baba, meg a víz, az több, mint a fele. Nekem így jó volt.

2023. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
2-es. Nem rég dobta fel a 2019es emlékeimet a Facebook. Had ne mondjam, hogy ott 63kg voltam 😅 Covid és barátai segítettek hogy el engedjem magam. Igaz a munkahelyen nehéz fizikai munkát végeztem, ezért a masszív alkat jól jött, de most hogy nem dolgozhatok attól tartok, hogy megint 105kgval megyek szülni. Nagyon nehéz volt az első után is leadni. 2 évig meg sem moccant a mérleg. Mondjuk akkor aztán ettem mindent mindennel. Ezt most próbálom vissza fogni. Hát meglátjuk mekkora sikerrel.
2023. jún. 22. 08:26
 6/44 A kérdező kommentje:
4es. Írja az app kiértélelésnél, hogy a bevitt ételeken összesen hány gramm szénhidrátot vittem be a nap folyamán. Olvastam erről a 160-as módszerről. Eddig 1 nap volt, hogy 200 fölé ment. Általában 160 alatt van.
2023. jún. 22. 08:32
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha számolod a kalóriákat, akkor simán. Én egy ideig tartottam mert gdmesnek hittem magam, tökéletesen működött. Aztán tökéletesek voltak a cukraim meg a terhelésem és elengedtem. 25-nél álltam meg... Most szülés után küzdök mint malac a jégen, főleg hogy enyhe kalóriadeficit mellett is azonnal megy el a tejem...
2023. jún. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
7es. Akkor szerinted nem kevés az 1700kcal/nap terhesen? Mert a túl súly és a mozgás hiány miatt állítottam be ennyire. A baba így is el veszi ami kell ugye?
2023. jún. 22. 09:13
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok,

Én is 160 g ch-zok már 1,5 éve, azzal fogytam 25 kg-t terhesen pedig így is hízok🤷🏽‍♀️ Igaz nekem 160 g mellett keton volt a vizeletembe, így már 180-at kell ennem…

Aki ezt a diétát csinálja remélem figyeli otthoni tesztcsíkkal a ketont.

Ja és kérdező….160 alá nem szabad menni, tilos!

Éhezik a baba az szénhidrát mennyiség alatt.

Ha ezt a diétát szeretnéd csinálni annak viszont rengeteg szabálya van, ch elosztás, mikor gyors-lassú, na meg persze fehér liszt és cukor kiiktatása.

2023. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
9es. Értem. Köszi az infót, figyelni fogok, hogy legalább annyi meglegyen. A tàpanyagelosztâs úgy nézett ki tegnap, hogy 42% zsír 36% fehérje 22% szénhidrát. Ez persze változik attól függően, hogy mit eszek, de eddig azt figyeltem meg hogy a zsír van nagyobb százalékban.
2023. jún. 22. 09:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!