Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi hányás és gdm...

Terhességi hányás és gdm együttes jelenléte esetén hogyan kell a szénhidrátot számolni?

Figyelt kérdés

Szerencsére nekem elmúlt a hányás, mire gdm-es lettem, de úgy tudom, hogy ha újabb gyerekem születik, akkor az elejétől kell diéta. Olyat is ismerek, aki a 24. héten túl is hányt. Vagy eleve cukorbetegek is vállalnak babát.


Tegyük fel, megettem az előírt szénhidrátot, egy óra múlva hánytam, tehát egy része kijött. Akkor gondolom pótolni kell, nade mennyit? Hogy van ez ilyen esetben?


(Jelenleg nem vagyok terhes, de foglalkoztat a kérdés.)



2023. okt. 15. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyan a 24. hétig nem hánytam, de mindkét terhességemben diétáztam cukorra (a másodiknál a terhelés határeset lett, de ott már a babatervezéstől kezdve számolgattam, szóval nem teljesen releváns, hogy ott pont nem lettem hivatalosan GDM, mértem magamnak elég rosszakat diagnózis nélkül is). Az első trimeszterben viszont mindkettővel hánytam, 12 és 14. hétig. Az a mondás ilyenkor, hogy a túlélésre kell törekedni. A GDM alatti betegségeknél is, ha elkapsz a nagyobb gyerektől egy hányós-hasmenős vírust, akkor is az a fontos, hogy életben maradj, nem az, hogy tutira meglegyen a 160g ch meg minden. Az első trimeszterben is az volt a cél, hogy legyen energiám termelni a babát és ellátni a nagyobbat. Célszerű "jó" CH-kat bevinni (teljes kiőrlésű, barna, rostokban gazdag, zöldségekkel dúsított, cukormentes, mittudomén), de alapvetően a cél az, hogy túlélj és aztán amikor jobban vagy, akkor lehet fókuszálni a mennyiségi összetétel számolására is. Addig amennyire csak lehet, a minőséget kell figyelembe venni.
2023. okt. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ez logikusan hangzik.
2023. okt. 16. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!