Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnőm tanácsa: nyugodtan...

Védőnőm tanácsa: nyugodtan lehet napozni terhesen. Neked mit mondtak a napozásról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 1. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ne aggódj! Nyugodtan lehet napozni, akár szoláriumozni is (persze nem ilyen hőségben) nem lesz semmi baj, csak arra figyelj, hogy ha lehet takard le a pocid, vagy hűtsd hideg vízzel néha. Nem túl jó a magzatvíznek, ha felmelegszik.
2012. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy napoztam, hogy csak a napágyon csak a combom közepéig voltam napon, a többi testrészem árnyékban.(pavilon alatt húzgáltam a napágyat) Aztán pedig csak a cicimig voltam a napon, többi részem árnyékban, hasamon vizes töri, aztán pedig kétrét hajtott fehér törölköző. És mind e közben a medencébe mentem hol a lábam vizezni, hol a felsőtestem. Tehát nem hagytam magam felmelegedni. Kb. másfél órát lehettem kint. Szerintetek?
2012. júl. 1. 23:38
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
Én még nagyon az elején elmentem szoliba de szédültem szóval azt hanyagoltam inkább. Pár napja elkezdtem kicsit napozni, napi fél-1órát és délután 4kor szoktam kimenni kb, a hasamat kb 10percenként bevizeztem. Szerintem egészséges mennyiségben, és persze nem a legnagyobb melegben nem lesz semmi gond :-)
2012. júl. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

hmmm.hát ez érdekes..nekem az orvos kifejezettem megtiltotta,mert a nap alhasi vérbőséget okoz,amitől felmelegszik a magzatvíz,agyvérzést is kaphat a baba.

a másik meg hogy ilyenkor a hormonok hatására másképp viselkedik a bőröd(ezt mint kozmetikus mondom) és hiába kened be magad 50 faktorral,tiszta pigmentfolt lesz az arcod.úgy hívják terhességi cloasma.ez kb a terhesek 70-80%-át érinti.(engem is sajnos)az anyajegyek is gyorsabban nőnek,a helyedben inkább félárnyékban tartózkodnék,ott is csak akkor ha muszáj.

39hkm

2012. júl. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok terhes kismamának ronda barna foltjai lesznek a nap és a hormonok együttes hatására, főleg az arcon.

Jobb kihagyni a napozást.

2012. júl. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én múlt héten voltam a balatonon.


Bekentem magam tetőtől talpig napvédő krémmel, felvettem egy sapkát és úgy mentem be. Konkrétan napon a hasam talán 3/4 órát volt, de közben locsoltam, utána már polóban mentem vissza a vízbe :) Szerintem mindenki értette miért :)

A parton meg már nem voltam napon.


Az Én dokim és védönőm is csak annyit mondott, hogy a nagy melegben ne legyen közvetlen napsütésnek kitéve, kenjem be, locsoljam, vegyek fel egy polót, vagy takarjam le a hasam.



26hkm

2012. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
első vagyok, köszönöm szépen a LEpontozást... nem értem miért kellett. Oké akkor ennyi erővel aki foggátlót szed, sem mehet a napra, mert májfoltos LEHET, amúgy nem feltétlenül... jah és én is kozmetikus vagyok mellesleg. Akkor ne engedjem be a szoláriumba a kismamákat és akik fényérzékenyítő hatású gyógyszert szednek? nem is beszélve a 18 éven aluliakról... Én elmondom mindig, hogy milyen következményei lehetnek, szerintetek bemennek? Hát persze :)
2012. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátlóban nincsenek azok a hormonok (hcg) amik a terhességi cloasmát okozzák.ha kozmetikus vagy te is, ezt tudnod kellene,és igen!nem szabad beengedned kismamát és 18 éven alulit hivatalosan,mert nagyon csúnyán büntetnek érte.az már más kérdés hogy senki nem tartja be.de a legnagyobb veszélye nem ez a terhesség közbeni napozásnak,de azt már leírták ide egy páran.
2012. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az agyalapi mirigy elülső lebenyében képződik egy hormon (MSH = melanocyta stimuláló hormon), amely a melanin-termelő sejtek aktivitását fokozza.A terhesség során ez a hormon nagyobb mennyiségben képződik és fokozott pigment-képződést okoz. Ez a pigmentáció testszerte jelentkezik. Chloasma esetében a megnövekedett ösztrogénszintet teszik felelőssé a felszaporodott bőrfestékért, ugyanis az ösztrogének és a progeszteron serkentik a pigmenttermelő sejtek működését. Így érthető, hogy ez a bőrfolyamat miért terhesség során jelenik meg
2012. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

...és még egy ok,hogy miért ne ajánld a kismamáknak a szoláriumot:


[link]


persze csak ha az a pár száz ft nem nagy érvágás...

2012. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!