Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg van ilyen? Vagy csak...

Tényleg van ilyen? Vagy csak beijeszteni akart a védőnőm?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a védőnőnél. 3 hét alatt 5 kilót híztam. (61,4 kilóról indultam, és most 73,5-öt mért.) Eddig mindig 90/ volt a vérnyomásom, most meg 110/ volt. Azt mondta, hogy szerencsére a vizeletemmel minden rendben van, de ha ez így folytatódik, akkor kórházi ellátásra lesz szükségem. Azért is ugrott meg a kiló, mert eléggé vizesedem, de bármit csinálok nem akar csillapodni.

30 hkm



2012. okt. 25. 07:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

A fehérjét is nézi a vizeletben.

Nézz utána: [link] -- terhességi toxémia a neve, és nagyon veszélyes.

Nem unalmukban végzik a védőnők ezeket a vizsgálatokat, és nem is arra kíváncsiak hány kiló "hájat" sikerül felszednünk terhesség alatt.


Nekem is volt ilyen gondom, nálam a fűszermentes étrend normalizálta a helyzetet, de pl. nővéremnek csak a gyógyszer segített :-(


Olvass utána, kérdezz rá az orvosodnál stb. hisz nem a kórház az első lépcsőfok.

2012. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Először is eléggé megijesztett a védőnő.A vérnyomás akkor veszélyes ha 140/90 fölé megy.Én 29 hetes kismam vagyok és a terhességem alatt összesen eddig fölszedtem 20 kg,ami elveszlik rajtam mert eléggé magas vagyok.A vizeletem nekem is oké,mart ha nem lenne jó már korházban lennék,mert a fehérjét a vizeletben a magas vérnyomás okozza.Napi 3x1 dopegytet és 3x1 cordaflexet szedek a vérnyomásomra hogy maradjon 140 alatt mert ha attól magasabb lenne irány a korház.A bokám olyanra dagad estére mint egy mamutnak,de elviselhető.A vérnyomásod miatt ne aggódj bár az enyém lenne 110 gyógyszer nélkül és ne ijedj meg semmi okod az aggodalomra és a plusz kilók miatt.
2012. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából még mindig nem értem, ugyanis a vérnyomásom megugrott, de tényleg nem magas, ( nem kell szednem rá semmilyen gyógyszert) a vércukorterheléses vizsgálatom jó volt. A kilókkal van problémája, ugyanis a legelején kiszámolta, hogy 61-ről 70 kilóig mehetek, és én most ezt túlléptem. Ezért mondta a diétát nah meg a vizesedés miatt, persze nekem is fűszermenteset. De a kórháztól még szerintem nagyon távol állok.
2012. okt. 25. 08:17
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak nem értem miért kell stresszelni ilyenekkel egy kismamát, főleg így már a vége felé....
2012. okt. 25. 08:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Na persze, mert a védőnők +9 kilót "irányoznak elő"...

az enyém is ezt mondta...

Ami azért is fura, mert egy kövérkésebb lányon, aki eleve súlyfelesleggel indul neki a terhességnek, más a 9 kiló, mint egy vékony, magas lányon. 12-15 kiló teljesen normális egy normál testalkatú lánynál!


Van valahol egy oldal, ahol a saját indulási súlyod és magasságod alapján megmondja, mennyi terhesség alatt az ideális súlynövekedés, nézd azt meg.

Vízesedésre csalánteaát is ihatsz, vagy zellert is ehetsz, hátha valamelyik beválik!

34 hetes kismami

2012. okt. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az a holnap.

Remélem segítettem!

2012. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Azért 30 hetesen még jó, hogy magasabb kicsit a vérnyomásod, hiszen több vért keringet a szervezeted, ez egyáltalán nem magas, viszont a vizesedés miatt biztos fogja nézni ezután. Persze lehet még toxémia is a végén ezért vigyázz, ne egyél sósat, diétázz kicsit. Engem is bevágtak a kórházba, pedig a vérnyomásom végig jó volt, de nagyon vizes voltam.
2012. okt. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

Elég érdekes a védőnőd. Nem értem minek riogat, és azt sem értem minek játszik orvost?

Most őszintén: mégis mit kezdenének veled a kórházban amikor minden értéked tökéletes? Csak azért hogy elnyaralgass ( telelgess) ott benn, azért teljesen felesleges.

A kg ellen semmit nem tudsz tenni, mert az jön magától. Ismerek olyan aki 22 kg-t szedett fel a terhesség alatt és olyant is aki csak 2 kg-t.


Én most vagyok 23 hetes de eddig 6 kg-t híztam és még hol a vége? Ráaádásul rajtam azért eléggé meglátszik mert jó húsban vagyok... De a védőnőm nem mond rá egy szót sem.


A vizesedéssel nem is fogsz tudni semmit csinálni. Orvosom mondta ( ja én is vizesedek de szerencsére nem durván) hogy a terhesek 95% vizesedik, ez ellen nem lehet tenni. Ha pihenünk akkor felpócolt lábakkal tegyük, ennyi. És hogy majd a szülés után eltűnik.


Egyébként meg nem a védőnő dönti el hogy be kell-e feküdnöd a kórházba vagy sem. hanem az orvosod. Már látom lelki szemeim előtt amint egy ilyen normális értékekkel bíró kismamának azt írja oda a védőnő a kiskönyvébe hogy kórházi kezelés, az orvos meg csak jókat nevet rajta, hogy ez a nő normális???

N foglalkozz vele. Mondjon amit akar, ezen ne húzd föl magad.

Úgy tűnik szeret fontoskodni.

2012. okt. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor végülis a vizesedés miatt említette a kórházat? Arra gondolok, hogy ha nem vizesednék, akkor vagy 2 kilóval kevesebb lennék, és az szerintem belefér. Ő is mondta a zellert, a héjába főtt krumplit, almát, mindezt só vagy bármilyen fűszer nélkül. Még teát sem ihatok, max cukor, édesítő nélkül. A fehérjét mondta, hogy minden mennyiségben vigyem befelé...
2012. okt. 25. 08:44
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. :)
2012. okt. 25. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!