Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnőm max. Fél kg hízást...

Védőnőm max. Fél kg hízást enged 1 hónapban. Nem irreális ez?

Figyelt kérdés

5 hónapos múltam, 1. baba.

Eddig tartom az elején leadott kilóim, tehát mondhatni mínuszban vagyok a kezdetekhez képest.

Azt mondta, mostantól fog beindulni a súlygyarapodás, de csak havi fél kg-ot engedélyez, különben diétára fog.

Ezek szerint a szülésre összesen 2 kg-ot szedhetek fel???


Igaz, némi túlsúllyal indultam, de sosem voltam kövér, a vérnyomásom is alacsony, nem is vizesedek még, nem értem, miért sok neki akár havi 1 kg is?

Már előre rettegek a következő találkozástól, mi van, ha hízok, biztos le fog szidni nagyon, mert azt mondta, ebben a témában kegyetlenül szigorú.


2012. júl. 16. 09:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan időszak, (középidőben) amikor heti egyet híztam sorban, mégis 12 kg-nál megállt a dolog. Ami tudom, hogy nem kevés, de nem is kórosan sok azért
2012. júl. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Enged?:) Azt a kutya! A sok evést a terhességi jóétvágytól én megkülönböztetném. Semmiféleképp ne érezd rossznak, ha néha megkívánsz ezt is azt is, pl. pörköltet kenyérrel, tésztával, -hiszen a baba érdekei is ezt diktálják....

De az is igaz, hogy nem kell kettő helyett enni....odafigyelve, sok gyümit , zöldséget beiktatva.

Viszont!! Havi fél kg hízás nagyon kevés. ÉS ráadásul felnőtt emberekről beszélünk! Ki ő,

úgy mégis?? Ne állj már előtte mint egy megszeppent kislány, ugyanolyan nő, mint TE. Mondd meg ha kell, h köszönöd az aggodalmát, odafigyelsz, de nem kell ennyire fegyelmeznie!!

2012. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ugyanaz a védőnőnk? :) az enyém is ilyen hülyeségeket mondott.. Végül 10 kilót híztam, teljesen kiakadt ezen, még azt is mondta hogy ezt soha nem fogom leadni. Nah erről annyit, hogy 3 hónapja szültem, még szoptatok, de ugyanannyi kiló vagyok mint szülés előtt.. Igaz hogy nem szerencsés elhízni, 20-25 kilókat felszedni, de könyörgöm, mindenki más alkat!! De a havi fél kiló hülyeség.. Ne foglalkozz vele.
2012. júl. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mikor először nála voltam mondta, hogy az alkatom miatt max 13 kg-ot enged. 31 hetes vagyok és 10 kg-nál járok. Azt mondta teljesen OK. (Persze én vizesedek is rendesen, és azok is nyomják a kilókat.)


Ne rettegj, azt egyél amit szeretnél, csak a szénhidrátra figyelj oda, ne vidd túlzásba. Mondjuk nem értem a védőnőd. Teljesen beparáztat, holott boldog időszaknak kellene ez lennie neked.

2012. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, volt egy pár kiló feleslegem (max. 5-6), azt mondta a védőnő, hogy a 6. hónap végéig egy kilót sem hízhatok! Szerencsére átkerültem egy másikhoz, és végül 16 kilót híztam, amit 4 hónap alatt teljesen leadtam.

Ha nincs egészségügyi problémád, nem foghat diétára azért mert mertél hízni 1 kilót! Ezzel, hogy idegesít, sokkal jobban árt neked. Egyébként a havi 4kilónál szólt a doki, hogy ez most egy kicsit sok, de egyébként mindig azt mondta, hogy rendben van a súlyom!

2012. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan tojnék a védőnőre, ha ilyeneket mondana nekem.

Oké, hogy jót akar, de azért mindennek van határa.

És ha leszid és diétára fog, akkor mi van? Hazamész és azt csinálsz, amit akarsz.

Nincs igaza.

Nyugodtan hízhatsz akár 10 kilót is, nem lesz semmi bajod.

2012. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

És mit csinál, ha nem tartod be az irreális és hü..e diétáját és többet hízol? Jááááj, imádom az ilyen minden lében két kanál védőnőket.

Ha nem vagy cukros, nincs nagy túlsúlyod, a baba jól fejlődik és mindent rendben találnak akkor a hízás legyen a te bajod és ne a védőnőé. Max. figyelmeztethet a veszélyeire, ha ez nálad fennáll, vagy elmondhatja, hogy neked kell majd ezt a többletet leadni, de ilyet, hogy havi fél kilót ENGED????!!!

Én mindkét fiammal 13 kilót híztam, azt is a 33-34. hétig. Most a lányommal 24 hetes vagyok és eddig feljött 10 kiló, pedig nagyon odafigyelek az étkezésemre, de mivel veszélyeztetett vagyok csak feküdnöm lehet. Szép is lenne, ha ezért beszólna a védőnő.

2012. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Mi az hogy ENGED és diétára FOG?? TÉNYLEG ezeket a szavakat használta? Nem akarom elhinni.:(

Ezért is tart ott a szakma ahol tart.

2012. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tényleg így mondta, hogy ennyit engedélyez.

Amúgy most még olyan 8 kg feleslegem lehet, de szerencsére arányosan, nem látszik rajtam.


Azt is mondta, mikor említettem, hogy alig várom a dinnyeszezont, annyira kívánom már, hogy felejtsem el a görögdinnyét, mert az csak víz és cukor.


Na én az elejétől fogva nem tartom be amit mond, eszek szerinte tiltott gyümölcsöket, kerékpározok, persze óvatosan, de ettől is eltiltott.


Azt mondta, ha nem tartom be a diétáját, azt észre fogja venni mivel nem fogok fogyni.

Ne valaki bármit csinál bevizesedik nem?


Nem parázok a tiltásai miatt, csak nincs kedvem hallgatni a b*szogatásait az esetleges hízás miatt, mert tuti elbőgöm magam előtte, azt meg nem szeretném.

2012. júl. 16. 10:25
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én elküldeném az anyjába! Arról károgjon inkább, hogy a kisebbségi várandós anyukák 87%-a miért dohányzik a várandóság alatt...tőled meg dinnyét akar megvonni, hát húzzon már p*csába!
2012. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!