Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit csinál az orvos terhesgond...

Mit csinál az orvos terhesgondozás során? Én csak egyszer láttam orvost.

Figyelt kérdés

Olvasom itt a válaszokban, hogy “az orvos, aki a terhesgondozást végezte, nem nyúlhat szülés közben az anyához ”

No ezt nem értem, én körzeti kórházba jártam gondozásra, de egyszer láttam csak orvost, amikor megállapította a terhességet. Utána már önjáróan kértem az időpontokat az ultrahangokra és vérvizsgálatokra. Az ultrahangot nem doki csinálta.

Ebben a folyamatban kellett volna lennie orvosnak is? Nektek hogy volt?


márc. 29. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Kellett menni méhszájvizsgálatokra is. Én is kb csak a terhesség vége felé tudtam meg, ennyire nem világosított fel senki. Majdnem be is fektettek ez miatt, mert hogy ez így alul gondozott terhesség...
márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát, nekem a kötelező uh-kon kívül kb havonta kellett mennem a nőgyógyászhoz is. Egyébként az számít terhesgondozást végző orvosnak, aki be van írva a kiskönyvbe. Nála nem szülhetsz.
márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Hány hetes vagy?

Komolyan egy kenetvétel sem volt? Védőnőhöz jártál??? Nem tudom elképzelni hogy ez komoly...

márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben sztk-ban is végig "jelen van" egy orvos, aki kiértékeli a leleteidet, ultrahangot, gyógyszert ír ha kell. Én anno jártam mindkét helyre. Az államiban annyi történt masként a magához, hogy mivel volt magánorvosom, ezért az állami nem kukucskált a lábam közé, de a leleteimet átnézte, vaspótlást adott, elküldött hematológiára (Leiden miatt), belgyógyászatra....

A magán meg uh-t csinált, méhszájat nézett...

márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

40. hétben vagyok.

Kenetet vettek, mert véreztem picit és amikor amiatt bementem, levette az a doki, aki épp dolgozott.

Nekem minden értek rendben volt a vérvételen, az ultrahangok után pedig kaptam egy írásos kiértékelést és akkor is mindig minden rendben volt. Ha nem így lett volna, akkor valószínűleg beszélek egy dokival.


Védőnőhöz jártam, de ő is csak a kötelező uh-ról, vérvételekről és NST-kről beszélt, nem mondta, hogy kérjek időpontot a nőgyógyászaton bármi miatt. A leleteket is ő nézte meg.

márc. 29. 14:43
 6/20 A kérdező kommentje:
Nektek mit néztek a lábatok között? Én egyáltalán nem is tudtam, hogy szükséges lenne hüvelyi vizsgálat egy egészséges terhesség során.
márc. 29. 14:45
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

4-5 hetente kellett jarnom terhesgondozasra, mindig volt egy gyors uh es megbeszeltuk, amit kellett. Igaz, maganba jartam, de nekem a vedono is mondta, hogy kell jarni, ezzel kezdtuk kb az elso talalkozaskor, elmondta, hogy mikor milyen vizsgalatok lesznek.


Allamiban nalunk kulon kell idopontot kerni egy adott telefonszamon terhesgondozasra es mindig orvos vesz reszt rajta. Maganban szimplan visszahivott a nogyogyasz, akinel voltam a 0. uh-n.

márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Helyi sztk-ban havonta visszahívott az orvos, mindig megbeszéltük a következő időpontot. Nem tudom te hogyan eshettél ki a rendszerből. 40 hetesen már mindegy.
márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Valóban furcsa, de a védőnő sem szólt, hogy mennem kellene.. Mondjuk panaszkodni is szoktak ultrahangon, nst-n, hogy a kiskönyvem sincs kitöltve rendesen. Emiatt kenetet is akartak venni múltkor, úgy kellett szólnom, hogy az már megvolt…
márc. 29. 14:52
 10/20 anonim ***** válasza:

A kiskönyvedben szerepelnie kell, hogy ki végzi a terhesgondozásod. Olyan nincs, hogy senki.

Nekem se szakad meg a doki, aki elvileg a terhesgondozást végzi, de papíron ott van a neve. Laborra a házi orvos ad beutalót (elvileg ő is értékeli, de azt nem nevezem értékelésnek), genetikai uh.-ra meg én is magánba mentem.

De azért havonta visszahív a dokim, megnézi az uh.papírjat, dokumentálja a látogatásom a kiskönyvben, meg megméreti a vérnyomásom az asszisztenssel. Eddig szívhangot is nézett, mert még nem érzem minden nap, meg magas kockázatú paragép vagyok, de olyankor nem mér semmit, nem néz méhszájat, se semmit. Konstatálja, hogy ott van a gyerek és van szívhangja. Kenetet se vett még soha, ami azért fura, mert nem terhesen meg az a mániája. Hiába nincs semmi tünetem, mindig kitalált valamit.

Szerintem ez dokifüggő, hogy ki mennyire alapos, de az biztos, hogy papíron valakinek szerepelnie kell.

márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!