Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » SOS Mit csináljak? Az orvosom...

SOS Mit csináljak? Az orvosom magzati hetekkel számol, UH-s szakvéleményt, méretet, utolsó mesi napját félretéve!

Figyelt kérdés

Csak azért, mert hüvelyi vizsgálatnál "nem érezte", hogy 9 hetes lehetek. Nem foglalkozik az utolsó mesi napjával, sem azzal, hogy a kollégája az UH-n mért adatokkal is leleten 9 hetesnek mond. 2 hetet visszaminősített, 7 hetet írt a papíromra, pedig lassan már a 10-et töltöm!

Félek, hogy így gondom lesz a kötelező vizsgálatokkal, mint pl. a 12, 16. heti UH-val, vérvétellel, stb.

36 éves vagyok, félek a magasabb kockázatok miatt (pl down)!

SZTK-ba járok, magánra nincs pénzem.

Nem biztos, hogy a doki leváltása egyszerű lehet az sztk-ban...



2012. nov. 18. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig elég egyszerű dokit váltani:)
2012. nov. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tapasztalatból tartok a váltáson, mert nincs állandó orvosom... Hosszú lenne leírni az okát, de okkal van.


Meg lehet valahogy mondani egy dokinak, vagy rávezetni, kérdezni, hogy miért nem hisz az UH adatainak, mesi dátumának? Amúgy kedves, figyelmes orvos, csak jókat hallottam róla, de ez most megijesztett!

2012. nov. 18. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:
És még rá sem kérdeztél?
2012. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első megjelenésemkor csak mondtam neki, hogy szerintem hány hetes lennék, de már akkor kijavított, hogy oké-oké, de nem a mesi első napján fogant a baba... ráhagytam, egy orvossal nem vitatkozok, hisz a magzati korral igaza volt.


Mivel ő nem végez uh-t így másik orvos csinálta és azt az eredményt most vittem neki vissza és ezek után történt az amit leírtam, hogy félretett mindent és közölte, hogy szerinte nem lehetek 9 hetes, mert ő nem érezte annyinak tapintással...

Megkaptam az első beutalókat és utamra engedett, szóhoz se tudtam jutni. Persze a kartonozóba az általam számolt 12. hétre kértem új időpontot, de tartok a továbbiaktól...

2012. nov. 18. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az érdekes, mert nem tapintásra szokták eldönteni, hanem menszi alapján, illetve ciklus alapján. Ha emlékszel, esetleg összeszedhetnéd, hogy a terhesség előtt 2-3 hónappal mikor jött meg, tehát október szeptember augusztus, és így be tudod lőni a ciklusod időtartamát. Ezzel menj el hozzá, és kérd meg, hogy a tárcsán nézzétek, meg hogy ez alapján hány hetes vagy és ragaszkodj hozzá, hogy így számolja, mert neked ez fontos. Ha erre nem hajlandó, akkor köszönd szépen és menj át másik orvosnak a rendelésére. De szerintem biztos megnézi neked a tárcsán is, ha kéred, csak mondd el neki, hogy te ettől félsz, hogy rossz értékek jönnek majd ki a 12-16. heti vizsgálatokon, mert nem abban az időben vizsgálnak, amikor kéne, és nem akarsz végig menni felesleges procedúrákon csak azért, mert nem száz százalék, hogy hány hetes is vagy.

Csak keményen, mint egy anyatigrincs! Kitartás! És gratulálok! :)


39 hkm

2012. nov. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Védőnőnél voltál már? Ő is tárcsa alapján számol. Ha a dokid nagyon nem akar normálisan számolni, kérdezd meg a védőnőt, hogy az SZTK-ból tud-e ajánlani valakit, akihez járhatnál. Muszáj a helyes számolás az általad is említett vizsgálatok miatt. Nekem is kellett a down-kór szűrés, és megmondták, hogy nagyon figyeljünk a dátumokra, mert ha nem az adott időben megyek, meg se csinálják a vizsgálatot, mert fals eredmény jön ki.


Én a kórházba járok, ahol szülni fogok. Itt is adni kell majd a dokinak, de nem annyit, mint egy magánnak. Ő meg így odafigyel.

2012. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beszélek a védőnővel, hogy ő mit mond, javasol és ugyanígy fogok eljárni az UH-t végző doktorral is, mert vele előbb találkozom, mint az "orvosommal". Ha nem mond megnyugtatót, talán átvállal és tovább hozzá még járhatok, mert más doki ott szóba nem jöhet.

8+4 napos voltam mesi szerint, amikor az UH-n a magzatot 22 mm-esnek mérte a doktornő és ezek után mondott 9 hetesnek +/- 1-2 nap. Megnéztem egy táblázatot és a szerint is pontos a méret, mesim szerint is.. a Doki meg erre közölte, hogy max. 7 hetes lehetek, többnek nem érezte tapintással...

Arra gondoltam, hogy talán még az lehet, hogy megvárja a 12. heti uh-t és akkor korrigál? Talán akkor már nem fogja kétségbe vonni, hogy hány hetes terhes is lehetek?!

Eh.. nincs szerencsém a nőgyógyászokkal :(

2012. nov. 19. 16:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gratulációt, mentek a zöld kezecskék :)
2012. nov. 19. 16:36
 9/9 Szundika20 ***** válasza:
Én is tegnap voltam orvosnál engem is vissza számolt 1 hetet ... 8 hetet írt a papírra mikor pénteken leszek 10 hetes.. De azt mondta azért mert olyan időpontot kell rá írnia a papírra amit már tuti hogy betöltöttél... =) Sok sok boldogságot és örömöt!:)
2012. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!