Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Államiba vagy magánba jársz...

Államiba vagy magánba jársz terhesgondozásra? Miért ezt választottad?

Figyelt kérdés
Ha magánba jársz mennyibe kerül?

2023. szept. 21. 22:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
74%

Magánban mindent. Már nem bízom az állami ellátásban, annyi negatív tapasztalatom volt velük. 19 éves korom óta járok a jelenlegi nőgyógyászomhoz, már akkor úgy választottam hogy nála szeretnék majd szülni. Persze ez meghiúsul sajnos, de legalább a terhességet ő kíséri. Megbízok benne, bármikor elérhető, nem küld el a francba bármilyen piszlicsáré kérdésem is van.

Példa: 6 hetesen enyhén vérezni kezdtem éjjel, rohantunk az ügyletre, ahol megállapították a terhességet, szívhang is volt, a vérzés okát nem találták. Közölte a kedves orvos, hogy ezt el kell felejteni, ez nem marad meg, lehetek még terhes, és különben is, most kinek akartam ezzel a cirkusszal bizonyítani?

Ezzel szemben aznap délután fogadott soron kívül a saját dokim, megnyugtatott, talált egy apró hematómát, írt progeszteront, kiírt táppénzre és ágynyugalomra intett. Azóta 16 hetes vagyok és már napok óta érzem este az "el kell felejteni" kis lubickolását. Úgyhogy ragaszkodok továbbra is a magánellátáshoz. Ennyit megér a saját nyugalmam és a gyerekem egészsége, na meg az emberséges bánásmód.

Ezért nem vállaltunk hamarabb gyereket, mert most tartunk ott anyagilag, hogy ez táppénz és építkezés mellett sem gond.

Értem, hogy nem mindenki engedheti meg magának hogy mindent magánban intézzen, na de ha havi kb. 30 ezer nem fér bele, akkor hogyan fog beleférni a gyerek eltartása?

Szülni egyébként nem magánban fogok, de nem is a saját körzetes kórházamban, ahol a fennt leírt "nagyszerű" emberek dolgoznak. Egyébként még mindig gondolkodom a magánkórházon, csak ugye ha bármi nagyobb gond adódik, úgy is átvisznek államiba a legtöbb esetben.

16 hkm

2023. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
48%

Első terhesség magán, most állami.


Pont, hogy a magánrendelésen ültem 1-2 órákat, mert a sok birka mind ott tobzódik, az orvosnak meg mindegy, úgyis járnak hozzá, ha fél napot kell ott ülni, mert az jajj magán.

Most legutóbb kb 5 percet vártam a városi kórházban teljesen ingyen.


Engem nem érdekel, ki hova jár, de mindig röhögök a sok birkán.

2023. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Magánrendelésre járok 17.000 Ft egy alkalom. Azért ezt választottam mert ott legalább normális az orvos, meghallgat bármi van stb.
2023. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
86%
Mindkétszer államiba jártam, nekem nem volt vele különösebb gondom. Legfeljebb annyi, hogy adnak ugyan időpontot, de simán lehet 1-2 órás csúszás. Nálunk több orvos van, így választani is lehet, hogy ki kísérje végig a terhességet. Ezt nem bánom, mert van egy olyan orvos, aki olyan, hogy ha csak ő lenne, inkább elmennék magánba. Az első orvos, aki már nyugdíjba ment, havonta alaposan megvizsgált, valószínűleg az előzmények miatt. A másodiknál nem utalt semmi arra, hogy gond lenne, ezért ritkábban nézett meg. A kötelező UH-okat ennél a terhességnél egy magán rendelőben csinálták, de a TB állta (adta a beutalót, nekem ingyen volt). Mindkét orvos rendes, emberséges volt.
2023. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%

Nekem annyira még nem aktuális, de magán, en akarok rendelkezni a testem felett ha eljon az idő, és semmi olyat nem fogok megtenni amit nem akarok. Ez lehet a szülés maga vagy pedig hogy szülés közben mit adjanak be és mit ne. Nyilván amikor gáz van akkor az más, de van orvos barátom nem is egy és folyamatosan azt mondja hogy egyszerűen annyira kevesen vannak hogy sokszor úgy ül le az orvos a beteg elé hogy 36 órája bent van és ezalatt talán aludt 4 órát de inkább annyit sem. Kiszolgáltatott allapotban egy jó kis könyöklés meg kézzel való tágítás? Kis oxi hogy végre kinyomja az ember magából? Mindegy mert amint tudnak visznek a műtőbe..

