Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan legyen alacsony a...

Hogyan legyen alacsony a vérnyomásom a vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Idáig 2x voltam terhesgondozáson, ahol a vérnyomásom 140, később 146 volt, lehet a stressztől, mert mindig is magas volt ha mértékadó vérnyomásom, illetve mozgásból mérték (nem pihentem, mozogtam, leültem és mértek) nem akarom, hogy probléma legyen ebből.

2023. nov. 2. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Az ugye megvan, hogy a probléma a magas vérnyomás, nem az, ha ezt észre is veszik...? Tisztára mint anyósom, aki nem eszik cukrot a vizsgálat előtt 2 héttel, amúgy meg kétpofára....
2023. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem értem mire gondolsz. Nem az a bajom, hogy ezt látják, leírják, hanem, hogy szerintem nem teljesen valós értek, mivel pánikbeteg voltam, azért egy kicsi stressz meg bennem van amikor valami van, illetve ha vérnyomást mérnek.
2023. nov. 2. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérd néha otthon is magadnak, nyugalmi helyzetben, pihenéskor. Ha akkor rendben van, akkor mondhatod az orvosnak/védőnőnek, hogy egyébként mennyit szoktál mérni, és hogy izgulsz a vizsgálatok előtt/lépcsőztél/akármi.
2023. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2023. nov. 2. 10:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon normális a vérnyomásod akkor értem a problémát, viszont valóban mérd otthon, nehogy baj legyen. Nekem otthon általában alacsony, gondozáson pedig volt hogy 150et mértek. Mértem otthon, írtam így elhitték. Fehér köpeny szindrómának hívják.
2023. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pánikbeteg voltál, akkor ezt elmondhatod az orvosnak, de a mozgásra hivatkozni nevetséges. Gondolom nem harapós kutya elől szaladtál, mikor a vizsgálatra mentél. A szokványos gyaloglással bele kell, hogy férjen a mért érték a normálisba. Különben magas, és csak neked lenne jó, ha tudna róla az orvos és foglalkozna vele.
2023. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére mindig jó a vérnyomásom, akkor is ha orvos méri, persze valószínűleg semmi köze ennek ahhoz, amit csinálok, de azért leírom:

Kinézek valamit a falon, vagy bámulok ki az ablakon, és valami nyugalmas dolgokra gondolok. Pl milyen szépek az őszi falevelek ma. Közben próbálok nyugodtan, egyenletesen lélegezni, fontos hogy nem szabad mérés közben beszélni! (De ezt el is mondják elvileg).

2023. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es és kérdező, higgyétek el, nem múlik annyi a lelkiállapoton.

Amikor még a szüleimmel laktam, már volt nekik vérnyomásmérőjük, mert mindkettőjüknek időnként magas volt a vérnyomása.

Egyszer anyukám jól felhúzta magát, csúnya veszekedés volt szüleim között. Még azon melegében kérte, hogy mérjem meg a vérnyomását. Nyilván ő is arra számított, hogy magas lesz, és mondhatja apunak, hogy azért magas, mert ő felidegesítette.

Nos, ...... nem lett magas. Egy picit magasabb a szokásosnál, de meg se közelítette azt, amire számíthatott anyu. Láttam is rajta a csalódottságot és mondta, hogy "pedig úgy érzi". :-)))

Szóval nem múlik annyi a lelkiállapoton, mint hinnénk.

2023. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is brutál eredményeket produkdáltam a dokinál, annyira, hogy 3x kellett mérnem naponta a terhesség alatt. Otthon minden tendben volt, nyugalom vagy sport után egyaránt, még a terhesség végén is, úgyhogy én hiszek neked :-)

Nekem is segített, hogy elmondtam hogy izgulok. A vizsgálat előtt a rendelő előtt vártam pár percet a lépcsők miatt.

Arra gondoltam, hogy aki méri...őt ez nem érdekli (szóval ez nem egy vizsga), nem néztem a vérnyomás mérőt, hanem próbáltam valami semleges dologra koncentrálni -pl hogy néz ki épp az asszisztens körme-.

2023. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!