Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Meddig lehet ilyen teszteket...

Meddig lehet ilyen teszteket csinálni?

Figyelt kérdés

12. héten csak uh volt, teszt nem. Szeretnék Trisomy tesztet csináltatni, de azt meddig lehet? Jól tudom, hogy 18 hetes korig?

Ma vagyok 13+3, és a jövőhèten tudnék menni a vérvételre.



jan. 15. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták, hogy bármeddig megcsinálják, csak az eredmény szempontjából nem mindegy, mert ha kiderül, hogy baj van, X idő után ugye nem tudod elvetetni, hanem megszülni kell, ami nagyobb trauma.
jan. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem 12. hét után szinte alapból meg kell szülni ha baj van, vagy rosszul tudom?
jan. 15. 09:05
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Kombinált tesztet sem csináltattál? Nekem amúgy azt mondta a védőnő, hogy annak érdemes komolyabb tesztet csináltatni, akinek volt genetikai rendellenesség anyuka vagy apuka családjában. Amúgy elég nagy pénzlehúzás
jan. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem csináltam kombinált tesztet, mert kb semmi értelme. Hasonló adatokkal rendelkező kismamák adatait vetik össze a te adataiddal, és ezek alapján kiad egy valószínűséget, csak találgatás.
jan. 15. 09:16
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Igen, de annak ellenére 95% a valószínűsége. Volt olyan ismerősöm is akinek a drágább teszt mutatott tévesen pozitívat. Nekem az a véleményem, hogy kicsit túl van hypolva mostanában ez a Down kór és társai, régen egyáltalán nem nézték, nekem pl a környezetemben nincs egy beteg gyerek se, sőt olyanról se tudok akinek született volna. Sőt, múltkor a védőnővel beszélgettem a paráimról, ő mondta hogy nála az elmúlt 1 évben 2 kismama volt akit elküldtek komolyabb vizsgálatra, mert indokolt volt, nekik is egészséges babájuk született
jan. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A fentiek miatt én úgy gondoltam, nem adok erre pénzt, inkább egy komolyabb tesztbe fizetem, ha csináltatunk.

Genetikai betegség tudtommal nincs a családban, az enyémben biztosan, a férjem apai vonala viszont nem ismert teljesen.

Én egy kis faluban élek, itt több beteg gyerek is van. Sajnos a többség ezek közül olyan, akiknek a családjában nem fordult elő korábban, ráadásul az egyiket egy 27 éves fiatal nő szülte. Szóval én tartok azért tőle.


Egyébként 31 vagyok, a férjem 40, de a fentiekből ítélve, nem feltétlen a kor számít ilyen téren.

jan. 15. 09:26
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha nagyon tartassz tőle akkor csináltass. Én megelégszek a kombinált teszt eredményemmel, nekem sokkal nagyobb trauma lett volna ha döntenem kell, hogy megölöm e a kisbabámat vagy sem, azt hiszem azt sosem tudtam volna feldolgozni. Kicsi az esélye hogy beteg lesz, de ha mégis akkor kénytelenek leszünk elfogadni.
jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Én verifit csináltattam a 10.héten így a megszakítás a 14.hétben megtörtént.

16.hétig lehet abortusz ha az orvos úgy látja, utána szülés.

jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Bármeddig. De terhességmegszakítás maximum 24. hétig végezhető, és a NIPT eredményére nem lehet terhességmegszakítást végezni.

Tehát ha pozitív, akkor el kell menni amniocentesisre, aminek az eredménye kapásból 3-4 hét, és aztán lehet csak megszakítani.

jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9 nem m8nden esetben kell heteket várni a biopszia eredményre.

Nekem többet kellett várni a verifire, pénteke lett meg a rossz eredmény, mentem magán uhra még az nap, ott az áramláson kívül minden ok volt, tökéletes eredmények.

Kedden volt a biopszia, péntekre igazolódott is a dawn, azt monta a doki azért ilyen gyors mert azt keresték elsődlegesen, hogy jelen van e, mivel jelen volt nem vizsgálták tovább.Hétfőn meg is volt a műtét.

Én pont e miatt mentem minél előbb, hogy nehogy szülni keljen, ez így is egy trauma az már rettenetes lett volna számomra.

jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!