Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti hogy bírjátok a két ultraha...

Ti hogy bírjátok a két ultrahang közt eltelt időt?

Figyelt kérdés

15+1 hetes vagyok, ugyebár a 12. heti UH óta nem voltam orvosnál. Azóta a rosszullétek is elmúltak, mozogni még nem érzem, tehát semmi jel... Ezer évnek tűnik, mire megyek a következőre és újra láthatom, hallhatom a szívverését...

Agyban tudom, hogy minden rendben... De mégis, néha elfog az aggodalom... Más is volt így? Nagyon hülye vagyok?



2012. máj. 11. 13:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen, nem jön a védőnőhöz a nőgyógyász. Ez inkább vidéken jellemző, nem?
2012. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Védőnőhöz a nőgyógyász ?

Nekem az a terhesgondozás, hogy a nődoki (magán vagy sztk-s) x alkalommal visszarendeli a kismamát , vizsgálatokat ír elő, megnézi stb. + a védőnői tanácsadás, ez így együtt.

2012. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Így már értem, akkor ez egy sima nőgyógyászati vizsgálat. De azt akkor sem értem, hogy miért jártok havonta? Én voltam 6 hetesen + 20 hetesen amit írtam, legközelebb pedig 32. héten megyek.
2012. máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hát igen. Vidéken lakunk, de itt a közeli városban sincs a terhesgondozáson UH. Azok csak és kizárólag a kötelezők!!!

Ismerek olyan kismamát - nincs magánorvosa - aki az egész terhessége alatt összesen 4-szer volt UH-on! Csak a négy kötelezőn, mert 12. héten derült ki és akkor meg is csinálták a nyaki redő szűrést...

2012. máj. 11. 15:32
 15/21 A kérdező kommentje:
Ja és amikor jön havonta egyszer a nőgyógyász, nincs vizsgálat sem!!! Csak kérdez és aláírja a kiskönyvet, ami 4-szer kell az egyszeri anyasági támogatáshoz.
2012. máj. 11. 15:34
 16/21 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.Itt Zuglóba járni kell terhesgondozásra és védőnőhöz havonta vagy amikor kell.

Úgy van,hogy fogadnak a terhesgondozáson a védőnők akik beírják a kiskönyvbe a leleteket, súlyt és vérnyomást mérnek, megkérdezik van e panasz, később ott nézik a magzati szívhangot. Majd be kell menni a doki szobájába, aki megvizsgált meg Uh-zik.

E mellett havonta kell járni ahhoz a védőnőhöz aki a kisbabához fog kijárni.Ő ugyan azt csinálja ,mint a terhesgondozáson. Csak ugye mind a két helyen vezetik a kartonomat. Kicsit furcsa nekem is ,hogy minek kell menni ennyi helyre....de ez van, ártani nem árt. terhesgondozás ,védőnő más helye van, sőt a genetikaira meg a kórházba kell menni jah és a házorvoshoz is kell járni :)

2012. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én két nappal ezelőtt voltam dokinál, az I. sz. Női Klinikán, van dokim.

5+6 hetes voltam akkor, 3 mm volt a cseppem, és azt írták rá a papírra, hogy élő embryo. Mondta az ultrahangos hölgy, hogy van szívpulzálás. Azt már hallani is lehetett volna, csak nem mutatta meg? Mert sokan azt írják, hogy az van a leletükön, hogy jó szívverés...stb.

Na a kérdéshez visszatérve, én ugye most voltam 5+6 hetesen, ma vagyok 6+1, és legközelebb csak júni 20-án kell mennem a 12. heti UH-ra. Nagyon türelmetlen vagyok, és már most látnám megint a kisbabámat. Azon gondolkozom én is, hogy elmegyek majd május vége felé egy magán UH-ra. Nagyon sok ez az idő..és én is aggódom azért :)

2012. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nagyon meglepődtem hogy ilyen keveset jártok dokihoz.Én havonta járok terhesgondozásra ahol a doki nézi uh-on a babát megvizsgálja a méhszájamat ki írja a kötelező vizsgálatokat,vérvételt,gyógyszert. A védőnőhöz is havonta megyek és ő is nézi a baba szívhangját méri a pocakom körméretét,súlyom és egy két órát beszélgetünk.Most 31 hetes vagyok.
2012. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

szegedi vagyok, nálunk is van orvos+ külön terhesgondozó+ védőnő. Az orvosom az kórházban rendel, hozzá a 6. a 9. a 13. és a 21. héten voltam kötelező ultrahangon. Ezen felül a terhesgondozóba kell járnom havonta, ott védőnő+ orvos megvizsgál, ultrahangot csinálnak+ kiadják a szükséges beutalókat vérvételre ide-oda. És van még a sima védőnő,aki majd a kisbabához fog járni, hozzá is havonta kell menni, vérnyomás, vizeletet néz, szívhangot hallgat.


Amúgy én már az első terhességemnél beszereztem egy angelsound szívhanghallgató készüléket, nagyon jó hogy van, mert ha kevesebbet vagy nem érzem mozogni, azonnal előkapom és megnyugszom:)

2012. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A 4 kötelező uh (12, 18, 30, 36) a klinikán van, a többi magán, 25. héten voltunk 4D-n.

Havonta járok magándokihoz: teendők a következő hónapban, súly, vérnyomás, vizsgálat (méhszáj), receptek, ha kell.

Védőnő havonta jön házhoz, itt legalább kényelmesen tudunk beszélgetni és havonta 1x én ugrok be hozzá: súly, vérnyomás, vizelet, szívhang. Így már van egy csomó pecsét a kiskönyvemben..

A 4D-t azért tettük a 25. hétre, mert így 6 hetente bekukkantottunk a babához.

33 hetes kismama

2012. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!