Ja és akkor mivan ha szeretnék teljesen fájdalommentesen de természetes úton szülni, mint a fejlettebb országokban? Van ilyen, barátnőm kétszer szült Németországban mert ott él és ott alapvető hogy a te érdeket nézik és hogy lehet fájdalom csillapítóval emberségesen is szülni… szerintem lehet itthon még államiban is ritka lesz ilyet találnom…

Na meg amióta mesélte egy másik barátnőm hogy az államiban úgy takarítják a mosdót( ha takarítják ) hogy amivel a wc deszkát és a cseszte törölte, azzal törölte utána végig a csempét a falon stb….ajtót…

2023. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Wc csészét*
2023. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
70%
#25: remélem, hogy minden úgy sikerül majd, ahogy szeretnéd! De a későbbi csalódások elkerülése végett ne úgy indulj neki, hogy a magán garancia a háborítatlan szülésre. Ott is van, hogy nem úgy alakul. Az egyik barátnőm pont azért ment magánba, hogy háborítatlanul szüljön, úgy is választott orvost. Csakhogy a doki megijedt a baba becsült méreteitől és császár lett a vége. Utólag nem lehet megmondani, hogy indokolt volt-e vagy sem. Ha hagyta volna hüvelyi úton és nem sikerül, akkor persze meg lehetne mondani, de inkább egy felesleges császár, mint egy halott baba, gondolhatta az orvos. Így a háborítatlanságból annyi maradt az anyának, hogy nem programcsászár lett és hagyták az anyát vajúdni. Szóval pont azok, ami miatt páran a császárt szeretnék. Olyan szinten benne van a mázlifaktor szülésnél, hogy nekem meg államiban kétszer összejött a majdnem háborítatlan szülés. Azért majdnem mert mindkétszer kaptam kitolás(!) közben oxitocint. Beleegyeztem, orvosilag mindkettő indokolt volt. Mindezt úgy, hogy az egyik baba farfekvéses volt, magánban nem is sokan vállalták volna vele a hüvelyit.
2023. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Igen azért írtam hogy olyat mint pl Németországban kapsz, olyat valószínűleg itthon magánban is nehéz kapni.
2023. szept. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
77%
#28: félreértettél: Ez a barátnőm pozitívnak fogta fel, hogy legalább a szülés ideje és a vajúdás mehetett a maga útján. Hogy legalább ennyi megmaradt neki a természetességből. Nem akart fájdalomcsillapítót és ezt tiszteletben tartották. Akkor, egyszer már szült anyaként nem értettem. Utána amikor nálam úgy nézett ki, hogy császár lesz a második, utánanéztem és a gyerek szempontjából igaza volt. Aztán nálam végül hüvelyi szülés lett, mert tapasztalt orvoshoz kerültem. Megjegyzem, államiban is adnak fájdalomcsillapítót, ha úgy ítélik meg. Normál szülésnél is. Az a különbség, hogy az orvos (bába) dönt és nem rendelésre adják. Annak is vannak előnyei és hátrányai is, nem csak arról szól a történet, hogy direkt szívatni akarják a szülő nőket. 27-es voltam.
2023. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Magánba jártam az első terhesség alatt is. Ott még elég aggódós voltam, örültem is, hogy ennyiszer ránéz a doki . Viszont így utólag elég lehúzós volt, amúgy megbíztam benne, meg alapos is volt.


Most másodjára is magánba járok, de orvost váltottam. Azért is, mert gyerek mellett nem tudnám az államit kivárni, hogy félnapokat ott üljek. Ez a doki is lelkiismeretes, meg nem olyan pénzcentrikus.. 15000 Ft egy alkalom, de nem is hív vissza 2 hetente, csak a kötelező heteken. :)

2023. szept. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!