TB alapon is fogadhat?

Figyelt kérdés
Négy hetes terhes vagyok és már elkezdtem nézegetni a szülész nőgyógyászokat. Komoly alap betegségem van ezért a szakorvosom tanácsára nem Szekszárdon hanem Pécsen kellene szülnöm. Szerintetek csak magán úton lehetséges így a terhességgondozás és szülés ? Nekem kell megkeresnem a dokit, de csak a magán praxisát találtam meg, van esélyem így TB alapon elmenni hozzá?

febr. 9. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Fogadott orvos már nincsen, úgyhogy ha fix embernél akarsz szülni, az magán. Ha azt akarod, hogy fix orvos kövesse a terhességed, az is magán. Ha TB alapon akarsz menni, olyan orvosok lesznek, akik éppen rendelnek. Én pont pár napja néztem a várandós kiskönyvet, hogy az elmúlt 8 hónapban 7 orvos látott. Plusz a magán, akihez a genetikai ultrahangra jártam.
febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

#1 Nem mindenhol van így. Én állami terhesgondozásra jártam fix orvoshoz. Amikor az időpontot kértem megkérdezték kihez kérem.

Kisebb településeken az is előfordul hogy egyetlen egy nőgyógyász rendel, ott sincs az hogy mindig más lát.


Kérdező

ha Szekszárdon laksz és Pécsen szeretnél szülni annak az egyik módja hogy befogadó nyilatkozatot kérsz a kórháztól, másik hogy papíron Pécsre költözöl, harmadik hogy nagyon beindult szüléssel esel be a kórházba a negyedik pedig az hogyha tényleg olyan alapbetegséged van ami miatt nem tudnak Szekszárdon ellátni akkor amúgy is Pécsen kell szülnöd anélkül hogy bármit tennél ezért.

(Én anyai indokot még nem halottam ilyenre, de pl. korszülésről van szó akkor csak olyan helyen lehet szülni ahol van koraszülött osztály vagy van hely a koraszülött osztályon, vagy pl ha a babának már Uh alapján szívproblémája van úgy tudom mindenkinek a Sote-n kell szülni, mert csak ott tudják ellátni)


Magánorvos már nem láthat el tb alapon ha magánba jársz hozzá.

febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Én is államiban jártam fix dokihoz.


De... én a körzetis kórházba jártam.

Elvileg mivel én Fehérvarhoz tartozok, oda járhatok tb alapon. Ha a számomra szimpi doki pl Veszprémbe rendel a kórházba, oda nem járhatok hozzá tb alapon, mert nem az a körzetis kórházam.


Szülni is csak Fváron szülhetnék hivatalosan. Ha máshol akarok, akkor befogadó nyilatkozatot kell kérnem a választott kórháztól. Ha az megvan, akkor mehetek oda szülni.

febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is egy orvos követte végig államiban a terhességeimet.

Az egyik ismerősöm EÜ okokból nem szülhetett a körzetes kórházban, két kórház jöhetett szóba (János, SOTE), ő döntött, hogy melyikben szeretne és ott szült. Szerintem befogadó nyilatkozattal.

febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
67%

Pécs magasabb progresszivitasi szint, mint Szekszárd, az egyik egy egyetemi klinika, a másik egy városi kórház. Feltehetően a magas progresszivitása miatt ellátási kötelezettsége van a lentebb szintekre odautalt betegekre.

Legyen kedves a Szekszárdi orvos és adja írásba a véleményét és adjon beutalót Pécsre.

febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Derjaderja ***** válasza:
29%
(Bocs: megyei, de ez nem változtat a lenyegen).
febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

TB alapon nem mehetsz magánorvoshoz akkor sem, ha indokolt. Sok doki van aki átment csak magánba és TB alapon nem rendel már.


4 hetesen ne aggódj ezeken, mert lehet aztmondják majd, hogy megszülheted simán, mert a terhességed problémamentes.

Ha tényleg olyan problémád van, arról kell szakvéleményt adnia a dokinak, amivel igazolod miért kell ott szülnöd.

febr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!