Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, ha azt mondja a...

Maziii kérdése:

Nagy baj, ha azt mondja a dokim, hogy a magzat 2 héttel nagyobb, mint amekkorának kell lennie? Nagyon félek! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

26+4 napos kismama vok.Első babánkat várjuk.

A doki a tegnapi babamozin közölte, hogy nagy a magzat, 2 héttel nagyobb, mint a normális.

Most megint kell mennem cukorterhelésre jöv.héten(az első tökéletes értéket mutatott), de szóval megint elküld.

Aztán jön a többi vizsgálat.Voltunk a down-kór szűrésen az is jó lett.Akkor kell most aggódnom?Azóta nem alszok és nem tudok másra gondolni.Nagyon félek!

A baba méretei:


BPD: 76 mm

FL: 49 mm

AC:246 mm

ja meg a súlya 1410 gramm


Köszi a válaszokat!


2012. aug. 7. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


"Nagy baj" , komolyan azt hittem ennél azért nagyobb lesz....

1. babámat két héttel nagyobbnak mutatta mindig az uh, mint ahogy a doki számolgatta. Mondogatta, h azóta vannak a gondok mióta az uh "divatba jött", de szerintem simán elszámolta a heteket, de nem fog már égni előttem ugye.... Küldjön el persze, minden vizsgálatra, de ha az első cukrod is jó lett,a genetikai uh is oké...Akkor túl nagy baj nem lehet....

2012. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Ne aggódj,nincs semmi baj!Nyugodj meg!Azért nagyobb mert a baba kb 2 héttel elöbb fogant!Én most 31 hetes vagyok és a babám kb 33 hetes!Szóval nekem is 2 héttel nagyobb!De ez nem baj!Nyugi!OK???

2012. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon félek, mert ugye első baba és nagyon megijesztett a doki...

Aki tud minél több kismami írjon, hogy ne idegeskedjek...

Kösziii

2012. aug. 7. 13:26
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem baj! nyugodj meg! Valakinek meg két héttel kisebb.

Örülj neki, mert így hamarabb fog megszületni, mint ahogy arra számítottatok. :)

27+3 hkm

2012. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én pontosan tudom mikor csináltuk a kicsilányom, ahhoz képest végig 3 héttel nagyobbnak mutatta, emiatt az afp is alacsony, gen. uh, hercehurca, hiába mondtam,hogy még nincs is akkora az a baba (mármint időben), le se tojták. De semmi baja, az elsővel meg összevissza dobálták a heteket az uh alpján, 4(!) időpontom volt szülésre... mindig kérdezgették egymást, hogy akkor most mi alapján? és most melyik a jó?? (Soxor fingjuk sincs és nem is érdekli őket, meg az sem, hogy a kismama meg belezakkan az aggodalomba...) Szóval nyugodj meg, semmi baj sincs, sajnos ez már csak így megy... 2lányosAnyuka
2012. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne aggódj Te kis "butus":) Ennél nagyobb bajotok ne legyen:)


Első babám lombikbaba, na ha valakinél, akkor nála pontosan lehetett tudni a fogantatást, mégis 3 különböző dátum volt megadva a szülés időpontjának, össze-vissza variáltak, egyszer nagyobb, egyszer kisebb. Betöltött 41. héten még bent volt a lányom a pocakban, mondom ez már túlhordás a javából, állították, hogy á dehogy, biztos csak el vagyok számolva. Elszámolva? Lombiknál? Ahol még a fogantatás pontos órája is ismeretes?:) Kész vicc volt.


Most spontán várom a kisöcsit, 32. heti uh-n két héttel nagyobbra mérték mint a mensi alapján kellene lennie, de tuti nem fogant korábban, a ciklus 18. napján fogant. Az én dokim annyit mondott, szép nagy baba lesz:) A Tied is szép nagy baba lesz, de az is lehet, hogy ha holnap elmennél újra uh-ra akkor már korának megfelelőnek, netalántán kisebbnek mérnék, szóval erre ne adj semmit! Lényeg, hogy egészséges!


Boldog babavárást!

2012. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg ez nem baj. Nálunk is mindig 2 héttel nagyobbnak mérték. Nem volt belőle semmi gond.

Két hete született meg a kisfiam végül 4400 grammal és 56 centivel. Bár azt hozzátenném, hogy a 36 heti Uh-on azt mondták nem lesz nagy súlyú és nagy baba. Végül nem jött be. :)

2012. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves négyes hozzászóló, nálunk a 40 hétre született a kisfiam, azért nem születnek előbb, mert nagynak mérik Őket. Ennek semmi köze a szüléshez.

Utolsó voltam. :)

2012. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne aggódj. Az én lányom MINDEN uh-on nagyobb volt, mint "kellene", aztán a 38.heti-n meg 2 héttel kisebb... Végül 3100 grammal, 56 cm-el született...

A babádnak semmi baja az égvilágon.

2012. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták az ultrahangon hogy óriási a babám, azonnal hagyjam abba a terhesvitamin szedését. 40+1 napra szültem, 2750 gr.és 48 cm lett. Hűűű, de óriás lett:)
2012. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!