Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Cukorterhelésen nem lett jó a...

Cukorterhelésen nem lett jó a 120 perces értékem.. Diabetológián voltam ők elküldtek vérvételre fruktozamint néztek.Tegnap volt az első fruktozamin vizsgálat. Ez lett az érték: 188,0 umol/L Referenciatartomány 205,0 - 285,0 Milyen?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek vissza orvoshoz,addig jó lenne tudni róla valamit.Milyen ez az érték?

31hetes vagyok! Köszönöm!


jan. 23. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha itt az ellenkezőjét mondják, mint amit az orvos fog, kinek fogsz hinni?
jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondolom más is volt már ilyen vérvételen.És mondjuk ők már voltak azóta dokinàl,talán olyan is van akinek hasonló volt az értéke..

Igazából Ő hozzájuk szól a kérdésem

De köszi,hogy írtál ,kösz a semmit😊

jan. 23. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:

A fruktózamin az elmúlt pár hét átlagos vércukorszintjét mutatja. Neked alacsonyabb jött ki, mint a normál, ez azt mutatja, hogy az átlagos vércukorszinted alacsonyabb, mint a legtöbbeknek. Szerintem gáz akkor lenne, ha nagyon kilógnál a tartományból felfelé.


Nekem is ilyen volt (szintén gdm miatt nézték). Az orvos nem mondott rá semmit. Viszont nekem szerintem ami okozta, hogy gdm ide vagy oda, a felső határértéket nem közelítettemmeg szinte soha, túl alacsonyat reggel és étkezés előtt sokszor mértem (de sosem voltam rosszul miatta). Pedig csak önszorgalomból mértem, az orvos csak étkezés után kérte. A dietetikus hápogott kicsit miatta, de senki nem csinált vele semmit (3.5 és 3.9 közötti eredmények voltak), rákeresve nem sokat találtam róla. Mindenesetre a fiam egészségesen született.

jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Én mióta voltam terhelésen azóta bosszankodom.Ünnepek után volt közvetlen a terhelés sokan mondták nem kellett volna mennem kértem a védőnőt ,h.ne most küldjön de hiába.Persze,hogy karácsony szilveszter sütihegyek naná,hogy ettem.Ráadásul kisfiamtól elkaptam a náthát,köhögést mivel nem szedhettem semmit a mézet ettem állandóan.Ennyi édességet mint akkor sosem eszem.Meglett az eredménye...

Diabetológián is annyit mondtak,hogy nagyon jók az értékeim ott is mérték 4,8 mondták nem vagyok cukros de mivel ez az értékem ilyen lett sajnos gdm-ként kell kezelniük.. Baba méretei tökéletesek ,nem nagyobb a súlya magzatvíz szintén tökèletes.Kivagyok már ettől az egésztől.Sosem volt gond a vizeletemmel mióta csinálnálom a diétát,keton is volt már bent..

jan. 23. 19:39
 5/5 anonim ***** válasza:

És mennyi lett a terhelés? Mert egy határeset lehetett amiatt, hogy náthás vagy és sütiztél. De ha bőven 8 fölött van, akkor tényleg probléma lehet, csak esetleg nem olyan súlyos.


Amúgy én is kb így jártam, nekem éppen akkor gyulladt be egy fogam (a terhelés után, de valószínűleg már készült), határeset lett az érték. Van mérőm, néztem itthon, tényleg rossz volt, de miután a fogorvos kikezelte a fogat, napról napra jobbakat mértem és egy hét múlva jók lettek az értékek. A dietetikussal megbeszélve kicsit lazábban vettem a diétát, de folyamatosan mértem (és akár plusz méréseket is beiktattam, hogy ha előbb lenne a cukorcsúcs).

jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!