Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak kíváncsiságból kérdezem?

Csak kíváncsiságból kérdezem?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő: Hogyan zajlanak a vizsgálatok? Van ahol tényleg a védőnő "mondja" h milyen vizsgálatok vannak, és ő ad esetleg beutalót is rá?

Nálatok hogy van? És ha lehet várost, vagy Bpen kerületet is írjatok!

Nálunk (7. kerület) minden vizsgálatot a doki ír be és ő adja a beutalókat is, a védőnő nem.



2012. aug. 30. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

XIV.ker. minden vizsgálatot a terhesgondozást végző "védőnő" jelez(kapunk egy nyomtatott "menetrendet" is, hetekre lebontva milyen vizsgálatok vannak kötelezően), és adja a beutalót(zeszben a terhesgondozás a nőgyógyászaton két részen zajlik, a "védőnő" méreget, adja a beutalókat, nézi a leleteket, tölti a kiskönyv azon részét, ctg vizsgálat is nála megy, majd folyosóra ki, hogy a doki megvizsgáljon, kb mint egy asszisztens a normál rendelésen), a doki meg megvizsgál, plusz dolgokat kiír-felír, ő észrevételeit beírja a kiskönyvbe.

A házi védőnő pedig csak a saját hatáskörén belül néz tesztcsíkkal vizeletet, méreget, ellenőrzi a leleteket, dumcsizni lehet vele, szívhangot hallgat.

2012. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
X. kerületben a védőnő csak mér - súlyt vérnyomást - meg beírja a kiskönyvbe a vizsgálatok eredményét. Minden vizsgálathoz a doki ad beutalót, a védőnő csak tájékoztat róluk.
2012. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk teljesen máshogy van, igaz nem BP-i vagyok, hanem vidéki kisváros. Engem a védőnő küld mindenhova, ő ad beutalókat a kötelezőkre, vérvételekre, stb., ha közbejön valami (nekem pl. bőrgyógy problémám volt 27. hetesen, arra a háziorvos adott beutalót). 20. héttől havonta 1x kell menni a nőgyógy. szakrendelőbe + a kötelező UH-okra (12., 18, 32., 36. hetek) a terhesambulanciára. 36. héttől NST minden héten 1x, de volt olyan, hogy 2x is, 40. héttől NST + aminioszkópia felváltva naponta.

Nálunk így működik, de úgy látom, hogy mindenhol más-más a szokás, eljárás. Amúgy nem volt fogadott dokim, a kórházba jártam rendelésre.

39+6 hkm

2012. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
IV. kerületben a védőnő csak súlyt és vérnyomást mér, mindenre a nőgyógyász ad beutalót (nem fogadott orvos). a kiskönyvet a védőnő tölti, a háziorvos meg csak van, az semmit sem csinál, legalábbis nálunk nem. maximum súlyt mér és annyi
2012. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!