Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhességmegszakításról...

Terhességmegszakításról szeretnék tapasztalatokat olvasni. Akik a 24. Hét körül kellett úgy dönteniük, hogy megszakítják a terhességüket. Elmesélitek légyszi?

Figyelt kérdés
Légyszíves írjátok le a pontosan a folyamatokat, hogy mikor mi történik, mennyi ideig tart, mennyi időbe tellett feldolgozni? Azóta van- e már gyerkőcötök?

2023. jan. 23. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

24. Hét utàn szülés és mentik a babát, hiába nagyon beteg is.



Sok kórház nem is vàllalja.


Csak 2-odkézből van hál Isten tapasztalatom. 17 és 20 hetessel


Tesznek fel elsőre méhszájpuhítót néhol csak laminárt( ha kisebb a baba)

Majd ballont hüvelybe, oxyt indúzióba.


És indul a szülés.


Tehát beindítják a szülést.

Ilyenkor ugye a baba életképtelen kinn, de sokszor nem holtan születik meg.


Tehát ez egy teljesértèkű szülés, csak sokkal kisebb babával, mint egy érett újszülött esetében.


Próbálok tárgyilagos lenni, mert másképp nagyon nehéz mèg így is, hogy személyesen nem éltem át.


Lelkileg mindenkinek más, vagyis másképp nehéz.

Mindenki másképp gyászol, másképpen dolgozza fel a veszteségeket.


Az biztos, hogy kell a gyász ès el kell fogadni, hogy épp annyira vagy akár jobban is tud fájni, mint egy “élő”( nem tudom hogy fogalmazzam meg) szerettünk elvesztése. A hormonok miatt ráadásul az érzelmi vonzata hatvànyozottabb.


Környezetemben

1 : 20. Heti, nincs még gyerek, beteg lett volna nagyon. Hónapokig teljesen elzárkózott


2. 24. Hét, nem döntés volt, levált a lepény.. császàr lett

Van gyerek. Ő látszólag jól birta, de neki sokan a babát sem tudták így tudom, hogy ez csak a környezetnek szólt 😔



3. 17. Hét

Downos lett volna.

Ő inkább fizikailag birta rosszabbul.

Utána 1-2 hétig viselte meg, majd a jövőre koncentrált.

Sokkal idősebb gyereke volt már, azóta született már egészséges pici neki.

Talán emiatt emlékszik kevésbé rosszra lelkileg ( vele erről sokat beszélgettem)



Amennyiben személyes okok miatt kérdezed: őszinte részvétem😢🖤

2023. jan. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
24. het a valasztovonal, ez mar nem terhesseg megszakitas, hanem szules, es mindent megtesznek a baba eleteert, akarmilyen kilatasai is vannak.
2023. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2/2. Nagyon okos vagy
2023. jan. 31. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!