Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi az oka a botrányos tsh...

Mi az oka a botrányos tsh szintnek?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt nem volt baj a tsh-val, 1 körül volt. A 12. heti vérvételen 0,06 lett, két héttel később újra megnézettem, megint lejjebb ment, 0,02! Ennél már nézettem ft3 ft4 és anti tpo-t ami normális tartományba vannak! De akkor mi lehet a probléma?


Nyilván megyek majd dokihoz, de csak napok múlva


jan. 26. 06:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Pajzsmirigy probléma. Terhesség alatt előfordul.

Nekem már terhesség előtt is alul működött és csak a tsh rossz

jan. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia én is így jartam az első terhesség után. Kb 1.5 évig kaptam gyógyszert aztán rendezödött!
jan. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem terhesség után vagyok hanem alatt, úgy, hogy eddig nem volt baj a tsh-val. A többi érték rendben van, tehát önmagában a tsh nem igazol pajzsmirigy betegséget.
jan. 26. 07:12
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

1 vagyok

De igazol. Vagy szerinted nekem az endokrinológus hobbiból írt gyógyszert?

jan. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
A terhesség hozta elő!
jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
T3,t4et néztek????
jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, néztek.

T3 6,2

T4 - 14,1

atpo <28


Mind normális tartományba. És nem, csak tsh szint alapján egy normális doki nem mondja azt hogy pajzsmirigy beteg vagy!

jan. 26. 07:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Maga a terhesség az oka. Én nem várnék dokira, már 0,06-nál mentem volna.

Nekem is csökkent. Sose volt baj vele, inkább néha picit magas volt. 2,5 volt a legmagasabb, a terhesség előtti utolsó 1,3. Annyira paráztam, hogy már az 1.trimeszteri vérvétel előtt 2 héttel nézettem egyet, akkor volt 0,76. Most voltam a hivatalos vérvételen, meglátjuk mennyi lesz.

Azt mondta a dokim, ilyenkor már a hormonok közül csak a progreszteron hiánya (azt amúgy is kapok az elejétől), vagy a TSH okozhat bajt. Nem akarok kockáztatni egy kezelhető probléma miatt.

jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az első 0,06- os eredménynél felvettem a kapcsolatot a dokival, és ő mondta hogy meg kell nézni a többi értéket is!


Az alacsony tsh egyébként kevésbé veszélyes a gyerekre nézve, mint a magas!

jan. 26. 09:22
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is a terhesség hozta elő, azt mondta az endokrinológus, hogy a családi hajlam ilyenkor bukik ki, de senki sincs a családban pajzsmirigy problémás. Azt mondta, van esély rá, hogy helyre álljon a szülés után. Addig 6 hetente kontroll meg gyógyszer.
jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!