Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ezek alapján nem leszek...

Ezek alapján nem leszek elkésve ha faros a baba?

Figyelt kérdés
Szóval eddig végig faros volt. 37.hétre hívtak vissza terhesgondozásra, azt mondta az orvos, hogy majd akkor ad beutalót még egy ultrahangra, hogy befordult-e. Na de sztk-ban az mennyi idő? Sztem jó ha 39.héten bejutok az ultrahangra és akkor utána már nem is lesz idő császárra időpontot kérni? Én eddig úgy tudtam 36 hetesen már megnézik a faros babákat, hogy 39.héten eltudják végezni a műtétet.. most eléggé beparáztam. Félek, hogy előbb megindul és nem fejjel.

2023. okt. 16. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdeklődd meg, hogy mi a ti kórházatokban a protokoll. Mert van, ahol programcsászár, van, ahol meg ha minden rendben van, akkor nem is császároznak. Nekem egyébként még a 36. héten is azt mondták a szakrendelőben, hogy simán befordulhat, a 37. héten írta csak be a kiskönyvbe az orvos, hogy faros. Császárról szót sem ejtett. Egyébként meg fontos esetben kerítenek időt az ultrahangra.

Még valami: Ne izgulj annyira! Ha megindul farral akkor sem dől össze a világ! Az esetek jó részében úgy is meg tud születni komplikáció nélkül. Nekem például teljesen sima, könnyű szülésem volt, minimális sérüléssel (2 öltés) faros babával. Igaz, ez az orvoson is múlik.

2023. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az első szulesem trauma volt, pedig fejvegu baba volt. De brutal nehéz. Ezért tartok tőle, hogy nyilván fejveguen se leányalom, de gondolom farosan meg több az esély a komplikaciokra. Félek tole.
2023. okt. 16. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölöslegesen aggódsz, ha megindul, akkor szükség esetén ugyanúgy meg tudnak császározni, mintha eleve időpontra mennél. Nem lesz baja a vajúdástól, sőt, segít a babának felkészülni a kinti létre. Sőt, akár a vajúdás alatt is befordulhat, ritkán van ilyen is. Van, ahol - ellenjavallat hiánya esetén - direkt vajúdtatják a kismamákat egy kicsit a császár előtt, a baba érdekében.


De faros szülésnek van, aki vállalja a levezetését természetes úton, nem feltétlenül kell attól még császár. Vagy te inkább azt szeretnél?

2023. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Ha faros akkor en ragaszkodok a mutethez. Ha fejvegu lenne, akkor csak is termeszetes
2023. okt. 16. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
És ha beindul, akkor mi van? Megoperálnak és kész. Kicsit túlpörgöd.
2023. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
11 óra vajúdás után volt sürgősségi császárom ...
2023. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi.

Egyrészt bármikor befordulhat, másrészt császárra mindig van lehetőség, 1-2 nappal későbbre is adnak időpontot.

2023. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam faros babával kivártuk, hogy elinduljon magától. Csak ugye én a műtőbe totyogtam be, nem a szülőszobára. Program császár szóba sem jött, mert minek piszkáljuk addig, amíg amúgy sem akar kijönni?
2023. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is egy finoman szólva nem kellemes fejvégi első szülés után jött egy ahhoz képest álomszép faros hüvelyi szülés. De tényleg. Az elsőnél 24+ óra, a falat kapartam a fájdalomtól, a végén már alig voltam magamnál, erőm fogytán, utána női varrótanfolyamot tartottak a hüvelyemben, mert úgy szakadt, hogy az oktatókórház rangidősét hívták összevarrni (értette a dolgát, jól gyógyult) stb. Tartottam is a másodiktól, de annyira nyugodt volt mindenki (orvos, védőnő és mások), hogy elgondolkodtam, túlaggódom-e vagy nekik van igazuk. Tornáztam mindenfélét, amire azt mondták, hogy segít befordulni, de nem jött be. Aztán amikor megszületett a kis faros, odaadták a kezembe és nem hittem el, hogy ennyi volt. Alig fájt, gyors volt, minimálisan sérültem. Igaz, szerencsénk is volt, jó orvoshoz is kerültünk. Én, ha választhattam volna a program és a sima császár között, az utóbbit választottam volna. Egyrészt azért, mert olyankor is befordulhatnak, másrészt mert állítólag jobb a babának. Mondjuk ha egy pokoli vajúdás van az anyánál a másik serpenyőben, akkor érthető, ha kihagyná.

Boldog babavárást és könnyű, sima, komplikációmentes szülést! 1-es voltam.

2023. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!