Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hány hnapos kortól mutatható...

Kehmp kérdése:

Hány hnapos kortól mutatható ki a baba neme? Ti szülés előtt megnéznétek, hogy fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elvileg 12 hetesen meg lehet látni.

Első két terhességemnél 30 hetesen mondták meg, hogy lányok lesznek.

Mostanit 15 hetesen, ő fiú.

16hkm.

2012. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Bár a terhesség szót mellőzhetnénk, cseréljük ki az állapotosra . :) Ha jól számoltam akkor 14. hétben jár az életem . Holnap megy ultrahangra és hezitálunk, hogy tudni akarjuk-e a nemét vagy csak a születésnél . Valami tanács ?
2012. nov. 19. 19:46
 3/14 anonim ***** válasza:

Én mindháromnál tudni akartam:) Türelmetlen, kíváncsi ember vagyok:D

És a azért is fontos sztem, h milyen színű cuccokat vegyél.

De a ti döntésetek. Hallottam már sok olyanról, aki nem akarta előre tudni.

2012. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Miért kell akadékoskodni a terhesség szóval??? Miért kell szőrszálhasogatni folyton valamiért? Annyira fel tud húzni, amikor valaki megakad ennél!

1, Ha már akadékoskodunk: a 'teher', melynek származéka a terhes szavunk a magyar etimológiai szótár szerint elsődleges jelentése szerint: 'tartani, emelni, hordozni való súly', mivel a német tragen (hordoz) ige származékából, a Tracht-ból (viselet) került át a magyar nyelvbe. Azt pedig senki nem cáfolhatja meg, hogy igenis plusz súlyt, terhet viselünk magunkon ebben az időszakban. Tehát feltételezhetjük, hogy valaki - főleg olyan valaki, aki harmadik gyermekét várja- e szót ilyen értelmezésében, nem pedig az ebből átvitt 'nyűg' jelentésben használja!

2, Ha ez nem így van, azt is el kell tudnunk fogadni, hogy bár maga a gyermek áldás, attól még annak kihordása valakinek igenis terhes lehet. Én pl. vállalom, hogy végig az volt, iszonyatosan megszenvedtem minden hónapját, attól még a szóhasználatom - ami olykor tudatos, olykor nem - nem befolyásolja azt, hogy mennyire imádom a kisfiam, és mennyire megtennék érte mindent a világon, és újra bele fogok vágni.


Kérdésedre a válasz, nekem 15 hetesen mondták először biztosra, hogy kisfiú, de szükséges az is, hogy jól forduljon. Boldog "teher mentes" babavárást, és nagyon szépen kérlek, ne javíts ki embereket, ha egy másik szót használnak erre a 9 hónapra, mint amit te választasz. Hál'Istennek ilyen gazdag a nyelvünk, hogy kedvünkre válogathatunk.

2012. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én tudni akartam, de a kis rafinált túl járt az eszünkön, mindig takarta magát. Születésénél derült ki, hogy kislány:-)
2012. nov. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én elsőnél megkérdeztem.(apa kérése miatt)

Már a 12.héten mondták,hogy fiú.az is lett.


Most nem nézettük meg és sokkal jobb így:) Élvezem a varázsát,hogy majd csak ott tudom meg.

Ruhákból pedig nagyon jó unisex dolgokat lehet venni,emiatt felesleges megnézetni...

2012. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem az ilyen meglepetéseket, ráadásul nekem az unisex dolgok nem jöttek be. Márpedig,ha valaki nem akarja tudni a nemét, akkor ténytelen ilyeneket venni!

A terhesség szón nem értem én sem miért kell fennakadni.

Én vállalom,hogy nekem annyi bajom volt a terhességemmel,hogy nekem tényleg teher volt, főleg már a végén. Ettől én még nem érzem magam kevesebbnek annál, akik végig repkedett a terhessége alatt!

2012. nov. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

12 hetesen fiút tippeltek.Majd 19 hetesen 100%-ra lánynak mondták, 30.héten szintén lánynak.Majd kiderül,hogy tényleg az lesz -e.

39 hkm.

2012. nov. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hetes UH-on nem tudták megmondani,még tippelni se,azt mondták ebből még bármi lehet.Jövőhéten megyünk 18 hetes Uh-ra,nagyon remélem már meg fogják tudni mondani,mi szeretnénk tudni :)
2012. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

16 hetesen mondták meg,hogy fiam lesz. Elöbb nem tudták, és egy valamire való orvos szerintem nem tippelget.

37 hetes kismama

2012. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!