Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A cukorvizsgálat eredményem...

A cukorvizsgálat eredményem jó vagy rossz? Terhességi diabéteszem van?

Figyelt kérdés
Éhgyomri 4,3 mmol/L, 120 perces 6,7 mmol/L. Azt olvastam, hogy az a jó, ha 7,8 mmol alatt van a 120 perces, máshol meg azt írják, hogy a 2. eredménynek kb. annyinak kell lennie, mint az éhgyomrinak, de nekem magasabb. :( Mi az igazság? Február 1-jére hívtak vissza a nőgyógyászatra.

jan. 8. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ez rendben van, nincs gdm-ed.
jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló eredményem volt. Az orvosom és a védőnő is azt mondta, hogy rendben van.
jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
A legjobb ha 60 percnél is néznek egy értéket, ugyanis ott sem szabadna 7 fölé mennie és valóban az a legjobb, ha a 120 perces visszamegy az éhgyomri értékre. Ettől függetlenül 7,8 fölött tekintik már kifejezetten terhességi cukornak.
jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
3: A terhelésesnél a 60 percesnek 10 fölé nem jó mennie. Érkezés után kell 7 alatt maradnia a 60 percesnek. Ne keverd a kettőt.
jan. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Ó jesszus tényleg hülyeséget írtam, bocsánat. 7,8 fölött nem terhességi cukor van 120 percnél “csak” hiperglikémia, viszont nekem 60 percnél 7-es cukorra azt mondta orvos, védőnő, hogy nem az igazi, diétáznom kellett és mérni a cukromat étkezések előtt, után.
jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem számít gdm-nek.


De nem is nyugodnék meg tőle. Próbálnám azért otthon nem reprodukálni a cukorterhelést véletlenül, szóval figyelnék a mozgásra, preferálnám a lassú szénhidrátokat és ha mégis kicsit túlságosan beettem édességből, akkor elmennék fél órát sétálni. (Ugyanakkor nem szabad teljesen elhagyni a szénhidrátot, például csak színes zöldségeken és húson élni.)


Vércukormérőt is vehetsz, ha otánaolvasol. Aarra figyelj, hogy a cukorcsúcs számít. Ami gdm diétás étkezésnél kb. 1 óránál van, de lehet előbb is diéta nélkül.

jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!