Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy lesz meg a Nipt eredménye?

Hogy lesz meg a Nipt eredménye?

Figyelt kérdés
Tegnap vették le a Teisomyt, és azt mondták jövőhét szerdától számítva számoljak ki 10 munkanapot, és akkor érdeklődjek náluk (ott ahol levették), hogy megjött e az eredmény? Ha megjött akkor ő küldi el nekem e-mailben. Valóban ilyen sok időbe telik, és tényleg nem nekem küldik hanem oda a vérvételi helynek ahol azt levették? Nektek hogy volt?

jan. 26. 10:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Trisomy
jan. 26. 10:10
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Nekem Prena volt, így csak arról tudok nyilatkozni, azt én is meg tudtam nézni, meg a doki is, ha jól emlékszem.

Kb. annyi idő volt amúgy, mint amit neked mondtak, csak az volt a gáz, hogy ott sokkal rövidebb volt a garantált határidő (5 vagy 7 munkanap), fel is húztam magam rajta...

jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itt is akörül van a garantált, ha a neten utána olvasok, ezért nem is értettem, de ahol levették azt mondták, mindig szerdai napon érkezik meg hozzájuk a minta (ezt se értem ezt hogy) ezért mindig vérvétel utáni szerdai nap+10 munkanap. Marha hosszú!
jan. 26. 10:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Tőlem szerdai napon vették le a vért, utána rögtön telefonáltak és elmondták mindent. Azt, hogy hívni fognak az eredménnyel és elküldik emailben is.

Következő péntek délelőtt telefonáltak, elmondták, kb, hogy minden rendben, illetve kérdezte, hogy a nemêt mondja-e vagy majd e-mailbol szeretném megtudni.

Rá kb 2 órára jött az email a lelettel.

jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

A Prenásoknál engem az húzott fel, hogy eleve egy csomó oldalon kevesebb időt olvasok (van, ahol 3 nappal reklámozzák...), de ez még ok, úgy voltam vele, hogy ez csak jól hangzó barokkos túlzás, mint az extra korai terhességi tesztek :)

De emellé pont belesett az időbe egy munkanap áthelyezés, ahol ők telefonon gúnyosan kioktattak, hogy hát ők akkor nem dolgoznak (ki nem sz@rja le, törvényileg munkanap, így beleszámít a garantált határidőbe is szerintem, oldják meg...).

És minderre rájött még az, hogy valami anyag, ami kellett a vizsgálatok elvégzéséhez, hiánycikk volt. Szóval már minden hülyeséget elképzeltem, hogy miért nem küldik, biztos gáz van... Ez a része nagyon nem volt jó élmény :(

jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én is Prenát csináltattam, eleve egy héten csak adott napon vették le az adott klinikán, gondolom hasonló okból. Ez kedd volt. Azt mondták, hogyha gond van, akkor péntek magasságában már valószínű telefonálni fognak, ha minden oké, akkor következő hét közepén kapja meg az orvosom és én is kb. az eredményt. Szóval szerintem reális lehet, itt a nagy csúszás inkább azért van, mert nem szerdán vették le és vitték el a mintádat ha jól értem.
jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Másnap megkapták a mintámat, ezt elismerték telefonon is...
jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7# Én a kérdezőnek szántam, aki szerda+10 napot írt. :)

Hogy esetedben miért volt csúszás, azt te magad leírtad, van ilyen.

jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A levett vért még tegnap elvitték, mégis jövőhét szerdától indul a 10 nap!

A másik kérdés, hogy az anamnézis lapon a nő, aki kérdezgetett és töltötte helyettem, automatikusan bejelölt egy olyat hogy “további kérdésem van, a labor biológusa hívjon fel”. Azt mondta a nő, vagy lesz kérdésem vagy nem, de ő ezt bejelöli és majd látom :D

Szóval titeket is emiatt hívtak fel, vagy alapból felhívtak hogy beérkezett a minta???

Ha felhív mit tudok kérdezni? Mit érdemes? Vagy csak mondjam, hogy tévesen jelöltem be? :D

jan. 26. 11:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem nem hívtak, én hívtam őket. Először az Istenhegyit, mert ők kapják meg először a laborból az eredményt. Ők csak annyit mondhattak, hogy elküldték a helynek ahol levették.

Felhívtam őket, kiderült hogy valami adatvédelemi nyilatkozatot nem töltöttem ki és anélkül nem küldik el nekem az eredményt. Azaz ha nem telefonálok sose kapom meg!

Mondták hogy nyomtassam ki írjam alá küldjem vissza... Na erre fogtam magam és inkább bementem személyesen és nyomtatottan megkaptam az eredményt. Ez kereken 10 nappal azután volt hogy levették.

jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!