Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 21 hónapos botrányosan rossz...

21 hónapos botrányosan rossz éjszakai alvó babám. Hogyan tudnám rászoktatni, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

21 hónapos fiam a mai napig legalább egyszer felkel éjszaka és visszaaltatni van, hogy több, mint egy óra. Elalvás elott eszik 250 ml tápszert. Ha éjszaka ébred es nehezen alszik vissza, akkor is eszik egy adagot.

Meddig lehet neki adni tápszert éjszaka is? Tápszert nélkül esélyem nincs visszaaltatni.


Az egy hosszabb ébredés szinte garantált minden éjszaka, de általában sikerül 2-3 is. Mi lehet a gond? Hogyan tudnám rászoktatni, hogy átaludja az éjszakát?



2016. aug. 23. 03:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt így messziről nehéz megtippelni, annyi minden lehet...


Vacsorára eszik még valamit a tápszeren kívül? Lehet, hogy nem lakik jól tőle?

Próbáltál éjszaka adni neki vizet? Lehet, hogy csak szomjas?

Lehet, hogy egyszerűen csak rászokott a felkelésre? Próbáltad már, hogy nem kapcsolsz villanyt, csak odaosonsz mellé és csendben próbálod simivel visszaaltatni?

Napközben mennyit alszik? Nem lehet, hogy nem elég fáradt?

Nem álmodik rosszakat?

Hol alszik? Egyedül, saját szobában, vagy veletek egy szobában, de külön ágyban, vagy mellettetek?


Ha egyedül van, van neki valami éjszakai fény? Van alvós állatka, vagy valami, amivel meg tudná nyugtatni magát? Cumizik?


Ha mellettetek alszik, akár együtt akár külön, érdemes meggondolni, hogy nem ti ébresztitek-e fel! Én a saját babámon vettem észre, hogy mikor forgolódom, akkor hiába van külön ágyban, megmozdul ő is, szuszog, megfordul, szóval észrevehetően kicsit felébred. Így áttettük külön szobába, azóta alszik, mint a tej.

2016. aug. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ismerősöm fiai egyik másfél másik 3 éves koráig 4-szer keltek minden éjjel,én fiam 3 hónapig óránként kelt,1 évig 4-szer,most másfél éves még mindig 2-3-szor minden éjjel.ugytudtam ez normális,de ha itt olvasgatom gyakorin senki babája nem kel fel,ugyhogy ez nekem is rosszulesik..
2016. aug. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a táplálóbb vacsora (főleg fehérje, pl hús, tojás) oldotta meg.

A tápszer egy ennyi idős gyereken 2-3 óra alatt átfut és kiürül a gyomra. Ilyenkor már inkább italként, mint ételként funkcionál.


De próbáld ki, igyál este egy nagy pohár tejet vacsorára, te is fel fogsz ébredni arra, hogy éhes vagy.

2016. aug. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Természetesen vacsorázunk. Kb 7 fél8 körül. 8 utan fürdés es fél9 korul mar az ágyában issza a tápszert, tehát nem főétkezésként.

A saját szobájában alszik, este sosem ég villany, csak a pici éjszakai fénye, így próbálom mindig visszaaltatni az ágyában, szóval nem veszem ki. Nem cumizik es nincs kifejezetten alvós állatka vagy takaró sem, ezek nála valahogy kimaradtak, nem igényelte.

Vizet nem fogad el éjszaka se pohárból, se cumisüvegből. Nagyon sok mindent próbáltam mar, es nem jöttem rá, mi lehet az oka. Az is lehet, hogy megszokás. Vajon a sírni hagyáson kívül lehet valami megoldás erre? Vagy csak az idő?

Ha valakinek van siker élménye a témában, ne habozzon megosztani

2016. aug. 23. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!